Як обрати правильний матрац для сну?

matrac

Прокидаючись в поганому самопочутті, багато хто навіть не підозрює про причини нездужання. Головні болі, болі в спині або шиї – ось кілька симптомів погано проведеної ночі. Якість сну дуже сильно впливає на самопочуття людин, а воно якраз-то залежить від спального приладдя. В першу чергу це стосується матраца. Тому, перед тим, як вибрати матрац для ліжка потрібно дізнатися, як це робити правильно.

Різновиди матраців

matrac1

Розрізняють 2 типи виробу: пружинні, безпружинні. Судячи з назв, відразу зрозуміло в чому їх відмінність.

Матраци першого типу в залежності від конструктивних особливостей бувають 2 видів: з залежними і незалежними пружинами.

У першому варіанті використовуються спіралі, скріплені між собою. Роблять їх з закрученого жорсткого дроту. Вартість таких виробів невелика, але і зручностей особливих немає.

Моделі з незалежними пружинами представляють собою окремі, склеєні між собою «мішечки», в яких розташовані циліндричні пружини. Зручність такої основи залежить від кількості «мішечків». Чим їх більше, тим краще.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Безпружинні матраци набагато різноманітніші. Залежно від наповнювача вони бувають наступних видів:

Латексні. Виготовляють їх методом спінювання нагрітого каучукового молока в спеціальній формі. У підсумку виходить пористий матеріал з повітряними «сотами». Через високі температури на поверхні виробу утворюється кірка. Вона пропускає вологу, але не дає їй випаровуватися. Тому термін їх служби не більше 5 років. Латекс – це натуральний матеріал, тому такі моделі екологічно безпечні.

Вироби зі штучного латексу. При виробництві допускається включення натурального латексу, але не більше 20%. У розрізі такий матрац нагадує губку з порами різного розміру. У процесі виробництва не використовуються високі температури, що не допускає утворення щільної поверхні. Завдяки чому можливий процес двосторонньої вологопроникності.

Пінополіуретанові. В якості наповнювача служить щільний поролон. Дешевий, недовговічний, але екологічний варіант.

Вироби з кокосового волокна (койра). Натуральний наповнювач надає основі хорошу жорсткість. Володіє відмінними вентилюючими здібностями. У недорогих моделях використовується клей, здатний викликати алергію.

З холлофайбером. Незважаючи на те, що це синтетичний матеріал, він екологічно безпечний і підходить для алергіків. Через відсутність живильного середовища, в таких моделях не розмножуються бактерії і грибки.

Водяні. Ці моделі мають чималу вагу. У процесі сну вода всередині розподіляється під тиском людського тіла. Відбувається це нерівномірно. Тому зараз стали виробляти водяні матраци з кількома камерами. Недоліком подібних виробів є: необхідність їх підключення до електрики, регулярна заміна води і «боязнь» гострих предметів.

Повітряні. Складаються з камери, заповненої повітрям. Наганяють його за допомогою компресора. Агрегат при цьому видає невеликий шум. Кожен користувач може регулювати жорсткість такого виробу під свої переваги.

Вам були запропоновані види матраців з наповнювачами, які зустрічаються найчастіше. В якості наповнювача також можуть бути використані меморікс, струтофайбер, волосся абаки, водорості.

Матрац для дитини

matrac2

Купівля спального приладдя для дитини не менш важлива справа, ніж для дорослого. У процесі дорослішання у дітей йде формування важливих органів. Особливе значення має питання: як вибрати матрац для новонародженого, адже більшу частину часу вони проводять у ліжку.

Зазвичай, вибравши виріб, ним користуються, поки дитині не виповниться 2-3 роки.

Критерії вибору:

Екологічність. При виборі безпружинної моделі особлива увага приділяється наповнювачу. Він повинен бути натуральним і гіпоалергенним. У пружинному матраці між пружинами і верхнім покриттям обов’язкова присутність щільного прошарку. Без неї основа швидко піддається деформації.

Жорсткість. Надто м’яка основа для дитини небажана. Тому, не годяться безпружинні моделі з наповнювачем з поролону.

Не знаєте як вибрати матрац для новонародженого орієнтуючись на жорсткість. Тоді беріть двосторонню модель. Одна сторона такого виробу зроблена з кокосової койри і призначена для новонароджених. Інша сторона виконана з більш м’якого матеріалу типу холлофайбера і передбачена для дітей старше року.

Повітропроникність. Щоб в матраці не накопичувалась волога, що сприяє поширенню грибка, він повинен пропускати повітря. Тому, вироби з натурального латексу для дітей не годяться.

Підбираючи матрац для новонародженого, молоді батьки запитують, який розмір вибрати? Виріб, що займає площу більшу необхідної, буде деформуватися. При використанні моделі меншого розміру утворюються щілини, в яких дитина може застрягти. Для дітей, які вже можуть вставати на ніжки потрібно враховувати висоту виробу, щоб малюк не міг самостійно вибратися з ліжка.

Матрац для дорослих

matrac3

А який матрац краще вибрати для дорослих людей? Тут наголос йде на фізіологічні особливості та наявні захворювання. Критерії вибору в даному випадку такі:

Вік. Вважається, що по досягненню людиною 25-річного віку формування хребта не припиняється. У зв’язку з чим, молодим людям бажаніше спати на жорсткому ліжку. Тим, хто старше і не має захворювань хребта і спини, вибір жорсткості залежить від побажання.

Вага. Чим важча людина, тим жорсткішим повинен бути матрац. Людям з вагою до 60 кг можна вибирати навіть м’які вироби. Тим, у кого вага переступила позначку 90 кг, потрібна жорстка поверхня для сну.

Захворювання. Людям зі схильністю до алергії необхідно зупиняти увагу на гіпоалергенних моделях. Серед наповнювачів для них найбільш підходить холлофайбер.

Матраци для людей із захворюваннями спини.

Залежно від захворювання підбирається жорсткість основи. При остеохондрозі слід уникати крайнощів і вибирати матраци середньої жорсткості.

Людям зі сколіозом протипоказані м’які вироби. Найбільш прийнятні моделі з латексу.

Тим, хто страждає від грижі міжхребцевих дисків в період загострення слід спати на м’якій основі, але в інший час бажаніше використовувати більш жорсткі моделі.

Небажано спати на жорсткому людям з радикулітом. Їм підходять моделі з пружинним блоком середньої жорсткості.

При виборі матраца ціна повинна стояти на останньому місці, адеж здоров’я куди важливіше. Бажаємо Вам зробити правильний вибір і бачити на своїх матрацах тільки барвисті і добрі сни.