КОНТАКТИ та ПРАВИЛА

5 причин, чому варто озеленити свою оселю

ozelenennya_1

Якщо ще 30 років тому тенденції в дизайні інтер’єру базувалися на відході від реалій буденності, то сьогодні все більше уваги приділяється мінімалізму та зближенню з природою. Дім стає храмом для тіла та місцем спокою для душі, тому особливої ролі набуває озеленення оселі. 5 причин, чому рослини необхідні вашому дому, читайте далі.

1. Еко не лише на словах


У погоні за природністю житла люди часто намагаються піти легким шляхом, використовуючи етномотиви, елементи з рослинними принтами, деталі під дерево. Обманути інших можна, однак із собою це провернути набагато складніше.


Варіантом для охочих зробити своє житло eco-friendly і створити своєрідне місце рекреації стає озеленення. Такий спосіб не вимагає знищення флори задля збільшення кількість природних елементів у домі. Прикрашаючи житло рослинами, ви навпаки зберігаєте та культивуєте природу.

ozelenennya_2

2. Універсальне рішення для декору


Беззаперечна перевага “живих” дизайн-елементів – здатність доповнити оселю будь-якого типу та стилю:

Лаконічні висадки та модерні кашпо для сучасного оформлення; 
Зелені канделябри та складні листкові композиції для богемних інтер’єрів;
Вазони з вічнозеленими рослинами та квіткові тераси для сімейних приватних будинків;
Мінімалістичні горщики з пряними травами та настінні рослини для невеликих квартир.

Рослини здатні доповнити будь-який дизайн, адже підкреслюють особливості інтер’єру, а не перекривають їх.

3. Більше чистого повітря


Зелений дім приваблює естетикою, однак це не єдина перевага природного оформлення. Ще у 1989 році NASA опублікувала дослідження, в якому довела, що елементи флори в домі знищують до 87% токсичних органічних сполук щодня! Вони ж наповнюють повітря природною вологою, для здобуття якої часто купують спеціальні пристрої. Додайте до цього факт, що рослини виробляють кисень, і отримаєте глибоке чисте дихання у своїй оселі.

4. Менше стресу та хвороб


Японські дослідники в 2015-му році підтвердили, що взаємодія з кімнатними рослинами здатна знизити психологічний стрес. Коли люди піклуються про рослини, доглядають за ними, то задовольняють потребу в турботі.


Магічна дія озеленення дому проявляється не лише психологічно. Як довели вчені Університету штату Канзас, рослини у лікарняних палатах підвищують швидкість виздоровлення пацієнтів. Експеримент показав, що пацієнти із “зелених” палат мали спокійніше серцебиття, кращий тиск і потребували менше знеболювального.

ozelenennya_3

5. Рекреація на рівні ДНК


Природа здатна наділити нас енергією та силою. Однак суть такої дії на тіло та розум має не чудодійний характер, а є результатом вище перерахованих властивостей флори. Особливо, коли рослини знаходяться в місці, яке ми вважаємо домом. 


Естетика-афективна теорія пояснює це тим, що процеси в найстаріших частинах мозку допомагають інтуїтивно тягнутися до безпечних місць. Такими місцями зазвичай були ділянки, вкриті зеленою рослинністю, адже там людина могла добути їжу та воду.


Чи варте озеленення дому того, щоб витрачати на нього час та ресурси? Естетика, екологічність, властивості дії на тіло та розум, простота та вишуканість – ці аспекти роблять природу важливою частиною оселі і не залишають альтернатив. А різноманіття рослин для дому відповідає робить дизайн унікальним для кожного. Професійні декоратори можуть дістати як рідкісні рослини з Південної Азії, так і звичний фікус Бенджаміна. Справа лишається лише за бажанням та готовністю змінити свою оселю і життя.

 

Поробки на день народження

Поробки з шишок