Садова лавка з меблевого щита

sl0

Лавка для саду – один з найпопулярніших товарів в теплу пору року. Але продукція, яку пропонують відомі торговельні фірми, або не досить міцна та тримається один сезон, або коштує надто дорого.

Залишається одне – скласти таку садову лавку самому.

sl1

Матеріал

Меблевий щит для цього виробу обраний тому, що сучасне виробництво дозволяє виконувати цей матеріал майже ідеально за своїми геометричними та якісними характеристиками.

Щоправда, меблеві щити коштують не так вже й дешево, але у будь-якому випадку це дешевше, ніж купляти готову лавку. При купівлі щита слід звернути увагу на точність його геометричних розмірів та товщину, яка має бути 28-30 мм для силової (опірної) частини виробу та 18-20 мм для спинки. Тоді співвідношення міцність/вага буде оптимальним.

Розміри та виготовлення деталей для садової лавки

В цьому проекті передбачене таке розкроювання деталей, при якому відходів майже не залишається. Це дозволяє за допомогою електричного лобзика вирізати з одного листа з розмірами 1000х600 мм два бічних елементи (1,2,3).

sl1_2

Теорія та практика підказують, що оптимальна довжина лави є 1000-1300 мм. Наприклад, оберемо довжину 1000 мм та зафіксуємо це у проекті.

sl3

Схема розкрою меблевого щита. Всі деталі симетричні відносно центру щита. Точки А,В,С – місця свердління в щиті отворів Ø 8-10 мм для електролобзика. Координати А,В,С: А(350,440), В(450,450), С(550,160).

Хоча з іншого боку довжина лавки у 1200-1300 мм може виявитися більш зручною, особливо для дитячої ватаги. Але для виготовлення це не принципово.

Особливості складання садової лавки

sl4_5

Для додаткової міцності поперечні бруски прикручені саморізами до бічної стінки та приклеєні столярним ПВА.

В процесі складання також були використані три поперечних балки перетином 30х40 мм(4).

Невеликі проблеми можуть виникнути при стягуванні деталей довжиною 1000 та більше. Для цього потрібні професійні струбцини, яких у домашнього майстра може і не виявитися. Тому можна взяти металеві шпильки М14 (2000 мм) та зробити для них дерев’яні губки з брусу40х60 мм. Так створиться дешева тимчасова струбцина за допомогою якої гайками М14 та широкими шайбами можна стягувати деталі до 2000 мм.

Сидіння з’єднане з бічними деталями саморізами (5). Щоб уникнути тріщин, на всіх кріпленнях роблять отвори свердлом з зенкером під саморізи Ø 3,5 мм.

Оздоблення лавки

Влітку фарбування та сушіння виробу можна здійснити на подвір’ї. Перед нанесенням покриття лаву слід підчистити від пилу та бруду.

sl6

Серед різноманіття матеріалів можна обрати недорогий засіб для зовнішніх робіт Pinotex.

Меблевий щит продається вже у личкованому вигляді, тож, якщо використовувати якісний брус, наносити покриття можна одразу після складання (6).

Сушити рекомендується 12-18 годин.