Свобода компактного простору: 3 поради щодо проєктування маленьких ванних кімнат

vanna_kimnata_z_nevelikoyu_ploszeyu_z_pidvisnim_unitazom_geberit_acanto

Для більшості з нас ванна – це місце для усамітнення, і невеликі ванні кімнати на 4-6 м² проєктують на одну особу. Тут не легко розмістити меблі, сантехнічні прилади та побутову техніку. І щоб не йти на компроміс між зручністю, користю та комфортом, ми пропонуємо ці універсальні лайфхаки.

Проєктування маленької ванної кімнати – чудове творче завдання. Тут потрібно враховувати будь-яку дрібницю і з користю використовувати кожен міліметр.

1. Орієнтуйтесь на сучасні тренди у дизайні

Збільшити об’єм ванної кімнати можна, демонтувавши перегородку та об’єднавши приміщення із роздільним санвузлом. А натхненням для дизайну можуть стати лаконічні стилі інтер’єру, такі як скандинавський мінімалізм, хай-тек, лофт або японський стиль.

Саме в ключі цих стилів випускають сучасну сантехніку та меблі для ванних кімнат:

  • системи для монтажу на приховану інсталяцію, такі як підвісні біде та унітази Geberit;
  • душові кабіни з плоским піддоном або зі зливом у підлогу, а не повнорозмірні ванни;
  • компактні підвісні або вбудовані тумби та шафи-пенали з органайзерами.

Інтер’єр з подібними рішеннями забезпечить свободу переміщення і простір та гарантує простоту прибирання. Встановивши у ванній підвісний умивальник та унітаз, ви приховаєте змивні бачки та труби за стіною, візуально збільшите об’єм приміщення і зменшите кількість пилу та бруду на поверхнях. У ванній кімнаті в буквальному сенсі стане легше дихати.

2. Використовуйте яскраве рівномірне світло та світлі тони

Суб’єктивно збільшити об’єм маленької ванної кімнати допоможуть правильно вибране освітлення та колір інтер’єру. Мінімалістський дизайн передбачає відсутність зайвих деталей, згладжені кути в оформленні меблів та яскраве рівномірне освітлення без тіньових зон.

У приміщенні можна використати:

  • кілька джерел приглушеного різноспрямованого світла;
  • дзеркало або дзеркальну шафу з вбудованим освітленням;
  • повноформатну плитку світлих пастельних тонів, укладену безшовним способом.

Візуально збільшити об’єм ванної кімнати допоможуть дзеркальні поверхні з використанням скла і красивої напівматової плитки, а також латунна або хромована фурнітура. Від темних та контрастних кольорів краще відмовитись, як і від поєднання в одному приміщенні холодних та теплих відтінків. Це дозволить не перевантажувати інтер’єр візуально.

3. Приділяйте увагу дрібницям та деталям

Найпростіший спосіб оптимізувати простір і позбутися пилу та бардаку з дрібних предметів і аксесуарів – купити сучасну сантехніку і меблі для ванної кімнати у вигляді готової колекції. В такому разі один предмет, виконаний у гнучкому та стриманому геометричному дизайні, буде ідеально доповнювати інший. Разом з умивальником, біде та підвісним унітазом Geberit має сенс обрати зручну настінну шафу-пенал з кошиком для білизни, тумбу з висувними шухлядами під умивальник і дзеркальна шафу з поличками для дрібниць.

Не менш важливо творчо використовувати індивідуальні особливості приміщення, для яких складно підібрати стандартні меблі. Кутові зони, ніші, порожнини та виступи можна оснастити зручними тримачами, гачками та органайзерами. Найчастіше саме порядок у дрібницях гарантує загальне відчуття обсягу та вільного простору.