КОНТАКТИ та ПРАВИЛА

Лайфхак: Як вирощувати розсаду, якщо у вас на підвіконні зовсім мало місця

ravlik

Скоро зима. Городники-любителі почнуть вирощувати розсаду на своїх підвіконнях. І добре, якщо для цього є достатньо місця. А що робити тим, у кого підвіконня невеликі і там просто нема де розмістити необхідну кількість лотків?

Ловіть, шановні, лайфхак, який допоможе вирішити цю проблему

Чудо-пристрій, про який піде далі мова, у народі називається «равлик». Завдяки йому ви зможете не лише економно використовувати місце на підвіконні, але також і легко здійснювати пікіровку — пересаджувати сіянці, коли в них з’являться перші листочки, у ємності більшого розміру. Плюс, він ще й добре вбирає й утримує вологу, що добре для вирощування розсади.

У магазині «равлик» ви не купите, його слід зробити своїми руками. Для цього підготуйте декілька погонних метрів підкладки під ламінат (тільки майте на увазі, що для «равлика» годиться підкладка завтовшки 2 міліметри), ґрунт для розсади (найкраще — спеціальний субстрат), скотч і піддон — неглибоку ємність з пластику, яку, по ідеї, можете знайти у тих самих магазинах, де продають ґрунт для розсади.

Ну і, звісно, підготуйте насіння, з якого вирощуватимете розсаду. Принагідно хочемо порекомендувати вам сайт «Семпочта» (https://sempochta.com.ua/), де представлено фантастичний асортимент насіння від провідних торгових марок. Є там також все необхідне для розсади. Придбаний товар вам доставлять куди забажаєте в стислий термін.

ravlik2

Повернімось до виготовлення нашого «равлика»

Візьміть підкладку під ламінат і наріжте її смужками по 15 сантиметрів у ширину і 1,5 метра у довжину. Розкладіть смужку на столі. Насипте на неї зволожений ґрунт товщиною 1 сантиметр і розрівняйте його по поверхні підкладки. Далі натицяйте в ґрунт насіння. Тільки старайтесь тицяти ближче до краю, бо це буде верх «равлика», коли він буде готовий.

Тепер акуратно скрутіть смугу з ґрунтом і насінням в рулон. У вас має вийти щось схоже на гігантський суші-ролл. Діаметр цього роллу регулюйте на око, так щоб не був занадто товстий, бо в такому разі він, коли почнете щодня його підливати, стане дуже важкий і може розвалитись під власною вагою.

А, ще одне. Коли скручуватимете «равлика», закладіть разом із насінням пару шматочків паперу з випуском назовні — так ви не переплутаєте, у разі чого, де його верх, а де низ.

Ось ваш «равлик» і готовий. Тепер накрийте його зверху поліетиленовою плівкою, аби створити ефект парника. Далі: своєчасно його поливайте, підживлюйте, провітрюйте приміщення, де він знаходиться, а також стежте, щоб він отримував достатньо сонячного світла. І коли з’являться перші справжні листочки, пересадіть розсаду у більші ємності. На цьому етапі ви заціните, як зручно проводити пікіровку, бо для цього вам достатньо всього-лиш розгорнути «равлика» і вийняти з ґрунту рослини. При цьому не треба переживати, що пошкодите їхні тендітні корінці, як це нерідко трапляється, якщо викопувати саджанець лопаткою.

На цьому все. Сподіваємось, цей лайфхак стане вам у пригоді.

Сучасні альтанки для саду

Вироби з макаронів