Готуємо шубу до сезону

shuba

Речі з хутра, зазвичай, носяться роками і навіть десятиліттями. Але шуби, дублянки, шапки з песців, кролів, нутрій, лисиць та інших хутрових звірів, все ж таки, брудняться і заношуються, в зв’язку з чим виникає завдання чистки таких речей. Однак, якщо річ в такому стані, що Ви не уявляєте, як почистити натуральне хутро в домашніх умовах, то варто віддати її в хімчистку. Якщо ж мова йде про незначні масштаби забруднення, то можна зробити все самостійно. Тож, поговоримо про те, як підготувати шубу до сезону та очистити наявні забруднення.

Краще попередити, ніж виправляти

Здавна хутро вважається предметом розкоші і його основна перевага – це краса і представницький вигляд. Безумовно, хутряні вироби дуже теплі, але в даний час ця функція все ж неголовна, адже вироби з натурального хутра, перш за все, показують статус власника. Тим більше зовнішній вигляд таких речей потрібно тримати в ідеальному стані.

Тож, перед тим як чистити хутро в домашніх умовах або в хімчистці, слід знати про основні передумови для чищення. За якими ж ознаками можна визначити, що улюбленій шубі час на чистку?

  • пилові плями і наліт на виробі;
  • відсутність колишнього рівномірного кольору;
  • між волосками видно сміття і бруд;
  • шерсть зім’ята і волоски заплуталися.

Всі перераховані вище ознаки є вірним свідчення, що пора зайнятися чисткою.

Прості способи чистки

Чого дійсно не можна робити з хутряними виробами, так це піддавати їх звичайному пранні, і не важливо ручне чи машинне воно. Не можна замочувати брудні місця, ніколи не можна сушити речі над джерелом тепла, тим більше над вогнем. Також не можна хутро пилососити і прасувати – це негативно позначиться на ворсі.

Щоб не доводити до критичного стану свої речі, найкраще регулярно стежити за ними і вчасно їх чистити.

Якщо шубка або комір не дуже забруднені, то можна почистити хутро в домашніх умовах. Для розчісування найкраще підходить гребінець для тварин, придбати який можна в зоомагазині. Такий гребінець упорядковує і розгладжує ворс своїми грубуватими металевими зубцями.

Зберігати ж вироби з хутра рекомендується в приміщенні, яке добре провітрюється і куди не проникає сонце.

Важливо! Для початку, щоб знати, як чистити хутряний виріб, необхідно дізнатися вид тварини, якій належало хутро.

Якщо виріб з пухнастого песця, то обробку забрудненої ділянки проводять наступним чином: спочатку готується розчин – на півлітра води додається одна чайна ложка нашатирного спирту і три чайні ложки кухонної солі. Після цього в розчині змочуються ватні диски, і проводиться вимивання та вичісування брудних ділянок.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Для хутра норки, яке, до речі, може швидко втратити блиск через вимивання жиру з ворсинок, є свій рецепт відновлення прекрасного вигляду. Насамперед за допомогою нагрівання готується розчин у вигляді емульсії. Для нього розчиняються сто грам риб’ячого жиру і десять грам мила. Далі додається десять грам нашатирного спирту і все ретельно перемішується, а отриману суміш охолоджують до 36 градусів Цельсія. Потім пензликом наносять на поверхню цю емульсію, і дають висохнути, підвісивши виріб в вертикальне положення. В результаті таких простих дій, вид у хутра норки буде, як новий

Хутряні вироби з кролика потрібно акуратно розчесати і ватним диском, змоченим в перекисі водню, обробити забруднені місця в напрямку зростання ворсинок. Залишки від перекису водню видаляються чистою вологою ганчіркою.

Для очищення овчини слід її посипати борошном, а потім побризкати на нею водою з пральним порошком. Після цього розтерти суміш і дати їй висохнути. Суху овчину добре вибити від усього, що там є, і ретельно розчесати.

Існує також простий універсальний спосіб чистки хутра тальком або крохмалем. Хутряний виріб при цьому посипається одним із порошків і розминається руками. Після цього потрібно вибити все з речі. Потрібно провести кілька таких маніпуляцій, поки крохмаль не перестане міняти колір після вибивання.

А от білосніжна шубка – це особлива розкіш. Тому дуже важливо знати, як чиститься біле хутро в домашніх умовах. Щоб позбутися від непривабливої жовтизни існує кілька способів.

Спосіб перший: потрібно розпилити по поверхні хутра крохмаль, розчинений в підігрітій мильній воді. Почекати деякий час і після висихання розчесати гребінцем.

Наступний спосіб полягає в посипанні хутра крейдою, а після того, як вона деякий час полежить на шубі, потрібно гарненько витрусити крейду, застосувавши, навіть якщо знадобитися, вибивачку.

І останній – можна розпилити по поверхні розчин синьки, почекати до висихання і розчесати. Ворс після таких процедур повертає колишню білизну і перестає віддавати жовтим кольором.

Якщо ж Ваш хутряний виріб білого кольору отримав плями, то вирішувати проблему потрібно трохи інакше. Від жирної плями позбавить тальк, яким потрібно посипати забруднене місце, а потім, трохи почекавши, витрусити все і вичесати до зникнення плями.

Якщо ж плями мають пилове походження, потрібно застосувати ватний тампон, змочений медичним спиртом. Але потрібно пам’ятати, що не можна занадто багато лити розчинів та не можна водити ватними тампонами по поверхні ворсу туди-назад. Робити це слід тільки в одному напрямку – по зростанню ворсу.

Отож, ось такі поради та секрети по чистці шуби Ви сьогодні дізналися. І пам’ятайте, що будь-яку чистку хутряного виробу варто закінчитувати протиранням поверхні слабким розчином оцтової кислоти. Це надасть хутру блиск і поверне первісний вигляд.