Название сайта

Неприємні запахи в раковині на кухні

31 жовтня 2017 Цікаві поради
rakovina1.jpg (45.28 Kb)

Іноді ми помічаємо, що на кухні з'являється неприємний аромат. І причиною цього явища є раковина. Чому ж так відбувається? Давайте розберемося разом і дізнаємося як ефективно позбутися неприєних запахів в раковині на кухні.

Причини неприємних запахів

rakovina2.jpg (35.07 Kb)

Причин виникнення неприємних запахів з сантехніки на кухні може бути безліч. З них найпоширеніші:

Несправність сантехніки. Першою причиною, чому йде смердючий запах з раковини, може бути несправність сифона - в ньому часто накопичується сміття, що складається з жирових і харчових відходів. Спробуйте розібрати його і вичистити звідти бруд. Можливе також пошкодження сифона через різкий перепад температури води, що тече з крана (деталь може лопнути). В цьому випадку сифон замінюють на новий.

Засміченість зливних труб. Залишки їжі та інші відходи, що не змилися в трубопровід, накопичуються в зливі, гниють і там розмножуються шкідливі бактерії. Це і пояснює, чому аромат йде з раковини в квартиру і не дає спокою мешканцям.

Відсутність води в гідрозатворі. Даний пристрій встановлюють спеціально на всіх раковинах, щоб запах каналізації не потрапляв у квартиру. Гідрозатвори заповнюються водою, яка і не дозволяє поширюватися небажаним запахам. Коли господарі квартири надовго їдуть або просто перестають користуватися раковиною, вода з гідрозатвора випаровується.

Несправності трубопроводу - тріщини, нещільні стики. В основному подібні проблеми характерні для старих каналізаційних систем.

Помилки, допущені майстрами при складанні каналізаційної системи. Деякі люди скаржаться на неприємний запах з раковини відразу після ремонту. Це може відбуватися через недосвідченість сантехніків або використання неякісних матеріалів під час ремонту з метою економії.

Що потрібно робити, коли з'явився неприємний запах?

rakovini3.jpg (38.12 Kb)

Перше, що потрібно зробити, якщо з'явився огидний запах з раковини на кухні - визначити джерело появи "аромату". Раковину потрібно оглянути на наявність тріщин і відколів.

Переконайтеся, що з трубами все в порядку і протікання відсутні. У разі поломки доведеться викликати фахівця.

При засміченості труб використовуйте вантуз: включіть кран, щоб в чашу інструменту набралася вода, потім перекрийте воду. Вантуз потрібно притиснути до отвору зливу, потім робити ним енергійні рухи вгору-вниз, відстежуючи, щоб основа приладу весь час було зімкнута з поверхнею раковини. Часто цей спосіб дозволяє позбутися від закупорки труб, і неприємний запах зникне разом зі сміттям.

Якщо вантуз не допоміг, прочистити систему можна за допомогою спеціальних магазинних засобів. В крайньому випадку застосовується трос - його проштовхують вглиб труби через зливний отвір, акуратно прокручують. Всі відкладення жирів і залишків їжі, що зібралися в трубі, завдяки обертанням, зберуться разом і зникнуть.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

У разі виникнення запаху через засміченість відходами сифона, його знімають і розбирають. Деталь необхідно гарненько прочистити і промити, підставивши ємність під проточну воду. В ході процедури стежте, щоб ущільнювачі не загубилися, а якщо знадобиться, то краще відразу їх замінити.

Способи видалення запахів

raokvina4.jpg (20.69 Kb)

Сучасна індустрія зараз виробляє різноманітні препарати для прочищення труб і усунення неприємного запаху, що виходить від зливу. Випускають препарати у вигляді гелів, рідин і навіть в гранулах. Добре зарекомендували себе такі засоби, як «Кріт», «Domestos» та інші, - ними заповнюють злив, витримують певну кількість часу, яку зазначено в інструкції, після чого промивають напором гарячої води.

Якщо Вас цікавить, як прибрати запах з засміченої раковини у ванній, вибирайте хімічний засіб, що здатний розчинити не тільки жир, але і волосся.

Побутова хімія, що має в складі хлор, наприклад, «Білизна», також справляється із завданням прочищення і дезинфекції трубопроводів. Якщо Ви не знаєте, як видалити запах, який виник з раковини на кухні, тому що злив виготовлений не з металу, а з пластику, потрібно купувати спеціальні засоби. До них відносяться частіше за все гранули, але про це запитуйте в магазинах. Сильно гарячу воду також краще не включати при пластиковому зливі, щоб не пошкодити виріб.

Не завжди під рукою знаходяться хімічні препарати з магазину, тому засоби можна робити своїми руками за допомогою продуктів, які є майже у кожному будинку.

Ось кілька порад, як можна прибрати запах каналізації з раковини, якщо злив забруднений.

Потрібно всипати 3 ст. ложки соди в 1 літр теплої води, залити суміш в злив раковини, почекати півгодини і промити водою високої температури.

Можна залити 0,5 л оцту в злив, почекати 30 хвилин, змити гарячою водою.

Всипте суху гірчицю в злив і залийте окропом. Метод підходить тільки для труб, зроблених з металу.

Засипте соду в зливний отвір, потім залийте туди оцет в такій же кількості та включіть гарячу воду через 20 хвилин. Завдяки сильній хімічній реакції можуть видалятися навіть стійкі забруднення.

Необхідно розуміти, що такі засоби, як миючі речовини і освіжувачі повітря, можуть лише на час перебити сморід. Тільки після того, як діюча проблема буде ліквідована, запах каналізації зникне. Для профілактики появи поганих запахів з раковини на кухні кожні півроку прочищайте труби хімічними розчинами. Крім цього 1 раз в місяць знімайте і мийте сифон, 2 рази на місяць заливайте в злив дезінфікуючі засоби, а потім змивайте їх гарячою водою. Ось і все!Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация