Название сайта

Обираємо лижі для зимового відпочинку

10 листопада 2017 Цікаві поради
lizhi.jpg (25.76 Kb)

Що ж таке катання на гірських лижах? Це туризм, чи хобі, чи спорт? Для когось ці слова це щось одне ціле, а для когось - щось різне, не поєднане. Тому, дати чітке визначення цьому заняттю (катання на лижах) неможливо. Головне, підійти до цієї справи з розумом, заходячи в спортивний магазин за новими лижами. Отже, за якими критеріями визначається цей спортивний інвентар? Як вибрати гірські лижі і як вибрати бігові лижі?

lizhi1.jpg (33.58 Kb)

Можна виділити кілька позицій при виборі лиж, три з яких заслуговують на особливу увагу: фізичні дані людини; досвід катання; траса. І так, розпочнемо по порядку.

Фізичні дані людини

lizhi2.jpg (34.61 Kb)

Кожна людина має свою вагу, ріст, стать. Якщо одному буде зручно кататися на півтораметрових лижах, то інший, взувши їх, відчує себе буквально не «в своїх калошах». Давайте розглянемо, як вибрати розмір для лиж.

Чоловікам, які ніколи не мали справи з лижним спортом, зайшовши в магазин, спершу необхідно взяти вподобану пару і підійти з нею до дзеркала. Довжина лиж повинна бути на 15-20 см менша зросту людини. Досить просто, чи не так?

Жінці, що також не має досвіду катання, потрібно відняти 20-25 см від свого власного зросту, щоб правильно підібрати гірські зразки. Пов'язано це з дещо іншим розташуванням центру тяжіння, ніж у протилежної статі.

А як же діти? Багато батьків не знають, як вибрати лижі дитині. Варто відзначити, що їх довжина повинна відповідати зросту маленького спортсмена. Якщо малюк вже набрався досвіду, то можна купувати модель на 10 см довшу росту. Для дитини це ще й зручно, не доведеться купувати новий інвентар на наступний рік.

Якщо Ваша вага перевищує середньостатистичну на 15 і більше кілограм, не варто орієнтуватися на ці критерії. Вибір таких людей повинен впасти на модель, довжина якої на 10 сантиметрів менша їхнього зросту.

Що стосується палиць, то з ними справа буде ще простіша. Досить взяти перший екземпляр, що сподобався, вірніше, пару, уперти їх рівно в підлогу і також глянути на себе в дзеркало збоку. Кут між передпліччям і самою палицею має дорівнювати 90 градусів. Якщо все зійшлося, значить, ці палиці обрані правильно.

Досвід катання

lizhi3.jpg (28.93 Kb)

Гірські лижі приваблюють практично всіх людей. Дуже часто, один раз ставши на них, людина розуміє, що це саме те, що вона так давно шукала. І разове захоплення переростає в спортивну пристрасть усього життя. Нажаль, а може і на щастя, партнера по катанню (лижі) доводиться міняти з набраними досвідом.

Як вже було сказано вище, новачкам найпростіше відштовхуватися від своєї ваги, зросту та статі. Але в ці критерії не вписуються люди, чий досвід уже перевалив за етап з позначкою «новачок».

Побільшу довжину лиж може вибрати більш досвідчена людина, починаючи від різниці в 10 сантиметрів від свого зросту, далі до рівної довжини зросту і навіть більше.

Також з м'якої форми лиж можна переходити до більш твердої. Що це означає? М'який вид «не звертає уваги» на всі погрішності спортсмена, має хорошу амортизацію, гнучкість, на такій моделі легше увійти в поворот, та й ціна менша. Тобто, такі лижі повністю підлаштовуються до людини, яка ще не вміє добре кататися.

Тоді, як тверді лижі відносяться швидше до спортивного рівня, людина повинна сама підлаштовуватися під них, а не вони під неї. Необхідно також мати хорошу спортивну підготовку і "великий гаманець". Так-так, ціна на таке задоволення величенька.


Вид траси

lizhi4.jpg (68.03 Kb)

Багато в чому покупка такого інвентарю залежить від траси. Перед вибором моделі необхідно чітко розуміти, де саме Ви будете кататися. Можливо, шлях буде пролягати по гладенькій, вкатаній трасі, а, можливо, захочеться покататися по ще непройденій дорозі, де сніг лежить пухкий і високий. Або ж Ви екстримальна людина і Вас приваблює фристайл з його акробатичними стрибками.

Необхідно переглянути всі види лиж і вже потім визначатися з вибором.

Карвінгові лижі - це відмінний вибір новачка, який цінує комфортний спуск по заїждженій трасі. Їх талія, ширина лижні під черевиком, досить вузька, в середньому дорівнює 65 мм. Крім того, вони мають досить широкий носок і п'яту, що, в свою чергу, дозволяє людині легко ковзати, рівномірно розподіляючи навантаження на обидві ноги. Також у них досить глибокий радіус бічного вирізу - до 19 метрів, що дозволяє легко входити в поворот, досить швидко їхати по льоду і горбах.

Карвінги мають підвиди:

  • Фан-карвінги (іноді їх виділяють в окремий вид). Дозволяють при повороті лягати майже набік за рахунок великої різниці між талією, шириною носка й п'яти лижні.
  • Автокарвінг. На таких лижах найлегше входити в поворот завдяки невеликому радіусу бічного вирізу.
  • Фрірайд - це протилежність карвінгу. Вони мають широку талію, що знижує питому вагу людини на площу лижні. А це дуже важливо при проходженні по пухкому і глибокому снігу. Одним словом, вони призначені для катання по непрохоженних місцях. Крім того, мають більшу стійкість. Фрірайд з невеликою шириною талії вважаються універсальною моделлю і цілком підходять для ковзання по льодовитій наїждженій трасі. До речі, розмір талії у моделей для фрірайду коливається від 80 мм, а їх довжина повинна дорівнювати висоті лижника з невеликою похибкою.

Існують також універсальні моделі. За назвою зрозуміло їх призначення. Талія їх дорівнює 70-80 мм, а підбирати їх необхідно на 10 см менші свого зросту.

Спортивний вид лиж (рейсинги і слаломи) призначені для «підкованих», досвідчених їздців, чий рівень вище середнього. Призначення рейсингів - круті траси, що вимагають витривалості від гірськолижника і жорсткості безпосередньо від самих лиж. Слаломи наділені невеликим радіусом і підвищеною пружністю.

Фрістайли - це моделі для акробатів, любителів крутих віражів і стрибків з трампліну. До речі, їх цілком можна використовувати для катання по універсальній трасі.

Існують також ролери, призначені для катання влітку. Для тих, хто цікавиться, як вибрати ролери-лижі, слід звернути увагу на моделі з надувними колесами, які дозволяють згладжувати всі нерівності дороги.

Лижний спорт часто стає сенсом життя, перетворюючи новачка на справжнього спортсмена. Тому, впевнені, що запроновані поради по вибору лиж для катання стануть Вам в нагоді.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация