Вироби з дроту – модно та красиво

virobi_z_drotu

Сьогодні будемо дивувати! Якщо Ви хочете урізноманітнити домашню обстановку, цікаво прикрасити кімнату дитини і створити щось дійсно оригінальне, вироби з дроту своїми руками допоможуть вирішити ці завдання.

З історії…

virobi_z_drotu1

Кілька тисячоліть тому, дріт отримували шляхом розрізання металевих листів на вузькі смужки. Щоб позбутися від гострих країв, смужки перекручували особливим способом або ж здійснювали прокат між плоскими поверхнями.

Сучасні способи виготовлення дроту зводяться до методу волочіння. Ця техніка полягає в протягуванні металевих прутів через отвори конічної форми. До такого способу вдавалися ще в Персії в VI столітті до н.е. Однак на територію Центральної Європи метод обробки металу прийшов в X столітті н.е. Саме з цього періоду бере початок промислове виробництво дроту.

. .
drit

Найбільшого поширення дріт отримав серед ремісників, що займалися ремонтом взуття, спорядження і кошиків. З нього плели кольчугу, виробляли щітки для вичісування шерсті, застосовували при виготовленні кінської збруї і ланцюгів, риболовецьких снастей і швейного приладдя – голок. Тоді ж метод волочіння освоїли і для створення дроту з дорогоцінних металів.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

У Середньовіччі гнучкий дріт, схожий на нитки, з золота і срібла застосовувався рукодільниці Франції та Англії для багатої, дорогої вишивки. Це тривало аж до середини XVI століття. Поступово популярність мистецтва пішла на спад. Та й дозволити собі займатися таким ремеслом міг не кожен.

Виробляли дріт і з заліза. Довгий час метал не був в пошані через схильність до корозії, але в кінці XVIII століття люди все ж навчилися захищати такі вироби від іржі за допомогою лудіння і обробки чорним лаком.

В Америку (спочатку Північної) дріт прибув з Англії та Німеччини. Але в 1812 році, коли в результаті військового конфлікту з Великобританією поставки припинилися, американці почали розвивати власне виробництво і будувати волочильні фабрики. Уже до середини XIX століття завдяки появі парової машини на повну потужність було запущено масове виробництво дроту, огорож і сітки з нього.

Матеріал став доступним, і з тих пір почалося масове виготовлення ремісниками найрізноманітніших виробів – від найпростіших настільних аксесуарів, прикрас і аж до меблів. Традиції роботи з цим матеріалом призупинилися з появою пластмаси. Але сьогодні він переживає друге народження.

Дріт – чудовий матеріал для виробів

virobi_z_drotu2

Дріт може стати універсальним матеріалом для виготовлення предметів інтер’єру, іграшок, сувенірів і прикрас. Зручність роботи з цим матеріалом в тому, що він здатний приймати будь-яку форму і при цьому надійно її тримати.

Асортимент виробів, що виготовляються з дроту, неймовірно широкий:

  • Вишукані та привабливі масивні прикраси, яких торкнулася рука справжнього майстра, часто можуть коштувати не менше, ніж вінтажна біжутерія, настільки популярна сьогодні;
  • Різноманітний декор – настінний (картини і фігури), предмети побуту (вази, скульптури) в інтер’єрі виглядають гармонійно. І в залежності від обраного сюжету дротові предмети можуть надавати обстановці затишок і завершеність;
  • Масивні меблі і огорожі. Для початківців цей напрямок не рекомендується. Але з придбанням базових навичок Ви зможете зробити якісні та міцні стільці, тримачі для посуду, підставки для книг або винних пляшок;
  • Оригінальні вироби з дроту, на яких тренуються початківці і вчаться діти для розвитку художніх навичок.

Техніка роботи з дротом

virobi_z_drotu3

З модою на екосвідомий спосіб життя люди почали згадувати прості способи, як зробити відмінні речі без дорогих технологій. І сьогодні ми дізнаємося про все більш оригінальні методи створення красивих і незвичайних, штучних, а не штампованих на конвеєрі предметів інтер’єру.

Серед усього різноманіття роботи з дротом виділяються три основні методи. Залежно від виду обраного виробу ці способи можуть об’єднуватися з іншими типами рукоділля:

Wire wrapping – плетіння і скручування. Найчастіше вибирається спиралевидна форма. Фантазійні завитки, що дали початок ювелірним технікам виготовлення прикрас, чудово виглядають з будь-яким образом;

Бісероплетіння – створення інтер’єрних аксесуарів і красивих штучок з бісеру на дротовому каркасі. Схеми – найрізноманітніші. Починайте з простого нанизування і формування повітряних петель;

Ганутель – мистецтво створення квітів для декору і стильних аксесуарів (зазвичай весільних) з тонкого спірального дроту і ниток шовку. Такі вироби з дроту декоруються бісером, намистинами і перлами.

Види дроту для художніх робіт

virobi_z_drotu4

Перш ніж купити дріт, який підходить для Ваших виробів, дізнайтеся про деякі особливості його типів.

Латунний дріт.

latunnii_drit

Найпопулярніший матеріал для створення красивої біжутерії. З цього виду виходять відмінні брошки і шпильки. Матеріал не тьмяніє. Тому і цінується любителями рукоділля. Цей метал практично не викликає алергії. Але врахуйте, що іноді він може містити невелику кількість свинцю – важкого металу, шкідливого для здоров’я.

Мідний дріт.

midnii_drit

Його краще застосування – створення «дерева життя» та інших рослинних об’єктів, в тому числі квітів з бісеру. Працювати з цим різновидом дуже легко. Саме з нього рекомендується почати, коли Ваша дитина проявить інтерес до цього захоплюючого виду творчості.

Срібний дріт.

sribnii_drit

З його допомогою можна створювати ювелірні прикраси преміум сегменту. В обрамленні такого дроту дуже стильно виглядають різноманітні напівкоштовні великі камені – малахіт, обсидіан, аметист та інші. Ви можете створити чудовий подарунок – розкішну картину. Використовуйте цей дріт, готові схеми і бісер.

Синельний (каркасний) дріт.

sinelnii_drit

Так називається пухнастий дріт. Ця покрита плюшевою тканиною «гусениця», дуже подобається дітям. З такого волохатого матеріалу добре майструвати цифри, букви і інші цікаві речі. А весь процес буде сповнений ноток радості і веселощів. Він відмінно гнеться і добре ріжеться ножицями. Вироби з нього прекрасно тримають форму. Найбільше дітям подобається створювати з синельного дроту ялинкові іграшки і сніжинки, букети і масу інших речей. Нестандартний спосіб застосування знайшли дівчатка. Вони вплітають дріт в волосся, створюючи таким чином дивовижні зачіски, схожі на корони.

Поради новачкам

virobi1

Проблем з тим, де знайти прості і не дуже схеми для створення виробів з дроту, бути не повинно. Можливості всесвітньої павутини просто безмежні. І Ви зможете без особливих зусиль роздобути прості схеми з покроковою інструкцією, у вільному доступі або купити авторські креслення, а також подивитися тематичне відео.

virobi2

Зафіксуйте образ або зовнішній вигляд виробу, який хочете створити, не тільки в думках, а й на аркуші паперу. Навіть найпростіший виріб потребує складання малюнка або креслення. Вам буде набагато простіше працювати, бачачи перед собою орієнтовний результат.

virobi3

Дотримуйтесь заходів безпеки. У цій творчості використовуються ріжучі предмети (кусачки), а сам дріт колеться. Тому, дітям молодшого віку, які не досягли 5 років, не рекомендується займатися такими виробами.

virobi4

Не купуйте матеріал в будівельних супермаркетах, якщо збираєтеся створювати біжутерію. Для рукодільниць випускається спеціальний дріт, зручний в роботі і безпечний з точки зору походження сировини для нього.

virobi5

Ну що ж, ми надіємося, що ці рекомендації зроблять Вашу творчість приємним заняттям, здатним принести море позитивних емоцій. Фантазуйте та творіть!