Правильний догляд за підлогою

doglyad_za_pidlogoyu

Вважаєте, що помити підлогу – це дуже легка справа? Але, насправді, не так все просто. Взагалі, існують певні правила по догляду за різними типами підлоги. Занотовуйте!

Загальні правила

Підлогу потрібно підмітати короткими і маленькими рухами віника або щітки, а не енергійними і широкими помахами, інакше Ви ризикуєте підняти в повітря пил, який знову осяде на всі предмети і меблі.

Підмітати треба від себе, а не до себе.

Підмітають підлогу спочатку під диваном, ліжками, шафами, а для цього зручно застосовувати спеціальні невеликі щітки. Після цього підмітають в кутках кімнати і вже потім середину.

Щоб підмести паркетну, фарбовану підлогу або підлогу, вкриту лінолеумом, використовують волосяні щітки, а для підмітання нефарбованої підлоги більш вдало підійдуть віники.

Волосяні щітки для підмітання підлоги треба не ставити, а підвішувати, інакше волосся мнеться, ламається і щітка швидко виходить з ладу.

Підлога з дощок (дерев’яна підлога)

derevyana_pidloga

Світлу, білу та нефарбовану підлогу миють зазвичай один раз в тиждень в житлових приміщеннях і щодня в місцях загального користування.

Перед миттям підлогу ретельно підмітають. Потім змочують мильною гарячою водою невелику ділянку, відтирають її спеціальною щіткою (таку щітку знайдете в господарчих магазинах), потім споліскують чистою водою і витирають насухо щільною, великою ганчіркою, що добре вбирає вологу (краще всього мішковиною). Таку процедуру потрібно зробити зі всією повернею. Але не змочуйте відразу всю підлогу, адже вона швидко вбирає вологу.

Забруднену підлогу, після змочування гарячою водою, відтирають щіткою. Свіжі чорнильні плями на підлозі, насамперед, потрібно якомога швидше промокнути тампоном з вати, промокальним папером, а потім спробувати видалити їх лимонним соком, міцним розчином оцту або щавлевої кислоти.


Свіжу жирну пляму присипають крейдою або тальком і пропрасовують, негарячою праскою через промокальний папір.

Застарілі жирові плями змащують шаром вапна, розведеним в гарячій воді, залишають на ніч і потім змивають теплою водою. Іноді цю операцію доводиться повторювати два-три рази.

Фарбована підлога

farbovana_pidloga

Фарбовану підлогу в житлових кімнатах щодня протирають вологою ганчіркою, а в місцях загального користування – миють щодня теплою водою.

Забруднену підлогу миють водою з нашатирним спиртом (на відро води 2 столові ложки нашатирного спирту).

Для додання фарбованій підлозі блиску, її протирають ганчіркою, змоченою спеціальним розчином (денатурат і рослинне масло, взяті в рівних частинах). Коли підлога, змащена цим розчином , просохне, її до блиску натирають сухою ганчірочкою.

Паркетна підлога

parketna_pidloga

Паркетну підлогу не рекомендується мити часто і гарячою водою. Від цього дощечки підлоги змінюють форму і відклеюються. При дбайливому догляді і ретельному щоденному прибиранні, паркетну підлогу можна утримувати в чистоті, вдаючись до миття не частіше одного – двох разів на рік.

Паркет миють так само, як і білу нефарбовану підлогу, але використовують при цьому мінімальну кількість води. І миття і натирання паркету проводять тільки у напрямку шарів дерева. Для натирання паркетної підлоги використовують готову мастику. Її наносять рівним тонким шаром за допомогою спеціальної щітки, тільки на добре просохлу після миття підлогу. Якщо підлогу перед натиранням НЕ мили, то попередньо її ретельно підмітають. Після того як мастика просохне, підлогу натирають до блиску електронатирачем або щіткою для підлоги, а потім ганчірочкою або фетром.

Покривати підлогу мастикою рекомендується не частіше ніж один раз на місяць, так як при більш частому використанні мастики, особливо з фарбою, паркет зазвичай темніє. Натирання воском можна і потрібно проводити щотижня.

Плями з паркету видаляють так само, як і з білої нефарбованої підлоги – свіжу жирову пляма можна відтерти наждачним папером, застарілу – протирають скипидаром, і якщо пляма залишиться, її посипають порошком білої глини або тальком, прикривають промокальним папером і пропрасовують не дуже гарячою праскою. Іноді цю операцію доводиться повторювати.

Сильно забруднений паркет можна проциклювати, тобто зішкребти найтонший верхній шар дерева. Цю трудомістку роботу доручають фахівцям, які користуються для цієї мети циклю – сталева пластина, заточена з одного боку. Циклювання підлогі можна зробити і самим, використавши замість циклі шматок віконного скла. Гострим краєм скла водять уздовж шару дерева кожної дощечки паркету, знімаючи рівномірний тонкий шар стружки.

Підлога, покрита лінолеумом

linoleum

Підлогу, покриту лінолеумом, підмітають волосяною щіткою, поверх якої можна одягнути чисту м’яку ганчірку. У місцях загального користування лінолеум щодня протирають вологою ганчіркою. Для цієї мети також дуже зручні спеціальні палиці з гумовою губкою. Час від часу лінолеум миють теплою водою з милом. Ні соди, ні інших лужних препаратів для миття лінолеуму застосовувати не можна.

Лінолеум в житлових приміщеннях (але не в місцях загального користування) можна натирати так само, як і паркет. Для того щоб попередити висихання лінолеуму і появу тріщин, його протирають (раз в два-три місяці) м’якою ганчіркою, зволоженою оліфою, а потім – сухою ганчіркою.

Чорнильні плями з лінолеуму видаляють наждачним папером або пемзою. Після такої обробки на лінолеумі залишаються сліди, які потрібно ретельно протерти рослинним маслом (краще всього лляним) або оліфою, а потім добре відполірувати це місце вовняною м’якою ганчіркою.

Пластикова підлога

plastikova_pidloga

Багато людей вже оцінили по достоїнству красиву пластикову підлогу, яка майже не приносить турбот господині. Замели, протерли вологою ганчіркою – і різнобарвний пластик знову як новий.

Але, щоб надовго зберегти таку підлогу в хорошому стані, даємо кілька порад.

Мити таку підлогу теплою водою з милом можна лише, через місяць після встелення такої поверхні. А щоб пил не в’їдався в підлогу, два-три рази на рік покривайте її тонким шаром водної емульсії мастики. Мастики, в яких містяться розчинники – бензин, скипидар, гас, – застосовувати не можна. Якщо все ж доводиться користуватися невеликою кількістю бензину або нашатирного спирту для плям, що тяжко виводяться , наприклад, від гумових каблуків, то робиться це дуже обережно, щоб не розчинилися клейкі речовини. Але не застосовуйте наждачний папір і різні металеві порошки для видалення плям: від цього на підлозі залишаються некрасиві подряпини.

Мастика в домашніх умовах

mastika

Для цього використовують 1 частину воску на 2 частини скипидару. Віск натирають на терці або нарізають ножем, заливають скипидаром і залишають на 5-6 днів, після чого мастика готова. Перед використанням мастику розводять гарячою водою: на 1 квадратний метр підлоги 25 г мастики і 400 г води.

Дуже хороша мастика з натурального воску і поташу (карбонат калію). 300 г воску розплавляють на легкому вогні, а в окремому посуді в трьох літрах гарячої води розчиняють дві столові ложки поташу. Віск, помішуючи, вливають в розчин, охолоджують, і мастика готова.

Ось такі практичні поради по догляду за різними видами поверхонь підлоги Ви сьогодні дізналися. Надіємо, що це саме те, що Ви шукали.