Індукційна плита: переваги та недоліки. Критерії виробу.

indukciina_plita

Сучасна людина робить все, щоб спростити собі життя. Навіть приготування їжі в наш час вийшло на абсолютно новий рівень. Тепер можна варити, смажити, тушкувати, випікати не тільки на звичайних газових і електричних, але і на індукційних плитах. Індукційні електричні плити – це крок у розвитку кухонної техніки. З’явилися вони недавно і спочатку не мали успіху у більшості споживачів, зате ресторатори оцінили працю розробників гідно. То, які ж такі переваги має індукційна плита та чи є у неї недоліки. Про це і поговоримо!

Принцип роботи індукційних плит

indukciina_plita2

У цій плиті використовується енергія магнітного поля. Конфорка сама не нагрівається, вона передає тепло безпосередньо на дно посуду. Це відбувається завдяки високочастотному електричному струму і мідної котушки. Таким чином, їжа нагрівається від каструлі або сковорідки, в той час як конфорка по краях залишається холодною.

Готувати на індукційній панелі можна тільки в посуді з феромагнітними властивостями, тобто дно каструлі або сковороди повинне бути виконане з чавуну, нержавіючої сталі, а ось алюміній, жаростійке скло і мідь не підходять для неї.

Ще однією цікавою особливістю індукційних панелей є те, що без посуду вона не включається. Необхідно, щоб каструля або сковорідка займали хоча б 70% поверхні конфорки для початку нагрівання.

Крім того, майже у всіх моделях сучасних індукціоних плит є режим Booster. Завдяки йому потужність з однієї конфорки може перекидатися на іншу при необхідності, наприклад, для того, щоб закип’ятити швидко воду.

Переваги та недоліки індукційної поверхні

indukciina_plita3

Плюсів і мінусів у індукційних плит багато, однак, переваги, мабуть, переважують недоліки. Серед достоїнств найважливішими можуть вважатися наступні:

  • завдяки тому, що етап нагріву конфорки відсутній і тепло передається безпосередньо на дно посуду, індукційна плита витрачає менше електроенергії, що позначається і на фінансах;
  • вона більш безпечна у використанні, краї конфорки не нагріваються, тому опіки неможливі, після зняття посуду, панель тепла, а не гаряча;
  • через те, що нагрівається тільки посуд, немає виділення зайвого тепла, отже, в кухні не так жарко, ніж коли працює електрична або газова плита;
  • догляд за плитою дуже простий і не забирає багато часу: після зняття посуду її можна протерти вологою серветкою вже через 5-6 хвилин, а завдяки тому, що поверхня плити дуже гладка, забруднення на ній майже не скупчуються;
  • якщо на конфорку впаде їжа, дим не утворюється, оскільки її краї холодні;
  • є багато режимів роботи і широкий діапазон потужності, завдяки чому, наприклад, можна дуже швидко кип’ятити воду або повільно тушкувати овочі;
  • на такій плиті можна встановити температуру з точністю до градуса, при цьому змінюється вона миттєво;
  • панель включається тільки якщо на ній стоїть посуд діаметром більше 12 см і завантажений продуктами. Якщо діаметр предмета менший потрібного, плита не включиться, отже, залишена випадково вилка або ложка не ​нароблять біди.

Також у продажу є настільні індукційні плити, перевагою яких є компактний розмір. Їй легше знайти місце в будинку, вона легко транспортується і гарно виглядає в кухні. Настільна панель – відмінний варіант для дачі.

Плюсів у індукційних плит безліч, але мінуси у них теж є:

  • індукційні плити виготовляються зі склокераміки, тому вони відносно тендітні, варто бути дуже обережними при монтажі, щоб не з’явилися тріщини;
  • не рекомендується ставити індукційні плити поблизу холодильників, посудомийних машин та іншої техніки з металу, оскільки електромагнітне
  • випромінювання може викликати перебої в роботі цих пристроїв;
  • посуд для індукційних плит потрібен особливий, такий що володіє феромагнітними властивостями. Перевірити чи підходить каструля можна дуже просто, потрібно піднести до її дна магніт, якщо він приклеїться, каструлька підходить, якщо ні, то каструля не така, як потрібно;
  • при роботі індукційна плита видає шум і гудіння, для деяких користувачів це стає проблемою;
  • вартість таких плит поки перевищує вартість звичайних поверхонь, хоча на ринку останнім часом з’являються бюджетні моделі;
  • єдиним протипоказанням для придбання такої панелі може стати наявність кардіостимулятора, оскільки в його роботі можуть виникнути перебої.

Критерії вибору

indukciina_plita4

Для початку потрібно визначити, яка модель потрібна: вбудована або така, щоо кремо стоїть. Слід підібрати місце для плити на кухні, вона повинна стояти подалі від іншої техніки, оскільки може викликати перебої в роботі останньої. Також важливо зрозуміти, які функціональні можливості мають індукційні плити, чи потрібні численні навороти, чи досить базового набору функцій, а від цього залежить і ціна техніки.

Дизайн, розмір і форма вибираються згідно індивідуальних переваг і відповідно до інтер’єру кухні. Вибір окремо розташованих індукційних плит невеликий, а ось ті, що вбудовуються поширені набагато більше.

Що стосується форм і розмірів, то індукційні панелі представлені в широкому асортименті. Вони бувають квадратними, прямокутними, шестикутними, маленькими приблизно 30×30 см або величезними, більше метра в ширину.

При виборі індукційних плит варто звернути увагу на кількість конфорок, їх може бути дві, три, чотири, п’ять. Вони можуть бути круглими або овальними, іноді на панелі відсутні позначення конфорок, це означає, що можна готувати їжу по всій поверхні. Також важливо враховувати розмір і потужність конфорок. Якщо для готування часто використовується посуд невеликих розмірів, потрібно купувати панель хоча б з однією маленькою конфоркою. Якщо в сім’ї є діти, не завадить функція блокування панелі управління, яка не дозволить дитині самостійно включити плиту.

Багато індукційних плит оснащуються таймером, що дуже зручно. Можна залишити посуд і займатися своїми справами, у встановлений час, а панель сама відключиться і скаже про це спеціальним сигналом.

Ну що ж, плюси індукційних плит переважують мінуси, бо вони зручні, економічні, безпечні і функціональні. Але при ухваленні рішення про покупку плити не варто забувати і про мінуси. Вдалого Вам вибору!