Видалення плям від чорнила

chornilo

Кожна людина хоча б раз у житті мала справу з забрудненнями від чорнила на одязі, а у багатьох під час написання текла ручка, забруднивши важливі документи. Відомо, що джерелом забруднення можуть бути не тільки чорнильні, а й кулькові або гелеві ручки. Через те, що ручки є невід’ємною частиною повсякденного життя, існує ризик утворення різних забруднень. Для того, щоб швидко і повністю позбутися від таких проблем необхідно дотримуватися певних правил. Ми впевнені, що запропонований матеріал допоможе розібратися, як видалити плями від чорнила з одягу та паперу.

Видаляємо чорнила з одягу

chornilo1

Розглянемо кілька найпопулярніших народних засобів по рятуванню одягу від чорнильних плям.

Сода. Найпопулярніший засіб, який є в наявності на будь-якій кухні, з легкістю застосовується для виведення чорнильних слідів та плям. Для застосування необхідно в столову ложку соди додати кілька крапель води, щоб вийшла паста. Після цього потрібно нанести її на забруднену ділянку одягу, потерти круговими рухами і залишити на 15-20 хвилин. Далі потрібно змити залишки розчину водою і випрати річ в звичайному режимі. Використання соди – це самий простий спосіб виведення чорнильних плям, який підходить для всіх видів тканин, починаючи з синтетичних і закінчуючи – натуральними.

Сіль. Також один з найбільш доступних засобів, який допоможе вивести чорнило. Якщо воно потрапило на одяг, потрібно відразу ж присипати пляму рясно сіллю і залишити на поверхні на 10-15 хвилин. Після цього її необхідно акуратно видалити так, щоб бруд не потрапив на чисте місце. Перед тим, як випрати одяг, рекомендується забруднену ділянку намочити лимонним соком, в разі якщо одяг не білого кольору. Сіль прекрасно виводить подібні цятки чорнила з виробів з натуральної шкіри.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Нашатирний спирт. У склянку з чистою водою необхідно додати 20 г нашатирного спирту. Цим розчином потрібно обробити пляму, а потім через марлю пропрасувати праскою. Якщо після цього залишаться на тканині сліди, то це місце необхідно покрити аміачним розчином. Спосіб очищення нашатирним спиртом більше підходить для речей з льону та бавовни.

Спирт з додаванням гліцерину. Для цього способу потрібно змішати 50 г етилового спирту з 50 г гліцерину. Ватний диск змочити в отриманому розчині і акуратно протерти пляму. Дану процедуру можно повторити кілька разів до повного зникнення плями, але при цьому використовувати кожен раз новий ватний диск. Після процедури річ потрібно випрати в теплій воді з додаванням порошку.

Молоко. Ще один натуральний засіб, який допоможе впоратися з цяточками чорнила. Якщо забруднення свіже і не встигло засохнути, то досить запрати його молоком, в зворотному випадку, якщо пляма застріла – необхідно замочити пляму на півгодини, після чого можна прати в звичайному режимі. Такий спосіб добре підходить при очищенні оксамиту.

Гірчиця. Підходить для очищення плям від чорнила кулькової ручки. Необхідно нанести гірчицю на потрібну ділянку і залишити її на 8 годин, після чого випрати виріб в гарячій воді. Гірчиця добре очистить речі з натурального шовку.

Оцет, розчин перекису, лимонна кислота. Всі перераховані засоби, також допоможуть вирішити питання видалення плями від чорнила кулькової ручки. Є тільки одне обмеження в їх використанні – це кольоровий одяг. При їх застосуванні в місці забруднення річ може змінити колір, ставши більш блідою.

Ацетон. Також є хорошим плямовивідником, але з ним потрібно бути уважним, так як він є токсичним. Його рекомендується застосовувати для одягу з бавовни і льону.

Скипидар. Ватним тампоном, змоченим в скипидарі, можна протирати пляму до повного її видалення. Після цього потрібно випрати одяг в теплій воді з додаванням порошку. Такий метод підходить для одягу з шовку і вовни.

Виводимо плями чорнила з аркушу паперу

chornilo2

А зараз розглянемо кілька простих способів, які допоможуть в разі потреби, акуратно позбутися від чорнила, що випадково забруднило аркуш паперу.

Оцет. В столову ложку оцту додайте марганцівку на кінчику ножа. Отриманий розчин потрібно нанести на забруднений аркуш і залишити на 15 хвилин. Після видалення чорнила на папері залишиться маленька проблемка – темна пляма. Щоб її позбутися, необхідно змочити ватний диск перекисом водню і протерти її, після чого пропрасувати праскою.

Відбілювач. Для виведення чорнила підійде будь-який відбілювач для одягу. Його необхідно нанести на 10 хвилин на папір. Потім змочіть вушну паличку в воді і акуратно приберіть залишки відбілювача з поверхні листа. Після процедури необхідно пропрасувати папір праскою через суху ганчірку. Даний спосіб не можна застосовувати для виведення чорнила з кольорового паперу, так як папір в місці контакту з відбілювачем, втратить колір.

Спирт з додаванням гліцерину. Змішайте 20 г спирту з такою ж кількістю підігрітого гліцерину. Протріть забруднене місце ватним диском, змоченим в такому розчині, і все – завдання, як з паперу без слідів вивести чорнило – вирішено.

Лезо. Маленька помилка, що все зіпсувала, швидко видаляється звичайним лезом або канцелярським ножем. Для цього необхідно акуратно зачистити лезом чорнило, а після затерти місце ластиком.

Отже, перед тим як використовувати будь-який з запропонованих методів, спробуйте його на непотрібному одязі, а у разі з документами, на простому аркуші такого ж типу. Запропонована для Вас інформація ще раз підтверджує, що плям, які неможливо вивести, практично не існує. Головне, не панікувати, а відразу приступати до невідкладних дій з порятунку речі. Ми впевнені, що завдяки нашій статті все у Вас вийде без проблем!