Водопровідна вода не відрізняється кришталевою чистотою. Якщо провести аналіз, в ній можна знайти величезну кількість сторонніх домішок, які негативно позначаються на здоров’ї, особливо при постійному вживанні забрудненої води. Тож, сьогодні ми з Вами поговоримо, як правильно обрати фільтр для води.
Що можна виявити у звичайній воді з-під крана?
Склад звичайної водопровідної води залежить від багатьох факторів: джерел води, природних умов, стану трубопроводів, екологічної ситуації в регіоні. Аналіз питної води з водопроводу може виявити:
- Хімічні домішки. Вони потрапляють в наші крани зі стічними водами. Аналіз рідини, налитої з-під крана, може показати вміст в ній бензину, миючих засобів і т.д.
- Пестициди. Потрапляють в нашу питну воду в результаті сільськогосподарської діяльності.
- Важкі метали. Вони потрапляють у воду через промислові заводи та фабрики, що активно працюють, через велику кількості автомобілів з їх вихлопними газами. Найчастіше це зовсім не “дружелюбні” ртуть і свинець.
- Іржа. Металеві водопроводи в нашій країні в основному використовують старі, ось і результат: окис заліза у воді залишається у вигляді дуже дрібних частинок.
- Солі магнію і кальцію. Жорстка вода є особливістю деяких регіонів, на жаль, вона не додає нам здоров’я.
- Бактерії. Промислові системи очищення часом зі своїми обов’язками просто не справляються, та й імовірність пробоїв в трубах далеко не мінімальна. Небезпечні такі «гості» у воді тим, що можуть викликати десятки різних захворювань і взагалі розхитувати нашу, і без того не дуже стійку, імунну систему.
Дивіться також: Новорічна гірлянда
Отож, як Ви вже зрозуміли, водопровідна вода вимагає обов’язкового додаткового очищення. Саме тому виникає потреба покупки і установки фільтра для води. Розберемося, які вони бувають і на що дивитися при покупці. Адже при їх використанні вода стає не прсто безпечною, а ще й в рази – смачнішою.
Типи очищення води
За типом очищення води виділяють наступні пристрої:
- Фільтри-глечики. Конструкція таких фільтрів являє собою глечик, у верхній частині якого розташовується очищающий картридж. Вода проходить через нього, залишаючи в фільтрі пісок і весь зайвий бруд. Але от з домішками хлору і солями важких металів такий пристрій справляється вкрай погано.
- Проточні. Їх впроваджують в систему водопостачання, завдяки чому відбувається накопичення води у внутрішньому баку. Фільтрація багатоступенева, дорогі моделі можуть мати функцію зворотного осмосу і мінералізації. Продуктивність висока – такі фільтри очистять 2-3 літри води за хвилину.
- Насадка на кран . Вона являє собою ємність з картриджем, який підключається за допомогою спеціального перехідника безпосередньо до Вашого водопровідного крану. Якість очищення все ж таки посередня і продуктивність маленька. Матеріали мають короткий термін придатності, тому потребують досить частої заміни і як результат – постійної витрати коштів.
- Фільтри для пляшки. При такому типі очищення вода заливається в ємність, після чого очищується при проходженні через вугільний фільтр в кришці. Пристрій дуже зручний у використанні для любителів активного відпочинку – пляшка естетична, компактна, легка і функціональна. Можна налити воду з крана і відразу ж отримати очищену і корисну рідину. Ресурс вельми вражаючий – приблизно 500 пляшок без заміни фільтрувальної частини.
Способи фільтрації води
При виборі також важливо поцікавитися у продавця-консультанта, яким саме способом відбувається очищення води від сторонніх домішок. Від цього залежить якість фільтрації, її ефективність і ціна. Розглянемо наступні способи фільтрації:
- Механічний – це найпростіший спосіб фільтрації води. Він полягає в затримці великих піщинок, сміття, осколків, іржі та інших домішок у воді. Для очищення використовуються металеві сітки і полімерні мембрани з різними розмірами пор.
- Сорбційний – цей спосіб очищення води відрізняється від механічного тим, що поверхня твердого сорбенту захоплює і дуже надійно утримує домішки шляхом молекулярного тяжіння. Простим і ефективним способом очищення води від домішок цим способом є – активний вугільний фільтр для води.
- Іонний обмін – це сучасний спосіб, який грунтується на процесі електролізу. Небезпечні речовини в воді руйнуються фільтром до безпечних для людини сполук. Переваги фільтра на базі іонного обміну очевидні: безпека для людини, не потрібно часто витрачатися на змінні картриджі. Але такий фільтр коштує недешево, до того ж потрібно регулярно промивати електроди розчином кислоти.
Також при виборі фільтра для води враховують кількість ступенів фільтрації рідини, ресурс, можливість підключення пристрою до водопроводу.
Вибрати фільтр, максимально відповідний Вашим вимогам і запитам, можна в будь-якому спеціалізованому магазині з допомогою консультанта. Він допоможе підібрати пристрій, який оптимально відповідатиме обраним Вами параметрам, а також вкаже на найвигіднішу ціну бажаного фільтра. Гарних покупок та смачної води!