Створення квітника на балконі

kvitnik_golovna

Квіти роблять наше життя яскравим і насиченим. Вирощуючи квіти на балконі, можна не тільки привертати увагу і захоплення перехожих, але і забезпечити чудовий вид і аромат з вікна своєї квартири. Але щоб квіти добре прийнялися і довго цвіли, на балконі необхідно створити особливі умови. Для цього потрібно враховувати кілька факторів. Саме про це ми і поговоримо.

Правильний мікроклімат

Якщо балкон відкритий, то в такому місці найкраще садити однорічні рослини навесні, за тим же принципом, як це роблять зазвичай на вулиці у дворі. Підбирати квіти потрібно такі, щоб вони відповідали навколишнім умовам, температурі і вологості повітря, а також любили велику кількість сонячного світла.

kvitnik1

Сумісність рослин

Для того щоб вирощувати на балконі кілька різних видів рослин, потрібно враховувати той факт, що не всі види квітів можуть ужитися одна з одною. Тема квіткової сумісності ще до цих пір не вивчена до кінця. Але все ж, знання існуючі сьогодні по цій темі, в основному базуються на спостереженнях. Наприклад, відомо, що жоржини не можуть нормально цвісти, якщо поруч ростуть інші види рослин. А конвалії не переносять сусідства з фіалками.

kvitnik2

Світло

Поставивши собі за мету, вирощувати квіти на балконі, потрібно також подумати і про освітлення. Справа в тому, що різні рослини по-різному переносять кількість сонячного світла. Тому, потрібно враховувати його велику кількість на балконі і виходячи з цього, підбирати потрібні види квітів. Наприклад, такі квіти як жоржини, айстри, маргаритки люблять світло, тому можна садити їх на тих балконах, які постійно перебувають під сонцем.

Якщо балкон знаходиться в тіні, то в такому випадку можна вибирати такі квіти як: календула, фуксія, бальзамін, а також декоративна квасоля. Додати фарби своїми яскравими листями може кімнатна рослина – колеус. Непогано ростуть в тіні і м’ятні трави, наприклад, м’ята або меліса.

kvitnik3

Ємності для посадки

Найбільш популярна тара для висадки рослин на балконі – це контейнери із пластику. Основною їх перевагою є їх легка вага. Також пластик може добре нагріватися під дією сонячних променів, що сприяє зростанню коренів. Через пластик вода не випаровується, що дозволяє грунту залишатися вологим тривалий час.

kvitnik4

Земля

Вологопроникність – це головний критерій, яким повинен володіти грунт, що використовується для посадок квітів на балконі. Така властивість грунту допомагає воді швидше добиратися до коренів рослин. Для того, щоб цього домогтися потрібно землю змішати з невеликою кількістю чистого піску і торфу. Також, щоб грунт був багатий мінералами і мікроелементами, можна додати туди подрібнену яєчну шкаралупу.

kvitnik5


Процес посадки

Ємності для посадки повинні мати на своєму дні спеціальні отвори, для того щоб забезпечити стік зайвої поливної води. Перед посадкою рослин в горщик укладають, так званий, дренажний матеріал, наприклад подрібнена цегла або маленькі камінці. Після цього можна висипати землю, але так, щоб залишалося місце від країв. Під час поливу це допоможе воді не переливатися через краї.

Необхідно враховувати і розміри самих горщиків. Не варто вибирати велику тару для маленьких рослин. Також для тих рослин, які виростають великими, потрібно заздалегідь вибирати ємності побільше.

kvitnik6

Полив

Якщо є бажання вирощувати квіти на балконі, то потрібно бути готовим до того, що вони будуть вимагати частого поливу. Частота поливу також може бути залежна від погодних умов. Якщо погода спекотна і сонячна, то поливати їх потрібно частіше, ніж в похмурі дні. Перед поливом найкраще буде, якщо воду заздалегідь відстояти . Для того, щоб не переборщити з поливом, або навпаки, щоб у рослин не з’явилася нестача у воді, потрібно дотримуватися пропорції. Якщо з отворів на дні горщика проступила волога, то можна припинити полив.

kvitnik7

Які квіти обрати?

Перш за все, квіти необхідно підбирати на свій смак і гаманець. Проте слід враховувати один з важливих факторів – освітлення. Якщо вікна виходять на північну сторону, постійно в тіні, то рослини, що люблять сонце можуть загинути. Те ж саме потрібно враховувати при виборі тіньолюбних рослин. Сонячний бік буде для них згубним, особливо під час максимальної сонячної активності.

Якщо балкон незасклений пам’ятайте, що вітряна погода може поламати стебла квітів, тому бажано купувати квіти для відкритого балкона з товстими і міцними стеблами, наприклад, чорнобривці. Ну а петунії, улюбленці людей, на верхніх поверхах під поривом вітру можуть відчувати себе не дуже добре.

З різноманіття однорічників, можна зібрати неповторної краси ансамбль, який буде радувати Вас цвітінням і ароматом до настання холодів. Класика балконного жанру: братки (віола), настурція, лобелія, петунія, левиний зів, аліссум. Їх можна розбавити кольором вербени, капської ромашки, які характеризуються тривалим цвітінням. Зовсім недавно в списку улюблених балконних рослин з’явилася бульбова бегонія, яка красою квітів може затьмарити навіть троянду, перетворюючи балкон в чудовий оазис.

Важливо! Не висаджуйте бегонію в ящики під вікна, так як проливні дощі сильно зашкодять рослині. Найкраще її підвішувати зсередини балкона в ємності.

Володарі квартир на нижніх поверхах можуть порадувати себе кучерявими рослинами, такими як імпонея, кобея, декоративна квасоля, тунбергія. Більш того, на балконних зонах можна організувати квітучий садок, в якому можна розмістити великі ємності, такі як вазони і діжки, в яких можна висаджувати жоржини, лілії, гладіолуси і корейську хризантему. Цибулини квітів краще садити відразу по кілька штук, щоб в результаті вийшов пишний букет. Ну, а що стосується рослин, що являють собою пишні кущики, то їх варто садити по одному.

kvitnik8
kvitnik10
kvitnik11

Ось такі прості, але корисні поради щодо створення квітника на балконі Ви сьогодні отримали. Користуйтеся з задоволенням та створіть красу навколо себе!