Акварелът сам по себе си е много гъвкава техника, но изисква смелост при работа с него и ярки цветове (ярките цветове при работа върху мокро платно се използват, защото водата придава наситеност, а когато изсъхне, цветността изчезва с няколко тона – така че не трябва да се страхувате да „влезете в цвят“).
Затова нека започнем!
Първо, нека направим рисунка.
. . . . . . . . .
След това трябва да навлажните отделни участъци с вода, можете да използвате цялото платно, но не забравяйте, че акварелът върху мокра хартия се разнася много лесно. Тъй като не сте сигурни, че няма да можете да рисувате ясно, по-добре е да навлажнявате отделни области и постепенно да ги запълвате с цвят. Не се страхувайте да експериментирате. Защото ако рисувате повече, със сигурност ще станете по-добри в това!
Вземете цвета, не се страхувайте да смесвате и експериментирате и започнете да запълвате местата, навлажнени с вода.
Интересно видео в нашия канал: Фигури от шперплат за градината
Можете да го направите на етапи. Това означава, че първо се въвеждат най-светлите тонове, а след това, когато изсъхнат, се въвеждат по-богати цветове или се оцветява изображението.
. .
Също така, когато боята с вода е изсъхнала и смятате, че можете да добавите още малко цвят към изображението, трябва да го направите с разреден акварел с вода (3070 вода) и, сякаш вкопавайки се в платното, да оставите купчинки вода, докато изсъхне напълно.
. . . . . . . .
Можете да работите и с по-малко вода върху сухо платно.
И добавете поздрав, ако това е картичка. Успех в творческата ви работа!