Робимо крапанку

krapanka_zastavka

Крапанка – один із чотирьох способів розписати яйце на Великодень, крім нього є ще писанка, дряпанка та крашанка. Процес можна звісно ж ще упростити, наприклад просто взяти вушні палички та фарби, та зробити крапочки. Проте, ми Вам радимо спробувати саме давній спосіб та відчути себе, як носія давньоукраїнських традицій.

Вам потрібно:

 • Видуте біле яйце
 • Тоненька воскова свічка
 • Анілінові фарбники
 • Оцет
 • Почнемо!

  Для початку потрібно капнути воску на місця де були зроблені отвори для продування яйця. Далі просто зробіть декілька крапель – в кінцевому результаті вони будуть білими. Якщо каплі вийшли не ідеальним кружечком – нічого страшного, при висиханні віск можна підчистити до потрібної форми. Таким чином, до речі, можна створити нерівномірний ефект зафарбовування – виходить досить цікаво за рахунок того, що віск не до кінця здирається з яйця, а повністю його зняти можна лиш вогнем.

  krapanka_1

  Вмокніть яйце спершу в оцет на декілька секунд а далі в жовту розведену фарбу по рецепту написаному на упаковці та потримайте в ній до проявлення фарби ( це 10-20 секунд – не більше). Витягніть та вимочіть серветкою або ганчіркою яйце.

  krapanka_2

  Тепер знову візьміть січку та накапайте воском на яйце. Таким чином утворяться жовті крапки. Вмокніть в червоний барвник – повторіть процедуру із воском – потім зелений – зробіть знову цяточки з воску. З кожним разом яйце у фарбі доведеться тримати довше.

  krapanka_3

  Коли Ви будете впевнені що кольорових цяток на Вашій крапанці достатньо, потрібно витримати в червоному барвнику, а потім в синьому – таким чином Ви наближитесь до темного фону. Або просто замовте попередньо чорний барвник.

  krapanka_4

  За допомогою свічки розтопіть віск на яйці, стираючи його ганчіркою або серветкою. От і все, крапанка готова!

  krapanka_5

  krapanka_zastavka