Кольорова графіка на склі

grafika_na_skli_zastavka

Часто на наших робочих столах або поличках для фотографій бракує приємних, гарних і цікавих дрібничок. Тому ми Вам пропонуємо зробити кольорову графіку по склі або своїм близьким людям, або ж для себе. Саме чудове те, що це можна зробити легко своїми руками, а отже можна придумати різні цікаві композиції. Намалювати якісь приємні асоціативні речі.

Найоптимальніші розміри для такого саморобного сувеніру це від 10х15 см до 15х20 см. Звісно можна брати і більший розмір скла, але на маленькому форматі ілюстрація, зроблена Вами, буде виглядати симпатичніше. Наприклад можна намалювати стилізовані квіти, кактус, дерево (якщо Ви маєте альтанку, або садочок), фрукти, овочі (якщо виріб буде стояти на кухні), також можна вклеїти фотографію на скло і з внутрішньої сторони, де була наклеєна фотографія, намалювати рамку (якщо ця декорація піде на пам’ятну поличку).

Своєрідність цієї техніки в тому, що скло передає зображення через певну товщину і картинка здається ніби в ефекті 3D, також велику роль грає туш, якою закладається контур і за допомогою гострого предмету (наприклад шило), робиться цікава фактура, а зверху закладається фарбою.

Отже, ми розповімо Вам про технологію виробництва кольорової графіки на склі, а Ви можете зробити свій варіант який пасуватиме суто Вам.

Потрібні матеріали для роботи

  • Оброблене скло
  • Туш
  • Тоненький пензлик
  • Фарби (краще масляні, але можна використовувати акрил)
  • Розчинник (якщо працюєте з маслом)
  • Шило
  • Лак (для масла, або ж для акрилу)

Тож почнемо!

Попередньо потрібно зроби відзеркалений ескіз на папері по формату скла. Далі підкладаєте ілюстрацію і починаєте робити контури тушшю, деякі ділянки можна заливати повністю, аби потім вишкрябати фактуру. Також замість туші можна використовувати акрил, але варто пам’ятати, що коли ця фарба висихає, то з нею важко вишкрябувати якийсь візерунок, або підрівнювати контур. А також вона піддається розчиннику.

grafika_na_skli_1

Коли туш висохла, починаємо підрівнювати контур, та прошкрябувати повністю залиті ділянки. Тут все просто – де більше прошкрябано, там буде більше місця для фарби, тобто буде світліше.

Дивіться також: Прикрашаємо яйця на Великдень

grafika_na_skli_2

Починаємо розфарбовувати. Бажано використовувати чисті кольори, проте ніхто не забороняє Вам експериментувати. Тим більше у Вас в будь-якому випадку буде шанс все виправити або по висиханню фарби ( просто прошкрябати її як туш і залити новий колір – до речі таким чином можна створити об’єм намальованому), або ж образу витерти розчинником. Коли фарба висохне, залакуйте. От і все! Залишилось тільки подарувати виріб, або ж прикрасити ним Вашу поличку.

grafika_na_skli_3