Навіть найздоровіші діти періодично хворіють на простудні захворювання, особливо коли настають холоди. Імунітет у малюків ще не встановився, і навіть звичайний нежить може дати серйозні ускладнення, перейти в бронхіт або навіть в пневмонію. Малюків лікувати дуже складно. Вони випльовують таблетки, не вміють полоскати рот, не хочуть дотримуватися постільного режиму. Тому, дуже важливо знайти спосіб, при якому ліки швидко потрапляють в організм і починають діяти. Оптимально в лікуванні малюків використовувати інгалятор. Під час його застосування ефект від ліків зберігається досить довгий час. Робити дітям можна інгаляції небулайзером: при нежиті, кашлі різних форм та для профілактики простудних захворювань. Тож, давайте більш докладно розберемося в тому, чим же корисний небулайзер та як його обрати?
Який небулайзер кращий?
Інгалятори можна розділити на 4 типи:
- парові;
- компресорні;
- ультразвукові;
- меш-конструкції – електронні.
Парові небулайзери застосовуються тільки для лікування захворювань, що вражають верхні дихальні шляхи. Дисперсні частинки в них виходять великого розміру.
Ультразвукові небулайзери більше застосовуються для лікування захворювань легенів. Але можуть бути використані і при терапії нежиті. Через воду або спеціальний гель високочастотні ультразвукові коливання передаються в ємність з лікарським розчином, розкладають його на мікрочастинки, і ті подають до органів дихання. Розчини для небулайзера ультразвукової конструкції розводяться тільки фіз. розчином.
Меш-небулайзери – найсучасніший тип інгаляторів електронного типу. Вони безшумно працюють, мають кілька режимів, кожен з яких передбачає різні розміри дисперсних частинок. Заряджати їх можна.
Універсальний вид інгаляторів – компресорні. Вони застосовуються при захворюваннях всіх органів дихання, а також верхніх і нижніх дихальних шляхів. Оскільки ліки розпадаються на аерозолі за рахунок розрідження тиску, то частинки виходять дрібними.
Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу
Вибір дитячого небулайзера
Купуючи небулайзер для дитини, його підбирають, враховуючи індивідуальні особливості кожного малюка. Для дітей, у яких сезонні простудні захворювання протікають у вигляді нежиті, варто купувати парові інгалятори.
Якщо прилад збираються використовувати не тільки для лікування верхніх і нижніх дихальних шляхів, а ще й в профілактичних цілях, то варто купити компресорний небулайзер.
Прилади, розроблені спеціально для дітей, випускаються у вигляді фігурок тварин, машинок – діти ними лікуються із задоволенням.
Ультразвукові інгалятори і меш-небулайзери варто купувати, якщо у дитини є в анамнезі хронічне захворювання легенів.
Обов’язково! При покупці домашнього фізіотерапевтичного приладу бажано порадитися з лікарем.
Проведення інгаляцій
Дитину перед процедурою потрібно посадити. Зовсім маленьку дитинку краще взяти на коліна – інакше малюк навряд чи буде сидіти спокійно потрібний час.
Після їжі повинно пройти не менше півтори години, інакше малюка може знудити. А погодувати дитину після лікування можна буде не раніше ніж через годину.
Якщо слизова в ротовій порожнині збуджена, то інгаляція проводиться через спеціальну маску.
Процедура триває трохи менше 10 хвилин.
Для розведення лікарського засобу застосовується тільки стерильний фізіологічний розчин, що заправляється резервуар за допомогою стерильного шприца.
Щоб вилікувати нежить, необхідно провести не менше 5 процедур.
При появі запаморочення під час процедури слід припинити інгаляцію і відпочити протягом 5-10 хвилин. При подальшій інгаляції дихання повинно бути більш повільним. Якщо запаморочення з’являється знову, то необхідно відмовитися від процедури і повідомити про цей симптом лікаря.
Які лікарські засоби призначаються для інгаляцій
Лікарський розчин для інгаляції при кашлі призначається лікарем з урахуванням:
- симптомів захворювання;
- давності захворювання;
- віку хворого;
- індивідуальної чутливості до лікарського засобу.
Для лікування кашлю за допомогою небулайзера можуть застосовуватися такі препарати:
- при сухому кашлі і обструкції дихальних шляхів – бронхолітики, гормональні та протизапальні засоби;
- при вологому кашлі – муколітики і протизапальні засоби;
- при кашлі, викликаному бактеріальними інфекціями, – антибіотики і протизапальні засоби;
- при алергічному кашлі – бронхолітики, протиалергічні, протизапальні і гормональні препарати;
- для стимуляції імунітету – імуномодулюючі засоби.
Протипоказання
Дуже важливо: для інгаляції небулайзерами ЗАБОРОНЕНІ масляні розчини: вдихання найдрібніших парів масла може викликати масляну пневмонію через забивання невеликих отворів бронхів. Масляна пневмонія вкрай важко лікується. Ніколи не використовуйте масла або масляні розчини в небулайзерах!
Дивіться також: Прикраси в осінньому стилі
Догляд за небулайзером
Небулайзер буде функціонувати довгий час, якщо за ним правильно доглядати. Догляд за інгаляторами різних видів виконується різними способами. Деякі конструкції розраховані на кілька років безперебійної роботи. Щоб знати всі нюанси догляду за інгалятором, правила зберігання, потрібно обов’язково ознайомитися з інструкцією.
Якого б типу не був небулайзер, щоб вберегти його від поломки, потрібно дотримуватися таких умов:
- під час роботи компресора повинна бути забезпечена вентиляція;
- при інгаляції не можна допускати потрапляння рідини на компресор.
Якщо дотримуватися правил догляду за приладом, інгалятор прослужить стільки часу, скільки гарантував виробник, і навіть довше.
Лікування дитячих простудних і вірусних захворювань за допомогою небулайзера в даний час є одним з найсучасніших методів оздоровлення. Тому, обирайте небулайзер правильно і будьте здорові!