“Одяг” для святкового столу або ж все про столову білизну

stolova_bilizna

З давніх-давен було прийнято всі свята відзначати багатим застіллям. Тому, і в сучасному світі рясний і щедрий святковий стіл – візитна картка будь-якої господині. І в наш час господині надають великого значення не тільки смачним стравам, але і оформленню столу. В цьому велике значення має столова білизна, тобто скатертини і серветки.

bila_skatertina

Звичайно ж , ідеальний варіант – білосніжна скатертина. Але надто вже багато з нею клопоту – будь-який впавший шматочок або пролита крапля вина, перетворює її в заплямоване полотно. Зрозуміло, що міняти скатертину в ході святкування Ви не будете, тому в деяких випадках варто вибрати більш економічний варіант.

Наприклад, синтетичні скатертини з сучасних матеріалів виглядають нітрохи не гірше лляних і бавовняних. Зате на них не так помітні плями, та й відпираються вони з першого разу.

sintetichna

Перевага забарвлення: неяскраві квіти на коричневому, бордовому, сірому, блакичному тлі або ж просто однотонна: кремова, бежева, сіра, салатова.

Для сімейного, щоденного застілля можна навіть вибрати клейончасту скатертину, з якої пролите вино або шматочки їжі легко і невимушено видаляються губкою.

kleionchasta

Зараз можна купити таку клейонку, яка виглядає, як лляна скатертина з мереживами, і, хоча вона не дуже приємна на дотик, зате незамінна, особливо коли за стіл сідають дорослі з дітьми. Причому в цьому варіанті можна вибрати білосніжну клейонку: стіл буде ошатним і акуратним в будь-якому випадку.

Дуже оригінально виглядають на святковому столі відразу дві скатертини. Перша – велика і темна, контрастна, а друга – маленька і біла, або ж просто світліша за основну. Хоча можна і навпаки: велика – світла, маленька – темна.

dvi_skatertini

Наприклад, червона або темно-бордова основа, а поверх неї, смужки білої скатерки. Подібні поєднання роблять стіл урочистим, багатим і веселим одночасно. Перевага забарвлення: рожевий з червоним, блакитний з синім, салатовий з смарагдовим.

В принципі скатертину можна замінити демократичними пластиковими або тканинними серветками під гаряче. Вони зручні, не займають багато місця і не вимагають частого прання. Перевага забарвлення: однотонні коричневі, зелені, сірі.

servetki1

Зараз входять у моду оригінальні стильні скатертини.

stilni_skaterki

Це можуть бути шовкові скатертини яскравих однотонних чи різнокольорових забарвлень, або ж лляні скатертини з нитками, що стирчать на всі боки. Для святкового столу підійде біле, персикове, бежеве, сіро-блакитне забарвлення.


Для ювілею або особливо урочистого випадку, все ж, краще всього класична білосніжна скатертина, яка завжди створює святковий настрій і надає застіллю особливої краси, ошатності та невимушеності. А якщо Ваша скатертина і серветки прикрашені вишивкою або вензелями, то це буде особливо оригінально та неймовірно красиво.

Але після застілля на розкішну столову білизну буває просто боляче дивитися, бо ж Ваша улюблена скатертинки дуже забруднена пролитими напоями та їжею.

Як привести в порядок красиві скатертини і серветки?

plyami_na_skatertini

Головний ворог Вашої парадної лляної білої скатертини – червоне вино. Сліди від нього можна відчистити розчином перекису водню (чайна ложка на склянку води), потім потрібно прополоскати очищене місце холодною водою.

Ще один спосіб: натягніть тканину на глибоку миску або каструлю таким чином, щоб пляма виявилася прямо в центрі, а тепер повільно лийте на неї окріп з чайника, поки пляма не зникне. Якщо не допомогло, значить, вино було добре витриманим.

Отже, тоді доведеться вдатися до більш серйозних заходів та методів: розчиняємо в склянці води чайну ложку лимонної кислоти, трохи підігріваємо розчин і занурюємо в нього забруднене місце. Коли пляма зникне, потрібно дуже ретельно прополоскати тканину. Розчин лимонної кислоти можна замінити винним оцтом.

Плями від чаю видаляються за допомогою суміші гліцерину (4 частини) з нашатирним спиртом (1 частина).

Плями від кави або какао можна видалити нагрітим до температури 35 ° гліцерином.

Щоб відчистити плями від соку фруктів, буде ефективний ось такий розчин: по половині чайної ложки перекису водню і нашатирного спирту, розчинених у склянці гарячої води.

Плями від помідорів, буряків зазвичай змиваються просто теплою водою з милом, якщо ж пляма застаріла – добре зволожте її, посипте лимонною кислотою, а через 5-7 хвилин потрібно прополоскати теплою водою.

І головне, не забудьте, що після обробки будь-яких плям, тканину необхідно добре прополоскати, а можливо і не один раз.

Ось такі поради по вибору скатертин та видалення плям з них Ви сьогодні отримали. Гарного Вам застілля!