Заміна ручки пластикового вікна

ruch0

Ручка яка рухає запірний механізм віконної стулки – найбільш навантажений елемент конструкції пластикового вікна. Не дивно, що з часом вона може тріснути або навіть зламатися. Є ще привід змінити ручку – коли з’являються маленькі діти, бажано, щоб ручки на вікнах були з кнопкою-замком.

Для початку відчиняють вікно та встановити ручку у горизонтальне положення (1).

ruch1_2

Потім акуратно підчіплюють розташовану під нею декоративну прямокутну заглушку і також повертають її строго горизонтально (2). За нею буде видно два гвинти, як можна швидко відкрутити хрестовою закруткою (3).

ruch3_4

Після того, як гвинти викручені ручка легко виходить з рами (4, 5).

ruch5_6

Все, що залишається, це встановити нову рукоятку, закріпити її тими ж гвинтами, а потім поставити заглушку на місце. Це нескладна робота, але після її завершення можуть виникнути деякі проблеми.

Ручка не повертається, вікно неможливо закрити

Це може статися внаслідок поганої рухомості блокатора знизу на торці стулки. Блокатор, то є металевий язичок. Треба натиснути на нього та повернути у вихідне положення, паралельно рамі. Після цього вікно зачиниться.

Бува й таке, що язичок при закритті знову відходить. В такому випадку слід притиснути його та тримати, доки вікно не зачиниться (6).

Ручка злегка хитається, а вікно хоч зачиняється, але з деяким зусиллям

Це свідчить про те, що при заміні фурнітури ви погано затягнули кріпильні гвинти. Треба, вже сильніше, затягнути їх знову, на цей раз точно до упору. Якщо ручка більше не хитається, значить все нормально.

Ручка нова, але повертається все одно важко

Скорше за все, проблема у зсуненні стулки. Тоді з верхньої перлі знімають пластиковий ковпачок, беруть шестикутний ключ до вікна, та підтягують або, навпаки, ослабляють розташований на петлі верхній регулювальний гвинт. У першому випадку рама трішки підніметься, а у другому – трішки опуститься.

Як обрати нову ручку

Марка пластикового вікна не обов’язково має співпадати з маркою ручки, яку ви придбаєте. До вашого вікна можна обирати будь-яку модель. Деякі з них підозріло дешеві, деякі занадто дорогі. Виробники – Західна Європа, Китай, Туреччина, Польща та т. ін. Найкращі вироби – турецькі та європейські.

Треба звернути увагу на колір та форму ручки – вони мають співпадати з дизайном ваших стулок. Слід перевірити цілісність покриття, щоб не було тріщин, також погано, якщо пластик пожовтів.

Якщо ви обрали ручку з замком, перевірте, щоб він працював. Хай продавець також покаже сертифікати якості на товар.