Ідеї для перетворення садової ділянки

sadova_dilyanka

На будь-якій ділянці завжди знайдуться місця, які хотілося б приховати, змінити, замаскувати, і особливо це характерно для давно обжитих ділянок. Ми пропонує Вам зробити з Вашої садової ділянки не тільки місце фізичної праці, але і куточок відпочинку серед прекрасно оформленого ландшафту.

Часто у нас просто не вистачає фантазії і досвіду, щоб впоратися з проблемою самостійно. Тоді можна просто запросити досвідченого ландшафтного дизайнера з його особливими професійними секретами. На щастя, ландшафтний дизайнер завжди зможе допомогти, маючи в своєму арсеналі засоби для усунення будь-якої, навіть найскладнішої – проблеми.

Проблеми можуть бути найрізноманітнішими – починаючи від особливостей рельєфу і території до освітленості (недостатньої або надмірної), особливостей ґрунту і наявності ґрунтових вод.

sadova_dilyanka1

Великі незручності можуть завдавати також стіни і паркани, однаковість яких хочеться обіграти і вписати в картину садової ділянки по-максимуму. Плюс до цього – є об’єкти, що знаходяться на самій території, які ніяк не можна назвати декоративними – це і сараї, і компостні купи, і старі висохлі або спиляні дерева.

Основну незручність доставляє той факт, що позбутися, наприклад, від компостної купи просто не можна, тому що садова ділянка вимагає її наявності, бо ж без мінеральної поживи існування рослин уявити собі навряд чи вдасться.

Найоптимальніше – застосувати прийоми декорування, які допоможуть Вам візуально приховати всі “проблемні” місця садової території або навіть допоможуть зробити з раніше дратівливого об’єкта – справжній витвір дизайнерського мистецтва.

Проблема 1. На дачній ділянці або в саду мало освітлення

sadova_dilyanka2

Часто таке відбувається тому, що Ваші будови або будови сусідів перекривають доступ сонячним променям. Оптимальне рішення – перефарбувати всі будови, наявні на Вашій садовій ділянці, світлою фарбою. Подібним чином можна колорувати і паркан, що не тільки створить ілюзію більшої освітленості, але і візуально розширить простір.

При озелененні ділянки активно використовуйте рослини з строкатим листям. Краще, щоб всі квітучі рослини мали світле забарвлення квіток – жовте або біле.

Матеріал для укладання доріжок бажано вибирати бежевого або світло-сірого кольору. А якщо на Вашій садовій ділянці є скульптури, вони повинні бути білого кольору або мати металевий блиск.

Хорошим дизайн-рішенням буде застосування садових дзеркал – вони збільшать відсоток освітленості по-максимуму.

Проблема 2. Якщо на ділянці є вимоїни, западини, ями

sadova_dilyanka3

Вирівнювати ґрунт зовсім не обов’язково, – всі нерівності поверхні садової території можна використовувати на благо. Наприклад, доречно буде в досить глибокій ямі або канаві розташувати штучну водойму, яка буде радувати своєю свіжістю в літню спеку.


Можна також згладити нерівності візуально. Наприклад, зробити в місці вимоїни високу яскраву клумбу. Або, припустимо, на місці западини організувати майданчик або місток з кріпленнями на стовпчиках-опорах.

Проблема 3. Якщо в саду є вузькі проходи, гострі або глухі кути

sadova_dilyanka4

Використовуйте в дизайні діагоналі і округлі форми. Створіть на садовій ділянці майданчик для ігор або відпочинку круглої або овальної форми. Малі архітектурні об’єкти повинні бути округлими в основі і встановленими під кутом.

Якщо говорити про декор, то Вашими помічниками стануть світильники з круглими плафонами і прикраси у формі кулі. Сходинки найкраще всього зробити не прямокутними, а закругленими.

В глухих кутах незамінними будуть садові дзеркала, які створять видимість відсутності такого кута зовсім. Можна використовувати “обманки”, що створюють видимість перспективи – наприклад, арка на стіні або розпис.

Проблема 4. Глухі паркани

sadova_dilyanka5

Не найцікавіше видовище, яке не приносять споглядаючому ніякого естетичного задоволення. Радує те, що за ним Ви почуваєте себе більш безпечно, можна бути схованим від очей надокучливих сусідів та, найголовніше – за таким парканом можна провести цілий ряд експериментів.

Для “пожвавлення” виду можна використовувати вертикальне озеленення, підвісні контейнери з квітами або розпис. Цікаво виглядає паркан, прикрашений мозаїкою з найбільш нетривіальних елементів, – не тільки плитки і скелець, але і дна від пластикових пляшок, старих CD-дисків…

Можна пограти з накладними деталями. Оригінально на паркані буде виглядати риболовна сітка або панно, ланцюги і дерев’яні колеса від садових тачок. А ще у паркані можна зробити імітацію вікон, можна викласти в ньому ніші, яким цілком можливо відвести роль лавок.

Можна декорувати паркан як стіну справжнього будиночка: з віконцями, дверима і ґаночком. До паркану можна прилаштувати альтанку або барбекю.

5. Якщо в будь-якому місці відкривається не дуже естетичний вигляд

sadova_dilyanka6

Паркан – не завжди оптимальне рішення проблеми, він може створити відчуття “відірваності” приховуваного об’єкта від загального пейзажу і тим самим зламає всю ідею оформлення садової ділянки.

Можна спорудити з сітки стіну (настільки високу, щоб вона закривала необхідний об’єкт), а по ній пустити в’юнкі рослини – хміль або виноград. Класичним прийомом маскування компостної купи є посадка на ній гарбуза або настурції, що перетворює її на справжню клумбу, що тішить око буйством цвітіння.

Бочки, в яких зберігається вода для поливу городу, а також ті бочки, які підставлені під ринви, також можна прикрасити. Для цього резонно використовувати розпис. Чудово виглядають бочки під водостоком, які пофарбовані в колір будинку, а візерунок нанесений тієї фарбою, якою пофарбований дах, або навпаки. Бочку або стару ванну, в якій зберігається вода для поливу, можна не тільки розписати, а й викласти мозаїкою з каменю, плитки або навіть цегли.

Робочий стіл, що знаходиться на садовій ділянці, просто необхідний, але ось його естетичний вигляд часто залишає бажати кращого. Якщо під ним зберігаються садовий інвентар, будматеріали, відра або інші потрібні в господарстві речі, сховайте їх за шторкою, зробленою з клейонки або душової фіранки (тканину краще не використовувати, – вона намокає, брудниться, тому доглядати за нею досить проблематично).

Бетонні колодязі, свердловини теж окрасою не назвеш, хоча вони цілком можуть бути справжніми арт-об’єктами. Викладіть зовнішні стінки колодязя або свердловини битою плиткою.

Цілком доречно, якщо шматочки плиткової мозаїки будуть відмінні за розміром – це додасть спорудженню якоїсь гротескності і химерності, яких серед простоти дачного інтер’єру так не вистачає.

Головне – це імпровізація і готовність експериментувати. Фантазія завжди допоможе Вам навіть з найбільш непривабливих конструкцій зробити справжній витвір дизайнерської майстерності.