КОНТАКТИ та ПРАВИЛА

Ялиночка бувай: коли і як прибирати новорічну красуню

pribiraemo_yalinku

Головний символ новорічного торжества в будь-якій сім’ї – це ялинка. Щороку ретельно продумується те, якнайкраще її прикрасити, а коли приходить час розлучатися з ялинкою стає трохи сумно. Тож, коли прибирати ялинку правильно? З цього приводу існують різні традиції. Тому, саме у цій статті ми поговоримо про те, коли слід прибирати зелену красуню, які прикмети говорять про необхідність прощання з ялинкою, як правильно прибрати ялинку та куди помістити символ свята.

Керуючись власними уподобаннями, громадяни починають прибирати з квартири чи будинку ялинки вже після Різдва. Хтось, навпаки, ще й 8 Березня зустрічає поруч із зеленою красунею. Але найчастіше, відсвяткувавши Старий Новий рік, люди намагаються повернути приміщенню колишній вигляд. До цього часу всі вже досить насолодилися зовнішнім оздобленням, а також тривалим відпочинком з нагоди Нового Року. Тож, коли і як прибирати новорічну ялинку? Далі і поговоримо.

pribiraemo_yalinku2

Раніше було прийнято завжди прибирати ялинку з іншими елементами свята до того, як настане Водохреща. Тож, до цього періоду потрібно було прибрати ялинку, провести генеральне прибирання будинку або квартири, викинути сміття і непотрібні речі та заховати всі різдвяні символи.

За системою фен-шуй вважається, що треба також зустрічати і китайський Новий рік, а значить, до лютого квартира повинна бути з ялинкою. Але жива лісова красуня навряд чи доживе, тому радять: після розбирання ялинки в тому ж секторі поставити високу квітку або додатково зверху, прикріпивши до стелі, спустити якусь інтер’єрну прикрасу. Це компенсує відсутність ялинки, а також дозволить зберегти позитивну енергетику в будинку.

Є також народні прикмети, які можуть свідчити про те, щоб ялинку варто розібрати. До них відносяться:

  • кінчики гілок стають коричневими. Вважається, що ялина або сосна накопичили негативну енергію, яка могла прийти з великою кількістю гостей;
  • кожен день з ялинки падають іграшки, поки нікого немає в кімнаті. Якщо це не грайливі домашні тварини, то, швидше за все, барабашка розважається;
  • стовбур розшаровується – також накопичилася негативна енергія.

Так що забобонні люди можуть вирішувати, коли виносити ялинку з квартири, орієнтуючись на її зовнішній вигляд.

Як просто прибрати ялинку чи сосну?

pribiraemo_yalinku1

Якщо символ улюбленого свята – штучна ялинка, то особливих проблем з її розбиранням немає. Але потрібно врахувати, що:

  • прикраси слід розкладати в коробки в залежності від ваги (найлегші нагорі);
  • електричні гірлянди змотувати потрібно акуратно, недопускаючи сильних перегинів, інакше в наступному році вони не будуть працювати;
  • гілки кожного рівня збирати разом, щоб потім легше було встановлювати ялинку;
  • мішуру і «дощик» можна помістити в вакуумний пакет, щоб вони займали менше місця при зберіганні.

Складніше ж буде, якщо в будинку красувалася натуральна, жива ялина або сосна. Адже під час зняття іграшок будуть обсипатися голки. Щоб не створювати собі додаткові клопоти, можна:

  • розстелити газети або захисну будівельну плівку під об’єктом;
  • також варто прибрати вироби з тканини і килими, що знаходяться в кроковій доступності від ялинки, адже потім голки можна знайти в найнеочікуваніших місцях;
  • можна потрясти максимально за стовбур, тоді опадуть слабкі голки;
  • потрібно спочатку зняти гірлянди і дощик, а вже потім усі іграшки;
  • дістати з кріплення ялинку;
  • взяти непотрібне простирадло або великий шматок тканини і обернути ялинку;
  • винести на вулицю.

Що стосується голок, то їх краще та простіше прибрати пилососом. Якщо його немає, можна наклеїти двосторонній скотч на губку для миття посуду і пройтися по периметру кімнати. Зазвичай цей спосіб дозволяє добре підчистити підлогу взагальному.

Деякі обрізають гілки, щоб упакувати їх і мінімізувати кількість опалих голок. Хороша порада – замотати лісову фею харчовою плівкою або поліетиленом. Це і надійно, і швидко, і дешево.

Куди помістити зелену красуню?

Сумно бачити на смітниках ту, яка радувала нас всі новорічні свята. Але це не завжди єдиний вихід. До Нового року або після лісова красуня, яка пустила коріння, може бути затребувана в розплідниках. У південних широтах ризикують навіть відразу посадити її. Люди, стурбовані екологічною обстановкою, пересаджують ялинку в більшу ємність, а навесні – в грунт. Якщо новорічний символ купувався в горщику, то його просто залишають рости і далі, не забуваючи вчасно поливати і підживлювати.

Жителі зоопарку зрадіють, якщо до них приїде новорічна ялинка. Якщо є зоопарк, можна заздалегідь зателефонувати і уточнити про це у адміністраторів. Деякі вихованці вживають хвою в їжу.

pribiraemo_yalinku3

Якого числа слід виносити з дому зелений символ Нового Року, кожна сім’я вирішує для себе сама. Треба прислухатися лише до тих традицій, що довели свою ефективність саме для Вашої родини.

Дерев’яний паркан своїми руками

Як прикрасити бочку своїми руками