Як правильно прати жалюзі

zhalyuzi

Жалюзі – практична і акуратна альтернатива традиційним шторам. Вони бувають вертикальними і горизонтальними, металевими, дерев’яними і з тканими. Кожен з видів жалюзі має свої особливості, які потрібно враховувати, доглядаючи за ними. Біля вікон в будь-якій квартирі і будинку збирається багато пилу. Відповідно, вона осідає на жалюзі, які в результаті набувають негарного вигляду і, до того ж, є розплідником бактерій. Тож, сьогодні для Вас практичні рекомендації по пранню всіх видів жалюзі.

Як прати жалюзі з алюмінію

zhalyuzi1

Моделі з алюмінію випрати в прямому сенсі цього слова – неможливо. Їх можна протерти вологою губкою, поки вони висять на вікні або ж промивати у ванній під проточною водою.

Спершу виріб знімають з вікна і акуратно транспортують до ванної кімнати. Потім їх рекомендується підвісити на мотузці для сушіння білизни, яка є в розпорядженні над ванною або ж просто прикріпити присосками.

Спочатку їх з одного боку обробляють засобом для миття вікон або подібною речовиною. Роблять це за допомогою пульверизатора. Потім приступають безпосередньо до прання.

Бруд змивають з допомогою душу. Після цього жалюзі повертають і аналогічним чином обробляють іншу сторони. При сильному забрудненні, наприклад, плямах жиру, товстому шарі пилу, рекомендується помістити горизонтальні планки на деякий час в миючий засіб.

Також можна скористатися пароочищувачем. Цей прилад значно економить час на домашнє прибирання. Однак протираючи жалюзі, потрібно пам’ятати, що вони не прямі, а трохи вигнуті, збираються з напуском, трохи прикриваючи одне одного. Тому, під час чищення потрібно направляти струмінь миючого під певним кутом, тільки так можна безперешкодно очистити всю поверхню виробу.

Тканинні жалюзі

zhalyuzi2

Жалюзі, виконані з щільної тканини, спершу потрібно розібрати. Спочатку витягують нижній ланцюжок і важки по черзі з кожної ламелі (планки), потім знімають з карниза. Робити це все потрібно акуратно, щоб не пошкодити пластмасові деталі.

Коли вони розібрані, їх відносять до ванної, де розмочують у теплій воді. Попередньо в воді розводять миючий засіб. Також можна використовувати пароочищувач.

Тканинні жалюзі в основному дозволяється терти щіткою, використовуючи миючий засіб. При наявності плям можна скористатися засобом для виведення плям, а білі тканини обробити відбілювачем.

За допомогою проточної води вимивають піну з кожної ламелі. Тканину сушать так, щоб на ній не було згинів. Не можна віджимати і перекручувати вироби.

Такі шторки чистять як мінімум двічі на рік. Тільки в такому випадку пил і бруд не будуть в’їдатися і тканину можна буде легко випрати, повернувши їй колишню чистоту.

Як випрати вертикальні і горизонтальні жалюзі в пральній ммашині?

zhalyuzi3

Виробники стверджують, що прати жалюзі будь-якого типу в пральній машинці категорично не можна, відправляючи власників таких виробів в хімчистку або в спеціалізовану фірму. Але насправді ж, якщо підійти до цього процесу з розумом, пральна машинка-автомат може стати незамінним помічником.

В процесі очищення можна використовувати мийку в ручному режимі, без віджиму. Рекомендована температура води – 35 ° C. Для очищення можна використовувати тільки м’які миючі засоби.

Вертикальні ламелі складають по кілька штук (до 10) разом. Потім їх скручують в рулон, який закладають в спеціальний мішок для прання. Мішок потрібно надійно зав’язати.

Якщо таких рулонів багато, то краще провести прання кілька разів, ніж намагатися запхати їх всі разом.

Варто відзначити, що після такого заходу тканинні вироби можуть стати трохи м’якшими. Саме тому, не рекомендується вдаватися до цього методу дуже часто. Краще, звичайно ж, чистити жалюзі вручну.

Після пральної машинки планки сушать, повісивши їх на вікно відразу ж. При появі зам’ятих ділянок, їх рекомендується пропрасувати праскою на мінімальному температурному режимі.

Вибір методу прання залежить тільки від можливостей їх власника, його сил і наявної техніки. Наприклад, можна навіть скористатися в цих цілях пилососом з парогенератором. А шторки на дачній ділянці можна прати, поливаючи зі шланга прямо у дворі.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Загальні поради

zhalyuzi4

Як бачимо, в залежності від матеріалу застосовується той чи інший метод догляду за виробами, але є ряд загальних правил, яких потрібно дотримуватися.

Наприклад, вироби можна обробляти антистатичними засобами. Це дозволить захистити їх від пилу на довший термін. Також ламелі можна пропилососити за допомогою відповідних насадок. Чим частіше пилососити такі своєрідні шторки, тим рідше вони потребуватимуть професійного чищенню.

Крім того, найпростіший метод чистки гладких ламелей – протирання вологою губкою. Будь-які вироби небажано надовго замочувати, а деякі – зовсім протипоказано мочити. Якщо прибирання здійснювалася за допомогою вологої ганчірочки, потрібно потім використовувати суху.

Багато матеріалів не рекомендується мочити. До таких, наприклад, відноситься дерево. Тому, власники бамбукових і дерев’яних моделей повинні протирати такі, тільки вологою ганчірочкою і при потребі згодом пройтися сухою. А обробляти їх під проточною водою строго заборонено.

Також потрібно відзначити деякі рулонні і вертикальні жалюзі, які не рекомендується прати, так як вони просочені спеціальними складами і засобами, які захищають їх від вигорання. У такій ситуації можна застосовувати пилосос або ж віддавати їх в спеціальну хімчистку, де їх очистять ультразвуком.

Матеріали шторок і рекомендовані способи миття:

  • Алюміній – тепла вода і мильний розчин;
  • Щільна тканина – прати дозволено, також можна замочувати;
  • Дерево – протирання злегка вологою губкою;
  • Тканинні ролети – суха чистка;
  • Штори-плісе – замочування в мильній воді на короткий термін. Миючий має бути дуже м’яким.

Якщо окремі планки дуже сильно забруднилися, їх можна замінити на нові. Але краще не доводити вироби до такого стану.

Своєчасна чистка дозволить користуватися зручними красивими шторами протягом довгого часу. Також потрібно правильно розмістити моделі, наприклад, на кухню більше підійдуть металеві, а в кабінет вертикальні, в дитячу кімнату – штори-плісе з малюнком або яскраво забарвлені дерев’яні.

Як прати дуже забруднені жалюзі

zhalyuzi5

Сильне забруднення ефективно видаляється з допомогою пароочисника. При цьому можна навіть не знімати ламелі з вікна. Сильний струмінь пари зіб’є весь бруд і залишиться тільки стерти темну воду.

Пластикові та металеві вертикальні жалюзі можна протерти губкою, змоченою в мильному розчині, додавши в миючий засіб трохи оцту, щоб пом’якшити воду. Потім розчин видаляють за допомогою промивання чистою водою.

Дерев’яні вироби потрібно полірувати, як це роблять з меблями. Провести чистку швидше можна за допомогою потрійної щітки, яка захоплює ламелі з двох сторін.

Але не варто забувати і про хімчистку. Якщо немає можливості або бажання займатися подібними справами в будинку, можна скористатися послугами професіоналів. У спеціалізованих компаніях і салонах працюють з усіма видами виробів, при цьому використовують відповідні засоби, які не порушать структуру матеріалу. У таких фірмах можуть почистити як рулонні, так і горизонтальні моделі. Чистку здійснюють за допомогою ультразвуку, контакт з водою повністю виключається, до того ж знімати ламелі в даному випадку немає необхідності.

Ось такі прості, але влучні поради по очищенню та пранню жалюзі Ви отримали. Користуйтеся з задоволенням та нехай у Вашому будинку буде завжди чистота, і затишок.