Видаляємо запах сирості з одягу

zapah_sirosti

На одязі з’являється запах вогкості, якщо довго тримати його в пральній машинці або вологому приміщенні. Трапляється, що речі зберігають у щільно закритій сирій шафі, в результаті чого на них заводиться цвіль і досить неприємний запах. Позбутися від цього запаху можна і треба. Тож, саме про те, як правильно та швидко видалити запах сирості з одягу і поговоримо.

Сушка і прасування одягу

Слабкий та не дуже різкий запах вогкості можна прибрати з одягу, просушивши його на сонці. Ультрафіолет вб’є спори цвілі, що потрапили на тканину, а вітер віднесе вологу. Якщо ж Ви не маєте можливості так висушити одяг, то виперіть його заново і прополощіть з додаванням оцту.

Делікатні тканини треба прати на ручному режимі без застосування агресивних речовин. Прибрати запах вогкості з них допоможе ароматна вода для прасування. Така вода продається у відділах побутової хімії. Її потрібно залити в праску або відпарювач і пропрасувати одяг. Щоб не пошкодити особливо тонку тканину і не залишити лискучих плям на шерсті, прасування проводять через марлю.

Бавовняну і льняну білизну можна пропрасувати при максимальній температурі. Це допоможе освіжити тканину, позбутися від бактерій і мікроорганізмів. Після прасування речі повинні трохи полежати і охолонути. Переконавшись, що вони абсолютно сухі, розкладають їх по полицях.

Якщо ж запах сирості досить сильний, то все ж таки варто повторно провести прання одягу і висушити його на відкритому повітрі.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Сода, оцет, бура, спирт

Сильний запах вогкості, що постійно з’являється на одязі, вимагає застосування інших методів. Спочатку виявіть причини вогкості і усуньте їх. Сам же одяг, необхідно обробити, оскільки в ньому можуть завестися спори грибка. Є кілька способів позбавитися від цвілі:

  • В процесі прання додайте до порошку 1 велику ложку соди.
  • Розведіть порошок столовим оцтом і застосуєте склад для прання одягу, заливши його в відповідний відділ пральної машини.
  • Змішайте буру з теплою водою, додайте порошок і замочіть в цьому розчині речі на 2-3 години, а потім виперіть.
  • Верхній одяг, який прати не можна, протирають слабким розчином нашатирного спирту або збризкують розчином горілки з пульверизатора. Потім розвішують на мотузці і сушать.
  • Ніколи не вішайте в шафу мокре пальто або куртку та не ставте мокру парасольку. Головні убори теж треба просушувати, перш ніж поміщати їх в шафу. Все це допоможе запобігти появі вогкості.

Рятуємося правильними приємними ароматами

Застосовувати туалетну воду, парфуми або ароматизатори, щоб позбутися від запаху сирості, марно. Такі ароматні засоби тільки погіршать ситуацію і зроблять запах ще більш неприємним, посилюючи його. Все, що можна використовувати – сухі трави. Саші з лавандою, м’ятою, розмарином, ялівцем, мелісою розкладають по полицях. Якщо Вам подобаються цитрусові запахи, то можна укласти в мішечки засушену шкірку апельсина, мандарина, лимона.

Є приміщення, в яких завжди сиро, і від неприємного запаху складно позбутися. В цьому випадку можна порадити застосовувати поглиначі вологи. Замість поглиначів іноді застосовують вентилятори, встановлюючи їх в кімнаті і періодично включаючи. Вентилятори створюють рух повітря і допомагають, якщо в будинку погана витяжка.

Способи запобігання появи вогкості

Щоб вогкість не завелася на одязі, то не складайте на полиці вологі речі, до кінця їх просушуйте, гладьте праскою на максимально допустимій температурі. Це допоможе вбити спори цвілі, якщо вони випадково потраплять на тканину.

У міжсезоння, коли центральне опалення відключене, просушити одяг буває складно. Особливо це відноситься до осіннього періоду. В цьому випадку можна застосовувати обігрівачі, направляючи струмінь теплого повітря на білизну, куртки, сорочки та інші речі, які сохнуть в кімнаті. Так Ви зможете позбутися від надмірної вологості.

Причиною появи запаху сирості на одязі може бути пральна машина. Загляньте за ущільнюючу гумку внизу люка. Якщо там накопичилося багато бруду, то треба промити цю ділянку хлорним відбілювачем або будь-яким іншим миючим засобом, що містить хлор, після чого включити режим полоскання. А старе кільце ущільнювача, що вже помітно зносилося, по можливості замінюють.

Якщо Ви помітили, що в шафі занадто сиро, то регулярно провітрюйте її, діставайте і просушуйте одяг. Щоб вивести цвіль, протріть всі полички спиртом. Розкладіть по полицях спеціальні таблетки, що вбирають вологу. Це хоча б частково допоможе вирішити проблему.

Ну що ж, ось такі прості, але досить дієві поради по видаленню запаху сирості з одягу Ви отримали. Користуйтеся!