Камін в будинку – символ затишку. Кожна людина хоче побачити справжній, живий затишок в своєму будинку. Люди, що живуть за містом, можуть собі дозволити справжній камін. Сидіти вечорами з сім’єю, слухати приємний хрускіт і відчувати тепло усіма фібрами свого тіла. А як щодо жителів міста, так вони навряд чи зможуть зробити собі справжній камін в квартирі. Але не засмучуйтеся, сьогодні Ви дізнаєтеся, як зробити камін своїми руками. І зовсім не правда, що несправжній камін ніколи не подарує такого тепла і затишку, як справжній. Зроблений зі смаком та стилем декоративний камін – є ефектною деталлю інтер’єру, що організовує простір навколо себе, надаючи йому благородство і особливу чарівність.
Найпростіший спосіб – купити електричний камін в магазині. Але на наш погляд, набагато краще зібрати декоративний своїми руками – по-перше, в цьому випадку він буде повністю унікальним та ідеально впишеться саме в Ваш інтер’єр, а по-друге – Ви заощадите бюджет на ремонт.
Декоративний камін – це камін, який має візуальну складову таку ж, як і у справжнього. Так, вогню і тепла від нього, Вам особливо не відчути, та й тріск не почути, а ось затишок в домі з’явиться.
У місті будівництво справжнього каміну зазвичай зупиняють такі умови: відсутність димоходів; перекриття, не розраховані на подібні навантаження і т. д.
Переваги декоративних камінів
Фінансова складова. Вам знадобиться не так вже й багато грошей для створення свого каміна.
Доступність матеріалів, яких Вашій душі завгодно.
Можливість час від часу міняти декор, наприклад, на чергове свято поміняти тематику і все.
Використання в декоруванні недорогих, але оригінальних і красивих матеріалів.
Групи декоративних камінів
Достовірні, штучні декоративні каміни. Повністю імітують справжні, в точності відповідаючи їм за розмірами і оформленню. Глибина топки – не менше 40 см. Каркас виготовлений з гіпсокартону або фанери, декорований керамічною плиткою, натуральним або штучним каменем, цеглою або оштукатурений. На дно в якості декору можна викласти справжні дрова, гальку або інші камені, квіти в горщиках, свічки з високими і гарними свічниками. У такий камін можна сміливо помістити пальник і насолоджуватися видом живого вогню.В якості топки такого каміна можна встановити електрокамін, досить достовірно імітує полум’я, що, по суті, є практично повною копією палаючого вогнища. Такий камін цілком може служити полицею для телевізора, годинника, квітів, книг, свічників, сувенірів та інших дрібниць. Такий камін підійде для заміського котеджу або квартири в класичному стилі з вишуканим інтер’єром.
Умовні декоративні каміни. Такі каміни відрізняються наявністю обов’язкового порталу, який або виступає зі стіни, або є оформленням ніші в стіні з топковим отвором не більше 20 см. Вогонь може імітувати підсвічування або декор: червоні квіти, тканина, складені поліна або свічки. Топку можна виконати з дзеркального матеріалу, щоб світло розсіювалося і створювало ілюзію великого каміна. Топку такого каміна можна заповнити маленькими камінцями, дровами, книгами. Такий вид каміна підійде як для класичного, так і для сучасного інтер’єру, в залежності від матеріалу, з якого він виготовлений. Умовний декоративний камін також можна використовувати в якості полки, на якій можна розмістити книги, свічники, фотографії і різні сувеніри. Телевізор, картину або велике дзеркало можна повісити над полицею.
Символічні каміни – третій вид, можуть бути виконані з абсолютно різних матеріалів, і як правило, зовсім не такі як справжні каміни. Це навіть не камін, а лише його абстрактний образ, викладений з будівельного матеріалу (дерево, камінь, цегла), або ж зовсім інтер’єрна наклейка або малюнок з невеликими елементами декору. Глибина топки такого каміна складає не більше 10 см і може бути прикрашена парою свічок або галькою, не більше.
Перш, ніж приступати до будівництва , потрібно провести дуже важливу попередню роботу:
- вибрати місце, де буде розташовуватися камін;
- зробити попередній малюнок, як саме буде в підсумку виглядати вся конструкція. За основу можна взяти вподобану Вами модель з інтернету, журналу або каталогу.
Після того, як Ви визначитеся з зовнішнім виглядом Вашого майбутнього каміна, потрібно зробити креслення:
- якомога точніше визначте розміри каміна – ширину, висоту і глибину, розмір топки, ширину камінної полиці;
- креслення повинно включати всі деталі каміна окремо;
- дуже бажано зробити макет каміна в його натуральну величину. Для цього підійде будь-який матеріал – папір, картон, пінопласт. Завдання – з’ясувати, чи гармонійно виглядають вибрані Вами розміри в інтер’єрі кімнати, чи не виглядає камін занадто масивним, або навпаки – куцим.
З чого робити декоративний камін?
1.Варіант перший. Можна викласти з цегли на звичайному цементному розчині. При цьому, якщо Ви використовуєте красиву облицювальну цеглу, Вам не знадобиться фінішна обробка. Крім цегли і розчину, Вам ще знадобиться металева смуга для перекриття і дошка для камінної полиці.
2. Другий варіант – зібрати з гіпсокартону. У цьому випадку спочатку збирається каркас з металевих профілів, який потім обшивається листами гіпсокартону. Готова конструкція обробляється чим завгодно: можна зашпаклювати і пофарбувати, можна облицьовувати плиткою, штучним каменем або штукатуркою. Все залежить від Вашої фантазії і кінцевої мети.
Чим прикрасити декоративний камін?
Для каміна класичного стилю можна використовувати декоративну ліпку, яку можна залишити білою або декорувати золотою або бронзовою фарбою. Для повноти образу в топку можна покласти пару справжніх березових полін, а поруч з каміном – камінні щипці. В топку можна поставити свічки та запалювати їх при бажанні. На полку поставте старовинний годинник або порцелянові статуетки, забезпечте відповідну підсвітку – і Ваш камін буде радувати Вас відчуттям затишку зовсім як справжній!
І кілька ідей для натхнення: