Помаранчевий колір у Вашому інтер’єрі

1_pomaranch

Помаранчевий – це колір сонця. Його по праву вважають самим енергетично потужним з усієї кольорової палітри. Це улюблений колір добродушних людей. Він багатогранний, в ньому гармонійно поєднуються такі якості, як сила, веселощі і безтурботність. Але незважаючи на ці позитивні властивості, використовувати його в інтер’єрі потрібно дуже акуратно. Інтер’єр з помаранчевими стінами може з часом викликати колірне перенасичення і почне діяти гнітюче. Якщо Ви хочете виділити конкретні деталі інтер’єру, але ще не визначилися з відтінком, знайте, що помаранчевий – це король акцентів. Але на цьому його позитивні сторони не закінчуються…

Помаранчевий колір і його властивості

pomaranchevii_vlastivosti

Цей відтінок символізує енергію, а значить, його застосування повинно бути раціональним і обережним. Дизайнери вважають за краще працювати в основному з відтінками цього кольору, а їх чимало: починаючи від кричущо-яскравих до ніжно-теракотових.

Психологи стверджують, що цей відтінок здатний поліпшити настрій і підвищити працездатність. Цей колір не має холодних відтінків і широко відомий здатністю домінувати над усіма іншими відтінками.

До позитивних якостей можна віднести і інші його властивость: помаранчевий візуально робить предмети об’ємнішими, стимулює роботу мозку, сприяє спілкуванню, сприятливо діє на систему травлення і позитивно відображається на загальному стані організму. А от його поєднання з холодними відтінками, на думку дизайнерів, неприпустимо.

Помаранчевий колір в інтер’єрі

pomaranchevii_v_intereri

До найпопулярніших зон його використання належать: кухня, дитяча, їдальня, вітальня.

Спальні з помаранчевим інтер’єром також останнім часом зустрічаються все частіше, хоча і викликають суперечливі почуття. Місце, де ми відпочиваємо і розслабляємося, має бути наповнено атмосферою затишку, тепла і спокою. Тому, для спальні з точки зору психології цей колір не підходить, але це справа смаку.

Не слід віддавати йому перевагу і в надто світлих або жарких приміщеннях будинку. Краще він буде виглядати в кімнатах, які мають північне розташування і тому потребують додаткових теплих барв. Апельсиновий в таких приміщеннях виконує роль коректора, додає простору, світла і тепла.

І пам’ятайте головне правило дизайну по відношенню до цього відтінку: якщо приміщення невелике за розміром, використовувати цей колір не можна, навіть у вигляді невеликих акцентів. Так як він не тільки візуально наближає, а й збільшує предмети, тобто інтер’єр ризикує здатися громіздким і незграбним.

Як поєднується помаранчевий в інтер’єрі?

pomaranchevii_poednannya

Для того, щоб відповісти на це питання потрібно для себе чітко розуміти наступне. Якщо помаранчевий призначений тільки для акцентів, то ми говоримо зараз тільки про цей колір, як то кажуть, в чистому вигляді. І це жодним чином не стосується його відтінків.

Світло-персиковий колір для стін, займає одну з лідируючих позицій в дизайні. Між іншим, він – родич помаранчевого! Такий же світлий і по-своєму яскравий, але не настільки енергійний. Ось він то ідеально підійде і для спальні, і для ванної кімнати, і для їдальні.

Дивіться також: Сніжинка своїми руками

І все ж, як не крути, апельсиновий колір примхливий. Гарне поєднання він матиме з такими кольорами: білий, зелений, кремовий. Виникнуть певні складності в такому поєднанні: фіолетовий, чорний, яскраво-рожевий.

Вдале колірне рішення залежить і від приміщення, яке Ви хочете перетворити, використовуючи помаранчевий колір.

Ніжно-персиковий. Найпопулярніший, так як дарує відчуття свіжості і бадьорості. Завдяки своїй стриманій яскравості його вважають за краще використовувати при оформленні дитячих, їдалень, спалень і ванних кімнат.

Апельсиновий. Яскравий, життєрадісний, активізує роботу мозку. Переважно його застосовують в дитячих.

Медовий. Спонукає до діалогу і вмінню слухати, ідеальний для офісних приміщень, де проходять переговори.

Теракотовий. Сфера застосування – робочий кабінет, кухня, вітальня. Якщо Ви створюєте дизайн в східному стилі, теракотовий допоможе наповнити його потрібною атмосферою.

Гарбузовий або абрикосовий. Заспокоює, розслаблює, сприяє поліпшенню апетиту. Добре буде виглядати на кухні або в столовій.

Помаранчевий колір в інтер’єрі кухні

pomaranchevii_kuhnya

Цей колір на організм діє тонізуюче. Йому надають перевагу впевнені й активні особистості. В якій би кількості Ви не використовували його тони, вони ніколи не викличуть у Вас почуття агресії або дискомфорту.

Кухонний інтер’єр, виконаний в світло-помаранчевому кольорі, наповнить Вас бадьорістю не гірше, ніж ранкова порція кави або чаю.

Зробивши цей колір основним, не забувайте про баланс. Якщо фасади кухонних шафок матимуть яскравий відтінок, в такому випадку для підлоги і стін його вже краще не використовувати. Спробуйте молочний, білий, ніжно-зелений, світло-жовтий.

Його поєднання з ліловим, фіолетовим, чорним і сірим, з точки зору професійних дизайнерів, вважаються найбільш вдалими. У будь-якому випадку не забувайте, що підлога повинна бути на один тон темнішою, ніж стіни.

Розставляючи акценти, керуйтеся мінімалізмом, інакше кухня буде мати невдалий вигляд. Стільниця на такій кухні може бути однотонною, наприклад, таких відтінків – сіра, оливкова, вишнева, чорна, біла, або, як варіант – скляна. Ви зможете розмістити під нею малюнки або фотографії. Ваші друзі по достоїнству оцінять Ваш креатив.

Помаранчевий інтер’єр для дитячої кімнати

pomaranchevii_dityacha

Що стосується оформлення даними кольором саме дитячого простору – тут думки розділилися. Одні стверджують, що цей колір фаворит серед дитячих фарб. Так як він сприяє активізації розумової діяльності у дітей, стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, що сприятливо відбивається на апетиті. Малюки під впливом цього відтінку менше схильні до вікових депресій.

Але є і такі, які запевняють, що такі відтінки не повинні знаходитися в дитячій навіть у вигляді невеликих акцентів. Діти, в силу своєї рухливості, перебуваючи в приміщенні оформленому яскравими тонами не можуть розслабитися на емоційному рівні. Це тягне за собою підвищену збудливість і агресивну поведінку. Вони стають дратівливими.

Хочемо додати, що для кожного віку існує свій прийнятний колірний діапазон. Наукового доказу того, що цей відтінок негативно впливає на дитячу психіку, немає. Всі діти різні і кожен конкретний випадок потрібно розглядати окремо. Є малюки по своїй природі схильні до меланхолії, в такому випадку трохи апельсинового в їхній кімнаті надасть швидше тонізуючого ефекту. У будь-якому випадку вирішувати Вам, це ж Ваша дитина.

Інтер’єр вітальні в помаранчевий тонах

pomaranchevii_vitalnya

Якщо Ваша гостьова кімната виходить вікнами на північ – цей відтінок додасть їй світла і фарб. Щоб обстановка в вітальні не здавалася одноманітною, додайте бежевий, оливковий, зелений колір. Живі квіти, картини, килим, диванні подушки або плед зроблять загальну атмосферу більш затишною, а дизайн – живим і сучасним.

Якщо Ви хочете підкреслити класичний стиль Вашої кімнати, спробуйте використовувати плетені меблі, рогожу або килимок з ніжно-червоної соломки.

Помаранчевий – це осінній колір, тому свій інтер’єр Ви можете прикрасити букетом з сухого листя або гербарієм. Ніжні штори з органзи додадуть вишуканості і легкості Вашій вітальні.

Не забувайте про торшери, люстри і бра. Сонячне світло, яке вони будуть випромінювати, наповнять кімнату гармонією. Родинне свято, вечірка або перегляд улюбленого фільму в помаранчевій гостьовій кімнаті завжди будуть барвистими і яскравими!

Якщо Ви не боїтеся експериментів і захочете наповнити свій будинок яскравими сонячними фарбами, тоді до роботи, а помаранчевий колір Вам в цьому допоможе.