Секрети свіжих та чистих рушників

rushniki

У мобільного телефону з’явився конкурент по поширенню мікробів – рушник. Дослідники стверджують, що брудні рушники є одним з найбільших винуватців поширення мікробів, а як наслідок – можливіть захворіти. Що робити, щоб рушники завжди були чистими? Давайте поговоримо!

Причини появи скупчень бактерій і грибків на рушниках

Слід зазначити, коли фахівці в області гігієни говорять про брудні рушники, вони не мають на увазі затерті ганчірки тьмяного кольору, не випрані з минулого року. Мова йде про цілком чисті на вигляд, банні рушники або рушники для рук, які вже використовувалися хоча б один раз. Часто вони мають затхлий запах, іноді віддають цвіллю. Саме мікроорганізми, що паразитують на вологій тканині, є винуватцями неприємного запаху.

Існує кілька основних причин появи бактерій, грибків, а як наслідок неприємного запаху:

  • рушник утримує вологу протягом тривалого часу, сприяючи розмноженню бактерій;
  • рушники використовуються в тих приміщеннях будинку, де більше мікроорганізмів (туалет, ванна, кухня);
  • рушники важко відіпрати ідеально через тканину, що добре вбирає вологу.

Чи можна уникнути ризик захворювань від несвіжих рушників і позбутися їх затхлого запаху? Звичайно, якщо дотримуватися кількох простих порад.

Частота прання

Рушники потрібно прати часто, навіть якщо вони здаються чистими. Якщо в сім’ї 2-3 людини, то рушники для рук потрібно міняти кожні три дні. У дітей повинні бути свої окремі рушники, у дорослих – в залежності від традицій і звичок.

Крім того, брудним рушникам не варто залежуватися, прати їх краще відразу. Якщо ж доводиться відкласти прання – обов’язково подбайте, щоб брудні рушники були сухими, а не скрученими у вологий клубок. На мокрих рушниках дуже швидко з’являється сірий наліт цвілевих грибків, а позбутися від цвілі дуже важко.


Прання в гарячій воді

Подвійна доза прального порошку не дасть ніякого ефекту – тканина просто поглине більшу кількість миючого засобу,а її буде важче прополоскати, але ж це не буде впливати на їх чистоту.

Якщо мова не йде про сильно забруднені рушники, з плямами, що погано перуться, то кращий спосіб видалення мікробів і грибків цвілі з них – прання в гарячій воді, переважно при 60 °С – 90 °С. Але завжди і обов’язково потрібно дотримуватися інструкції по догляду на етикетці рушника.

Сушка з доступом свіжого повітря

Причина неприємного запаху також може полягати в сушці – якщо сушити в закритому приміщенні і без доступу свіжого повітря. Виймайте рушники з пральної машини, як тільки закінчився цикл прання. Якщо вони ж трохи полежать мокрими в барабані, то вони вберуть в себе вологий і затхлий запах. Сушити рушники треба на сушарці, а краще на вулиці або в приміщенні з доступом свіжого повітря, розвісивши їх так, щоб між ними було достатньо простору. Це буде сприяти також і збереженню м’якості.

Ідеальний спосіб сушіння постільної білизни і рушників знали наші бабусі. Вони вивішували прання на натягнутих мотузках у дворах, а сонце і вітерець швидко просушивали білизну. Тоді вона не тільки радувала свіжим ароматом, але і чистотою. Сонячні промені вбивають бактерії. Взимку з цим завданням успішно справляється мороз.

Антибактеріальні засоби

Якщо навіть після прання і сушіння рушники мають неприємний запах, не турбуйтеся! Рішення є – замочування рушників в спеціальних антибактеріальних рідких пральних порошках. Особливістю таких засобів є те, що вони запобігають появі і розмноженню бактерій і після прання. А щоб не нашкодити тканині – строго дотримуйтесь правил використання, прописаних в інструкції.

Зберігання

Свіжевипрані рушники вимагають достатню кількість місця на полицях. Їх не слід просто запихати в шафи, а краще акуратно складайте в стопочки або спеціальні кошики для білизни. Для приємного запаху можна застосовувати різні ароматичні засоби – тканинні подушечки з ароматними травами, ароматні сорти мила, запашні палички тощо.

Тому, періть і зберігайте рушники правильно – і на кухні буде приємно перебувати, і водні процедури приймати. Але якщо перераховані вище методи не допомагають позбутися затхлого запаху рушників, то очевидно, що прийшов час купити нові! Пахучих і свіжих рушників Вам щодня!