Думка про будівництво будинку з соломи може здатися дуже абсурдною. Однак якщо добре проаналізувати всі характеристики будинку з соломи, то можна прийти до висновку, що такий будинок – це не тільки хороший спосіб заощадити на будівництві, а й отримати в результаті будівництва довговічне, тепле і екологічне житло.
Звичайно, для побудови такого екологічного будинку використовують не тільки солому. Велика частина роботи зі зведення будинку із соломи проводиться фахівцями в цехах. На місце будівництва будинку привозять вже готові частини. Збірка будинку проводиться в рекордно короткі терміни. В середньому на зведення одного будинку із соломи йде близько тижня.
Якщо при зведенні солом’яного будинку дотримуватися всіх основних вимог, то такий будинок може прослужити 100-150 років. Але це ще не межа. В Японії є солом’яні будинки, які простояли 570 років.
Основною перевагою солом’яного будинку є його теплоізоляція. Такий будинок в 4 рази тепліше дерев’яного будинку і в 7 разів тепліше цегельного будинку.
При будівництві солом’яного будинку використовують солом’яні блоки, а це чистий і екологічний будівельний матеріал. Також використовуються матеріали, за допомогою яких будували будинки наші предки не одну тисячу років назад – глина і вапно.
Такий критерій як пожежна безпека найбільше турбує майбутніх мешканців солом’яного будинку. Однак, як показали численні перевірки в різних країнах, така технологія будівництва більш стійка до пожежі, ніж будівництво з цегли, дерева або бетону. Таку пожежостійкість забезпечує глиняна штукатурка. При пожежі глина випалюється, перетворюється в кераміку і не дає вогню дістатися до солом’яних блоків.