Розкриваємо секрети вибору кухонного змішувача: що варто знати перед покупкою!

В усіх народах світу кухня є місцем, де домочадці найчастіше збираються разом. Проте мало хто усвідомлює, що це також є частиною будинку або квартири, де господиня житла проводить багато часу. Саме тому компанії, що спеціалізуються на виробництві побутових товарів, приділяють стільки уваги розробці та виготовленню кухонних товарів. І одним з провідних серед них, не випадково, є змішувач. Адже саме кухонний змішувач часто відіграє головну роль у гармонійному ансамблі сучасної кухні як з дизайнерської, так і з технологічної точок зору.”

    

Як обрати змішувач для кухні: вентильний чи важільний?

  Часто серед дизайнерів інтер’єру можна почути фразу, яка характеризує один з важливих елементів будь-якого кухонного гарнітура – змішувача: “маленький, але цінненький”. Старовинна приказка дуже чітко передає значимість настільки звичайного та необхідного елемента. Бо кожна господиня знає, наскільки важливо, аби змішувач не тільки гармонійно доповнював дизайн кухні, але й був максимально зручним та надійним. Як не крути, а під час приготування їжі необхідно багато разів скористатися краном, тому правильна робота змішувача грає одну з головних ролей.

Але як обрати найбільш зручний та надійний змішувач? Попри величезну кількість видів, всі крани можна розділити лише на два класи – вентильні та ручні. Перші – мають по боках два вентилі, для холодної та гарячої води. При цьому змішування холодної та гарячої води відбувається в литві, простіше кажучи, безпосередньо в крані перед виходом води. Така конструкція крана мала вагомий недолік, оскільки кожен вентиль був обладнаний гумовою або керамічною прокладкою-ущільнювачем. Нажаль, саме ця деталь найчастіше виходила з ладу, що призводило до протікання або поломки змішувача. Цей вид змішувача знайомий більшості людей старше 30 років, оскільки саме його можна було зустріти на кухні кожної господині кілька десятиліть тому.

араз йому на зміну прийшов важільний змішувач. Цей вид кухонного змішувача швидко завоював популярність, оскільки він дуже зручний у використанні: відкриття, закриття, регулювання температури та потоку води здійснюється поворотом лише одного важеля. Таким чином, господиня може відкрити або закрити кран навіть однією рукою, коли інша зайнята або забруднена. Також змішування води в важільному змішувачі здійснюється в спеціальній камері, залежно від того, в якому напрямку обертається важіль, змінюється співвідношення холодної та гарячої води. Проте у цього виду кухонних кранів є один недолік – тверді частинки, що містяться в воді, можуть вивести з ладу змішувач. Тому при проведенні ремонтних робіт в будинку або квартирі варто одразу попіклуйтеся про встановлення фільтрів на місце розподілу води, аби завчасно попередити можливі поломки не лише кранів на кухні, але й різної кухонної техніки, що використовує воду.

Сучасні тренди в сантехніці: безконтактні та термостатичні змішувачі.

Одним з нових напрямків у сантехнічному обладнанні стали сенсорні або безконтактні змішувачі. Такі крани легкі у керуванні завдяки встановленим сенсорним датчикам. І головне – завдяки безконтактності, такі змішувачі більше відповідають вимогам санітарії. Саме тому часто такі змішувачі можна побачити в туалетах громадських місць – вокзалах, аеропортах та ін. Такі змішувачі, як правило, програмуються і мають основну та інженерну частини конструкції. На корпусі таких кранів немає звичайних ручок або вентилів для включення подачі води. До змішувача можна зовсім не торкатися, а лише піднести до крана руку, і вода почне текти сама. Завдяки сенсорному датчику, радіус дії якого кілька сантиметрів, керувати подачею води можна просто підносячи руку до датчика.

Ще одним нововведенням стали термостатичні змішувачі. Такі крани підтримують постійну температуру струменя з-під крана. Такі змішувачі мають дві ручки: однією регулюється або задається налаштування постійної температури води, а другим ручкою контролюється напір потоку води. Завдяки цьому достатньо один раз встановити комфортну температуру води і вже постійно користуватися такими налаштуваннями, оскільки “розумний” кран сам запам’ятовує налаштування.

Вибір кухонного змішувача: чому високий вилив – ключ до комфорту та зручності

Окрім кухні, в будинку або квартирі кожної сучасної людини є як мінімум два змішувачі – один знаходиться на кухні, а другий в ванній кімнаті. І, попри практично однакові функції, два “брати” – візуально можуть значно відрізнятися. Найчастіше кухонний змішувач відзначається висотою виливу води. Така особливість дозволяє завдяки високому носику змішувача легко наповнити кухонний посуд водою, помити габаритні предмети в мийці, наприклад, велику каструлю або сковорідку.

Отже, чим вище змішувач, тим він зручніший. Тому незвичайно високий вилив – пожалуй, головна риса всіх кухонних змішувачів. Наприклад, довжина виливу може досягати 24-28 см, з найрізноманітнішою формою від звичної S-подібної до С або Г-подібної. Це пояснюється тим, що чим вище вилив кухонного змішувача, тим зручніше буде мити великі каструлі або набирати воду в високі вази та кувшини.

Як можна побачити, виробники сантехнічних виробів, щоб задовольнити запити всіх господинь, випускають різноманітні кухонні змішувачі на будь-який смак і побажання. Тому зараз на ринку можна знайти крани як прямих, так і плавних форм. Звичайно, це значною мірою залежить від дизайну приміщення. Наприклад, стиль мінімалізму передбачає прямі форми та мінімальне наповнення простору предметами. Отже, для створення такого дизайну використовують змішувачі прямих форм.

Зручний та комфортний вибір: переваги кухонного змішувача з висувним душем та аератором

Так, ви не помилилися, сучасна кухня практично неможлива без душу. Точніше, без змішувача з висувним душем або душової головки. І попри те, що цей вид кухонних змішувачів досить новий, він швидко завойовує популярність серед господинь у всьому світі. Адже в таких кранах висувну головку можна легко витягнути на достатньо велику відстань, щоб використовувати навіть поза мийкою. Тим більше якщо вашій моделі передбачений гнучкий шланг з ковпачком, який можна легко зняти та продовжити до метра. Після завершення роботи шланг автоматично стане на місце. Також варто враховувати, що звичайно кухонний змішувач з висувним душем має 2 режими струменя – душовий і аераційний. Зрозуміло, що це дуже зручно в багатьох випадках. Наприклад: для наповнення водою великих ємностей, промивання великих овочів або фруктів.

Ще один дуже зручний елемент сучасних змішувачів – аератор. Зазвичай він йде як елемент конструкції змішувача, але його також можна придбати окремо. Просто кажучи, зазвичай це металева сітка на кінці виливу. Аератор наповнює повітрям струмінь води, розбиваючи її на дрібні частинки, тим самим не лише насичуючи воду киснем, але і зменшуючи розбризкування води при відкриванні крану, та збільшуючи продуктивність струменя при меншому напорі води. Завдяки цим функціям аератор значно економить витрату води. А зважаючи на той факт, що за воду доводиться платити за лічильником, раціональна витрата води є нагальною необхідністю.

Де знайти найкращі кухонні змішувачі в Києві: рекомендації та акції від ТЦ “Аракс”

тже, якщо ви вирішили оновити свою кухню або просто зробити приємний сюрприз господині вашого дому, хорошим, а іноді просто необхідним подарунком може стати сучасний кухонний змішувач. Адже саме він є однією з найважливіших деталей в обладнанні кухні. Звичайно, його найкраще підібрати під мийку з урахуванням дизайну інтер’єру. І, щоб не загубитися в великому виборі моделей та багатьох стилевих виконань, варто звернутися до фахівців, наприклад, відвідати спеціалізовані ТЦ у Києві. Найкраще – торгові центри меблів та інтер’єру «Аракс» – на Великому кільцевому шляху та Дніпровському шосе в столиці. Саме тут в одному місці представлені найкращі магазини сантехнічних виробів Fabiano, Febe, Ecosoft – центр чистої води, Franke, Teka, Showroom Milan, Агромат від найкращих міжнародних брендів. Багатий асортимент та прийнятні ціни на всі види змішувачів допоможуть вам придбати все необхідне в одному місці. Крім того, саме тут можна отримати консультації продавців та виробників всіх магазинів, розміщених у ТЦ. А на сайті Araks.ua онлайн можна знайти безліч порад та різноманітних акцій, що додатково допоможуть заощадити сімейний бюджет.