Як виростити розсаду петунії з насіння
Розповім вам, як заощадити кошти і виростити петунії з насіння вдома. Петунія – це одна з найпопулярніших декоративних однорічних рослин, яку садять у контейнери, кашпо, квітники та навіть формують яскраві візерунки на клумбах. Вона чарує своїм тривалим цвітінням, різноманіттям форм і барв. Тож, давайте розпочнемо!
Вибір насіння
Вибирайте якісне насіння петуній від перевірених постачальників. Найкращим вважається дражоване насіння, оскільки воно містить мікродобрива, які сприяють кращому проростанню. Окрім того, таке насіння простіше сіяти. Дражоване насіння більшого розміру, що дозволяє його рівномірно розподілити по ґрунту.
Визначення строків посіву насіння
Посів насіння петунії не пов’язаний з фіксованими датами, але важливо забезпечити рослинам додаткове освітлення. Від посіву до цвітіння проходить 10-12 тижнів, тож плануйте посів, виходячи з цього періоду.
Підготовка до посіву
Подбайте про якісний субстрат. Ідеально підійде ґрунт, збалансований органічним добривом. Також важливо дезінфікувати контейнери для вирощування. Це можуть бути пластмасові чи дерев’яні ящики. Викладіть на дно керамзит для дренажу, наповніть до верху землею, яку можна придбати або приготувати самотужки. Наприклад, змішайте в співвідношенні 2:2:2:1 перегній, дернову землю, торф і пісок.
Посів насіння
Зволожте ґрунт гарячою водою або слабким розчином марганцівки. Розмістіть насіння петунії на невеликій відстані одне від одного, потім побризкайте його водою з пульверизатора. Накрийте склом чи плівкою для створення тепличного ефекту. Не забувайте регулярно провітрювати, очікуйте сходження протягом 3-4 днів.
Догляд за сходами
- Підсвічуйте 24/7 перші дні, потім перейдіть на 11-12 годин щоденно.
- Температура до появи сходів має бути 22-25 °С, потім 18-20 вдень і 14-16 вночі.
- Коли з’являться листки, приберіть накриття.
- Поливайте щодня відстояною водою, залийте її в піддон або використайте піпетку для коріння.
- Обприскуйте слабким розчином марганцівки.
- Підживлюйте стимуляторами росту, а потім мінеральними добривами.
Пікіровка розсади
Через 3-4 тижні, коли розсада матиме 2-3 листки, слід зробити пікіровку. Використовуйте формочки з комірками діаметром 7 см. Підгодуйте органікою кожні 14 днів, поливайте, загартовуйте.
Догляд та прищипування
Коли рослина матиме 3-4 пари листків, прищипніть верхівку для пишнішого росту. Через 14 днів повторіть процедуру для формування більш щільного кущика.
Висадка на ділянку
Поступово загартовуйте розсаду перед висадкою. Ділянку підживіть добривом, перекопайте. Висаджуйте у вечірню або похмуру погоду на відстані 20-30 см між рослинками, глибиною 10 см. Зверху покладіть мульчу, забезпечте регулярний полив і підживлення.