Головний напій Нового року: як правильно відкрити шампанське.

shampanske1

Без цього напою радості і щастя не обходиться ніякий урочистий захід. Щоб почуття ці були повними, потрібно заздалегідь подбати про шампанське, про те з чого його пити, як пити, а найголовніше знати, як правильно відкрити пляшку шампанського.

Як зберігати шампанське?

zberigannya_shampanskogo

Шампанське потрібно зберігати в темному місці в горизонтальному положенні, щоб пробка постійно мала контакт з напоєм, щоб не розсихалася і не втрачала своєї еластичності і пружності.

Температура зберігання повинна бути від + 5 ° С до + 15 ° С. Відкриту недопиту пляшку шампанського можна зберігати в холодильнику не більше двох днів, воно зберігає всі смакові властивості не більше 12 годин і то, якщо пляшка повторно була закрита спеціальною пробкою, що має особливий механізм для обхватування горла пляшки. А, взагалі, довго зберігати його не варто, крім, звичайно, престижних марок.

Вибираємо шампанське

yak_obrati

Такий напій ми найчастіше купуємо саме на Новий рік. Вибір шампанського – справа не проста. Багато людей зовсім не мають уявлення, як вибрати ігристе вино.

Дивіться також: Сніжинка своїми руками

Існує міф, що якісне шампанське добре піниться, «стріляє» як гармата і не кислувате на смак. Володарі такої думки мають великий ризик стати жертвами шахраїв, які безсовісно продають під виглядом справжнього шампанського суміш хімічних порошків, спирту і води. Пляшка такого ігристого вина не містить ні краплі виноградного соку, вживати такий напій небезпечно для здоров’я.

Безпечне, смачне і справжнє шампанське потрібно шукати тільки в спеціалізованих магазинах, які мають необхідні сертифікати якості. Справжнім вважається шампанське, вироблене класичним методом.

Завжди потрібно уважно вивчати етикетку на пляшці, яка повинна мати крім своєї назви також адресу виробника і назву фірми. Якісне ігристе вино можна купити не тільки з Франції, а й у виробників інших країн, які зарекомендували себе і отримали нагороди на міжнародних конкурсах.

Користь і шкода від шампанського

korist_shkoda_shampanskogo

Якісне шампанське вважається прекрасним стимулятором дихальної системи, також позитивно впливає на травні і жовчогінні процеси, якщо, звичайно, людина повністю здорова і кількість випитого не перевищує двох келихів. Ну, а якщо людина в змозі дозволити собі вмиватися ним, то шкірі забезпечена свіжість і пружність надовго.

Шкода від шампанського може проявлятися, якщо людина п’є напій натщесерце, це веде до сильного подразнення травного тракту, а також підвищення кислотності. Ті, хто вважає цей напій низькокалорійним, помиляються. У його склад входить енергетично насичений спирт.

Потрібно зауважити, що користь від одного фужера на серце і судини буде сприятливою, тоді як для печінки навіть невелика доза напою завдає нехай і незначну, але шкоду.

Жінки особливо повинні знати про його шкоду, так як вживання ними будь-якого алкоголю, а найчастіше саме шампанського, згубно відбивається на їх майбутніх дітках. Алкоголь має властивість безповоротно вражати репродуктивну функцію жінки, на відміну від чоловічої половини населення. А вживання вагітною жінкою даного напою уповільнює розвиток плода.

Як відкоркувати пляшку шампанського?

yak_vidkriti

Відкривання шампанського – ціла наука, яка вимагає вміння, практики. Насправді ігристе вино відкорковується без допомоги штопора, він просто не потрібен.

Беремо пляшку в руки, ні в якому разі не струшуємо, звільняємо від фольги, яка її покриває. Перевіряємо цілісність дротяного плетіння на шийці пляшки, знімаємо його, вперши пляшку дном собі в груди.

Увага!!! Ні в якому разі не направляйте горло пляшки на присутніх.

Обережно послабивши пробку, повільно її прокручуємо. Відкриваємо шампанське без голосного звуку (ніби під час взриву), з тихим шипінням. Якісне шампанське саме так себе і веде. Але якщо гази все ж рвонулися назовні, стримати їх порив зможе сильно охолоджена ложка (приготована заздалегідь), якою прикриваємо шийку, тим самим припинивши процес «бурління».

Як відкрити пляшку напою дівчині?

shampanske_divchina

Трапляються випадки, коли відкрити пляшку з шампанським доводиться прекрасній половині людства. Дівчині спочатку пляшку з напоєм треба добре охолодити, а перед тим, як відкрити, залишити її в спокої на кілька хвилин, щоб бульбашки осіли і перестали рухатися.

Потім, не виймаючи шампанське з відра, вона піднімає дротяний вузол, прокручує його проти годинникової стрілки, притримуючи пробку іншою рукою, до тих пір, поки дріт повністю не розкрутиться. І тільки після цього знімає його разом з фольгою.

Щоб вийняти пробку, дама повинна однією рукою міцно тримати її, накривши рушником або серветкою, щоб не забризкати свій наряд, а іншою – обертати пляшку. Коли пробка почне “піддаватися”, для того щоб вона різко не вилетіла, потрібно її притиснути рукою, а потім вийняти без гучного звуку.

Після того, як Ви дістали пробку, потрібно протерти шийку пляшки чистою серветкою і розлити напій по келихах.

Як правильно пити шампанське?

yak_shampanske_pravilno_piti

Правильніше розлити шампанське через кілька хвилин після того, як Ви відкрили пляшку. Це допоможе шампанському сильніше розкритися, а Вам краще відчути смак цього божественного напою.

Щоб шампанське НЕ перелити через край, покладіть перед цим в келих кілька кубиків льоду, до затуманення скла, потім вийміть лід і налийте напій. Наливаючи шампанське, потрібно робити це повільно, обережно, трохи нахиляючи пляшку, для того щоб вино стікало по стінці келиха і не так пінилося.

Якщо бульбашки великі, це говорить про те, що напій газували неприродним шляхом, не в результаті бродіння. Бульбашки повинні мати один розмір, порівнювати їх потрібно через хвилин п’ять, після розливання, коли келихи і шампанське будуть однакової температури.

Велике значення має тара, з якої Ви будете пити цей напій, що дозволить повною мірою ним насолодитися. Кисле шампанське (брют або сухе) прийнято наливати в високі келихи – «флют», що в перекладі означає флейта, а солодкі і напівсолодкі ігристі вина – в широкі келихи.

Щоб краще відчути смак шампанського, перед тим як проковтнути, потрібно його посмакувати трохи в роті. Підходящою до шампанського закускою вважається біле м’ясо, морепродукти, оливки, сир, полуниця, фруктові десерти і, звичайно, ананас. Не рекомендується вживати шампанське з шоколадом. Шоколад в поєднанні з алкоголем дуже негативно вдаряє по підшлунковій залозі. Алкоголь і без того навантажує підшлункову, викликаючи короткочасні спазми. А шоколад може заблокувати деякі протоки. Внаслідок чого виникає запалення – і панкреатит.

Фужер шампанського – гарантія Вашого доброго настрою, припливу радості і свята, головне не переборщити з кількістю.