Обираємо та купуємо пароочищувач

paroochiszuvach

Щорічно в магазинах побутової техніки з’являються все нові і нові агрегати, спрямовані на полегшення праці домогосподарок: мультиварка, йогуртниця, відпарювач для одягу. Ці прилади навряд чи когось здивують. Але є одне “чудо”, яке з’явилося на ринку побутової техніки не так давно – це пароочищувач. Він багатофункціональний: може мити, чистити, дезинфікувати і виконувати ряд інших операцій. Тож не дивно, що цей вид техніки привернув до себе увагу великої кількості жінок, особливо молодих матусь, яким так необхідно підтримувати в будинку ідеальну чистоту. Тому, давайте поговоримо, як правильно обрати пароочищувач і на що звернути увагу перед покупкою.

Про пароочищувач і його види

paroochiszuvach1

Спочатку такий прилад, як пароочищувач, був розроблений для лікарень. Вбудований в нього парогенератор повинен був дезінфікувати приміщення. Завдяки виробленню пари, відбувалося знищення мікробів, бактерій і інших шкідливих мікроорганізмів. Такий агрегат був просто необхідністю для лікарень. Сучасним людям, особливо які страждають на алергію, пароочищувач зможе значно полегшити життя.

В даний час пароочищувач не тільки бореться з шкідливими мікробами і алергенами, але має функцію очистки. До нього додаються різні насадки і щітки, які дозволяють жінкам здійснювати прибирання без зайвих клопотів.

Величезною перевагою агрегату є – екологічність. Тепер наводити порядок вдома можна без використання побутової хімії, що істотно заощаджує гроші. Тобто, купуючи техніку один раз, купувати додаткові витратні матеріали не доведеться.

Загалом, плюсів багато, але давайте переходити до питання про те, як все-таки вибирати пароочищувач для будинку. Критеріїв вибору безліч і кожна людина повинна сама визначитися, що вона хоче від агрегату.


Якщо говорити про види пароочищувачів, то їх два:

Переносні (ручні) – приваблюють своєю компактністю, недорогою ціною і зручністю експлуатації. З недоліків можна відзначити те, що такий пароочищуач необхідно постійно фіксувати в руці. При довгій експлуатації руки у жінок від приладу втомлюються.

Підлогові пароочищувачі нагадують звичний для домогосподарок пилосос. Тягати в руках його не потрібно, при збиранні парогенератор розташовується на підлозі, не навантажуючи тіло людини, що прибирає. Ціна, звичайно, у таких приладів вища, але і функцій більше. Деякі моделі чистять як гарячим, так і холодним паром, а також оснащені додатковими насадками для різних поверхонь. При виборі зверніть увагу на довжину шланга. Бажано, щоб він був не менше 3-х метрів. В іншому випадку дотягнутися до важкодоступних місць в своїй оселі Ви не зможете. Ну, а довгий електричний провід – це безсумнівний плюс.

Якщо Ви визначилися, який пароочищувач для будинку вибрати, ручний або підлоговий, то саме час звернути увагу на виробників агрегатів.

Фахівці рекомендують не спокушатися низькою ціною, купуючи невідомого виробника. Найчастіше техніка малознайомих фірм розчаровує своєю якістю, швидко приходить в непридатність і не виконує своїх функцій.

Віддавати перевагу варто перевіреним маркам, наприклад, Karcher, Thomas, Delongi і т.д. У цих агрегатах Ви точно не розчаруєтеся. Навіть, якщо грошей на покупку у Вас не так і багато, то в модельному ряду пароочищувачів Ви зможете вибрати той, який по кишені саме Вам, нехай він не буде мати безліч функцій, зате буде надійний.

Все про характеристики пароочищувачів

paroochiszuvach2

Перед покупкою пароочищувача зверніть увагу на його потужність. Чим вище цей показник, тим швидше і ефективніше Ви наведете лад в будинку. При хорошій потужності утворення пари відбувається швидше і очищення забруднень, відповідно, теж. Агрегат з показниками 1100-1200 Вт – ось що варто обрати для будинку.

Дуже зручна і корисна функція в приладі – регулювання вологості пари. Таке доповнення допоможе при необхідності встановлювати сухий пар для очищення, наприклад, м’яких меблів. Після обробки тканина залишиться практично суха. А ось для сильних забруднень на плитці і інших поверхнях можна використовувати вологий пар, який швидко все видалить.

Зверніть увагу і на обсяг резервуара пароочищувача. Зазвичай цей показник варіюється в межах 400-1000 мл. Літрового бака вистачає приблизно на півгодини прибирання, потім потрібно знову доливати воду. І ще – якщо не знаєте, який бак у пароочищувача кращий, то, не замислюючись, віддавайте перевагу алюмінієвому. Цей метал в меншій мірі піддається іржі і накипу, та й нагрівається в рази швидше.

Не варто забувати і ще про один важливий показник – тиск пари. Якщо він менше 2,5 бар, то застарілі забруднення такий агрегат навряд чи відчистить. У моделях, призначених для професійного прибирання, тиск становить – 5-6 бар.

Корисними опціями можна назвати блокування пари, запобіжний клапан, а для молодих матусь – ще і захист від малюків. Такі функції зроблять експлуатацію приладу максимально безпечною і приємною.

І ще, перед тим, як вибрати пароочищувач, подивіться, чи є насадки для одягу. Це невелике доповнення дуже корисне в побуті і допомагає повернути речам колишній вигляд.

Тепер Ви знаєте, як правильно вибрати пароочищувач. Перед відвідуванням магазину визначте свій бюджет і напишіть, які функції Ви хотіли б бачити в своєму приладі. Не бійтеся цікавитися у продавців-консультантів характеристиками вподобаного агрегату, адже Вам користуватися ним. Вдалого вибору і приємних покупок!