Рідкий акрил для відновлення ванни

akrilova_vanna

Ще десять років тому єдиним способом відновлення старої ванни було повторне нанесення шару емалі. Сьогодні, завдяки прогресу, споживачі мають можливість відновити ванну рідким акрилом своїми руками, завдяки якому можна в домашніх умовах оновити стару сантехніку за лічені години.

Готова ванна виглядає практично як нова, а термін її служби продовжується ще, як мінімум, років на десять. Як саме виконується дана робота і за допомогою яких матеріалів – про це розповість наша стаття.

Що таке акрилове покриття для ванни?

ridkii_akril1

Акрил – це сучасний полімерний матеріал, що володіє такими чудовими властивостями: міцність, стійкість до зношування, герметичність, низька теплопередача. Акрил протягом довгого часу зберігає свої властивості, легко чиститься і миється.

Рідкий акрил – дивовижне за своїми властивостями покриття, яке здатне «змінити» стару ванну на нову навіть без демонтажу плитки і самої ванни.

Дивіться також: Новорічна гірлянда

При правильному нанесенні покриття міцно зчіплюється з поверхнею, матеріал стійкий до хімічних і механічних впливів і володіє хорошими декоративними якостями. Крім того, покрита ним поверхня не буде занадто слизькою.

Найбільш часто використовується рідкий наливний акрил, що випускається під торговою маркою “Пластол”. Також серед споживачів зумів завоювати популярність рідкий акрил – «Екованна».

Всі зазначені види рідкого акрилу відмінно справляються зі своїм призначенням і мають цілий набір позитивних властивостей:

  • Отримана гладкість, перевищує гладкість поверхні ванни при заводському покритті, що сприяє підвищенню стійкості до зовнішніх впливів.
  • Низька теплопровідність, яка допомагає ванні довше зберігати температуру води, тому відновлення ванни акрилом зробить її більш комфортною.

    Так, вода в звичайній чавунній ванні втрачає 1 градус приблизно за три хвилини, в той час як у ванній, обробленій акрилом, не менше ніж за 30 хвилин.

  • Простота в догляді: акрилову ванну досить протирати м’якою губкою з мильним розчином, без необхідності використання абразивних засобів.
  • Висока міцність – акрил практично не схильний до зношування.

Підготовка старої ванни до нанесення рідкого акрилу

ridkii_akril3

Перед тим, як відновити акрилову ванну, потрібно позбутися від старого покриття і підготувати поверхню. Мета – позбутися від забруднень, іржі і зробити поверхню рівномірно шорсткою для гарної адгезії (високої сили зчеплення) між старим покриттям і новим.

Здійснюється це так:

  • У разі дрібних подряпин і пожовтіння достатньою буде обробка наждачним папером.
  • Якщо ж стара емаль має глибокі подряпини і іржу, що в’їлася, потрібно знімати покриття за допомогою дриля з шліфувальною насадкою (абразивним кругом).
  • Далі потрібно змити бруд, що залишився після зачистки.
  • Знежирити поверхню ванни розчинником. Також можна знежирити її за допомогою питної соди. Для цього соду розводять до консистенції кашки, а після обробки змивають гарячою водою.
  • Якщо поверхня має тріщини або відколи, їх обробляють автошпаклівкою з миттєвим висиханням.

Порада! Очищення поверхні за допомогою дриля з наждачним кругом стане причиною появи великої кількості пилу в повітрі, тому майстру краще надягти спеціальну захисну маску.

Перед заливанням демонтують верхній і нижній зливи, щоб залишки акрилу не потрапляли в каналізацію. Під ванною встановлюють спеціальний посуд.

Заливка ванни акрилом

ridkii_akril2

Далі розглянемо технологію – «наливна ванна». Завдяки такому методу здійснюється як відновлення акрилових ванн, так і «перетворення» чавунних ванн в акрилові.

Технологія відновлення полягає в наступному:

  • Суміш готують відповідно до інструкції з куплених компонентів. Невелику частину її переливають в невелику ємність, з якої і будуть здійснювати «налив» акрилу.
  • Важливо: щоб акрил ліг рівномірним шаром, ванну слід гарненько прогріти, при необхідності можна використовувати будівельний фен. В іншому випадку можуть з’явитися напливи, що особливо часто трапляються на сталевих ваннах, які, на відміну від чавунних, швидко холонуть.
  • Наливають тонку смужку акрилу на бортик і за допомогою шпателя підсовують речовину під край плитки.
  • Суміш виливають несильним струменем на край бортика так, щоб утворювався шар в 4-6 см, а сама рідина стікала приблизно до середини ванни.
  • Починають переміщати струмінь уздовж бортика, рухаючись по периметру ванни до тих пір, поки кільце не зійдеться. При цьому не можна надовго зупинятися.
  • Пройшовши перше коло, операцію повторюють, але вже нижче, проходять коло приблизно там, де закінчується суцільне покриття, отримане при першому проході. Так покривають всю поверхню.
  • Якщо залишаються непокриті ділянки – обережно покривають їх заливкою, використовуючи м’який гумовий шпатель. Залишки акрилу самі будуть стікати в зливний отвір.

Дана технологія є досить економічною, особливо в порівнянні з придбанням нової сантехніки.

Не варто намагатися виконати роботу швидко. У майстра-професіонала на ремонт акрилової ванни піде приблизно 2 години, тому не хвилюйтеся, якщо у Вас процес займе набагато довше.

Після закінчення роботи ванну залишають до повного висихання, при цьому час може варіюватися від 1 до 4 діб. Термін залежить від конкретного виду рідкого акрилу.

Види акрилу:

  • швидковисихаючий акрил, при використанні якого ванну можна вводити в експлуатацію вже через добу. Він підійде в разі, якщо Вас піджимають терміни;
  • довговисихаючий акрил, при використанні якого ванна буде готова тільки через 4 доби. Даний вид утворює більш міцну поверхню, тому, якщо є можливість, краще зупинити свій вибір на даному матеріалі.

Майстри, які виконують відновлення ванн акрилом, дають гарантію на роботу в середньому – 2-3 роки, проте реальний термін служби відновленого виробу набагато довший.

Якщо Ви будете ретельно дотримуватися описаних інструкцій по реставрації ванни своїми руками, то оновлена сантехніка прослужить Вам близько 15 років, а при належному догляді – до 20 років. Вдалого ремонту!