Поради по проведенню косметичного ремонту

kosmetichnii_remont

Раніше під косметичним ремонтом розуміли звичайну поклейку шпалер, оновлення підлоги, фарбування стелі. Сьогодні ж це поняття пов’язане з більш широким спектром робіт: заміна віконних і дверних профілів, часткова заміна сантехніки, укладання плитки, установка натяжних стель, демонтаж розеток, вимикачів та іншого. Тож, якщо Ви плануєте зробити косметичний ремонт в квартирі самостійно, без особливих витрат часу і грошей, але не маєте будівельних навичок, ознайомтеся з цікавими рекомендаціями.

Підготовчі роботи

Перед початком підготуйте кімнату, в якій будете робити ремонт: винесіть всі речі і меблі в інше приміщення, великогабаритні або нерухомі предмети (наприклад, шафи-купе) ретельно укутайте поліетиленовою плівкою.

Якщо Ви не планує міняти підлогу, то постеліть на неї листи гофрокартону, а зверху перекрийте плівковим покриттям. Для захисту плінтусів – просто заклейте їх скотчем.

Не забудьте знеструмити електричні мережі, з вимикачів і розеток зніміть накладки і акуратно заклейте отвори спеціальною малярською стрічкою.

Існує кілька принципів «правильного» ремонту:

  • роботи завжди слід виконувати зверху вниз (від стелі до підлоги);
  • послідовність робіт проводиться за принципом «від брудного до чистого» (тобто спочатку виконуються найбільш тяжкі і брудні роботи);
  • косметичний ремонт двокімнатної квартири починається з кімнати, що знаходиться найдалі, тобто просуватися слід у напрямку до вхідних дверей, а фінішним етапом є балкон або лоджія;
  • косметичний ремонт однокімнатної квартири можна починати безпосередньо з самої кімнати або кухні. Якщо Ви будете міняти вікна, двері, сантехніку – це буде наступним (після підготовчих) етапом робіт.

Якщо ж обмежитеся тільки обробкою стін і стелі, то дізнайтеся, що Вам потрібно буде робити далі в статті.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Демонтаж старого покриття

Для початку зі стін і стелі слід видалити старі покриття. Водно-дисперсійна і звичайна емалева фарба видаляються за допомогою сталевого шпателя (після чого по поверхні варто пройтися шматочком наждачного паперу, щоб поліпшити зчеплення нового покриття з поверхнею).

Вапняну побілку зазвичай просто розмочують водою за допомогою валика, після чого прибирають залишки шпателем. А звичайні паперові шпалери також видаляються шляхом розмочування, більш сучасні (наприклад, шпалери, що миються) можна просто зняти, тонкий же шар під ними видаляти необов’язково.

Старе лакове покриття з вікон і дверей видаляти слід тільки в разі розтріскування. Для цього фарбу обробляють гарячим повітрям з будівельного фена або ж наносять на нього спеціальний засіб (змивку), після чого очищають поверхню шпателем.

Підготовка поверхні

Тепер, після очищення поверхонь від старого покриття, приступаємо до усунення наявних дефектів – впадин, тріщин, сколів і т. д. Тріщини необхідно збільшити в розмірі для більш якісної обробки шпаклівкою, а деталі, що відшарувалися – видалити, після чого нанести грунтовий засіб.

Після повного висихання, через кілька днів, всі нерівності обробляються алебастром або штукатуркою на гіпсовій основі з допомогою спеціального інструменту – сталева прямокутна гладилка.

Після остаточного висихання вся поверхня обробляється складом грунтовки, а для усунення можливих нерівностей – шпаклівкою. Наносити її слід тонким шаром, не більше 2-3 мм, якщо ж є необхідність (наприклад, глибокі нерівності) – в кілька шарів.

Після того як підготовчі роботи закінчені, а шпаклівка остаточно висохла, можна приступати до обробки.

Ремонт стелі

Незалежно від того, робите Ви косметичний ремонт однокімнатної квартири або багатокімнатної, починати потрібно саме з стель. Буває кілька способів обробки стелі:

  • найбільш простий і дешевий – побілка (але цей варіант остаточно застарів і практично не використовується в сучасних квартирах);
  • обклеювання шпалерами;
  • фарбування інтер’єрними фарбами;
  • обробка штукатуркою;
  • обклеювання полістирольною плиткою (використовується, як правило, для кухні та передпокоїв);
  • натяжні стелі – актуальні, якщо стелі спочатку мають нерівності, усунути які немає можливості або бажання (в цьому випадку без допомоги фахівців не обійтися ніяк).

Для фарбування стель Вам знадобиться невеликий валик з ворсом довжиною в 1-1,5 см, будівельна ванночка, в якій Ви будете віджимати надлишки фарби і, звичайно ж, зручна драбина.

Якщо Ви вирішили пофарбувати стелю водно-дисперсійною фарбою, наносьте її в два шари. Перший шар розведіть (приблизно на 20-30%) для усунення можливих дефектів, другий шар нанесіть вже нерозведеню фарбою.

Ремонт стін

Існує величезна кількість варіантів обробки стін. Зупинимося на тих, які Ви зможете зробити самостійно, не маючи професійної освіти і належних навичок.

Шпалери. Як правило, з обклеюванням шпалерами в змозі впоратися кожен – для цього просто слід в точності виконувати всі рекомендації, зазначені в інструкції на упаковці. Але є невеликі хитрощі:

  • для того щоб розведений клей не брався грудками, його слід насипати в воду тоненькою цівкою, енергійно розмішуючи;
  • якщо Ви клеїте шпалери, накладаючи смуги одна на одну, починати слід від вікон, щоб при вході в кімнату, з’єднання шпалер не було видно;
  • виганяти повітряні бульбашки з-під наклеєної смуги шпалер потрібно від центру до країв, іноді краще навіть відклеїти краї і пригладити їх заново.

Залишки шпалер під стелею, над плінтусами, слід видаляти гострим будівельним ножем під металеву лінійку, щоб уникнути розривів

Фарба. Можна використовувати будь-яку з представлених на ринку інтер’єрних фарб для стін. Як правило, вони наносяться дуже легко і виглядають красиво.

Досить цікавого ефекту неоднорідної поверхні можна домогтися за допомогою структурної фарби.

Фарбування стін – справа нескладна і навіть захоплююча. Є простір для фантазії: Ви можете створювати будь-які відтінки, фарбувати різні стіни в різні кольори, наносити будь-які орнаменти і малюнки. А головне – якщо не сподобається результат, стіни легко і швидко можна перефарбувати.

Декоративна штукатурка. Фактурна (або декоративна) штукатурка наноситься на підготовлену і вирівняну поверхню. Не чекаючи висихання, на стіні формується текстура (тут можна виявити фантазію і зобразити те, що Вам хочеться). У продажу є фактурні штукатурки з уже доданими до них фарбувальними пігментами, мармуровою крихтою та іншими наповнювачами.

Звичайно ж, все перераховане вище – лише основні моменти, з якими Ви зіткнетеся, вирішивши зробити косметичний ремонт своїми руками, адже в цій непростій справі набагато більше нюансів. Але все ж, ми не сумніваємося, що у Вас все вийде. Бажаємо успіху!