Душова кабіна: плюси та мінуси

kabina

Ремонт у ванній кімнаті справа не проста , а головне не дешева. Якщо вже братися за справу, то починати треба з заміни старої сантехніки і всіх комунікацій. І вирішити найважливіше питання, що вибрати ванну або душову кабіну.

Душова кабіна або душовий бокс, як говорять інколи, привертає все більше людей своєю практичністю і невеликими габаритами. Багато хто відмовляється від великої ванни на користь душу. Але перед прийняттям рішення треба зважити всі за і проти, оцінити переваги та недоліки душової кабіни.

Що таке душова кабіна?

kabina3

Спочатку варто зауважити, що душові кабіни не всі однакові. І відрізняються вони не тільки дизайном. Крім душової установки, вони можуть включати різні елементи. Умовно їх можна розділити на два типи.

Повністю закриті. У торгових мережах їх зазвичай називають душовим боксом або гідробоксом. Конструкція включає розсувні дверцята зі скла або пластику, задню стінку для захисту від бризок води, піддон для збору брудної води і трубу з сифоном для відводу її в каналізацію. Може мати також верхню кришку і пристосування для гідромасажу. Встановити такий душовий бокс можна в будь-якому місці, де є підключення до водопроводу і каналізації.

Напіввідчиненого типу. Такі душові кабіни не мають задньої стінки, їх простіше встановлювати і вони складаються майже виключно з душу, піддону і розсувних дверцят. Такі душові кабінки вимагають попередньої підготовки місця і створення гідроізоляції, оскільки душовий кут примикає прямо до стін ванної.

Переваги та недоліки душової кабіни

kabina2

У порівнянні з традиційною ванною у душових кабін маса переваг, але є один істотний недолік – якщо Ви любите розслабитися у ванній з піною і маслами, то душова кабіна не для Вас. А от для динамічних та активних людей, для яких гігієнічні процедури – це щоденна необхідність, але витрачати масу часу на релаксацію в теплій воді вони не бачать сенсу, вибір очевидний – душова кабіна.


У чому основні плюси душової кабіни в порівнянні з ванною? Їх багато:

Компактність. Душовий бокс займає менше місця, ніж ванна.

Закритість. Немає бризок води по всьому приміщенню.

Економічність. Під час прийняття душу витрачається набагато менше води. Зменшується не тільки витрата води, але і злив в каналізацію, що є суттєвою перевагою для будинку з септиком.

Безпека. У наповненій ванній маленьку дитину не можна ні на хвилину залишати одну. І люди з проблемами серцево-судинної системи теж можуть втратити свідомість і захлинутися у ванні. У душовій кабіні таке неможливо – там немає такого великого обсягу води.

Зручність для людей з особливими потребами. Люди похилого віку або інваліди часто не здатні самостійно забратися в ванну через високий її борт. У душову кабіну зайти легко, але вибирати її слід з низьким піддоном.

Мінуси теж є: В душовій кабіні можна стояти або сидіти. Полежати в воді не вийде, процедур з молочком або травами прийняти Вам теж не вдасться.

Немає великої ємності для прання або інших господарських потреб. Замочувати білизну на ніч, прати у ванні килимки або мити велику собаку – з цими звичками доведеться попрощатися.

Високий піддон частково може компенсувати деякі незручності, але все ж, його розмір не такий великий.

Як зробити правильний вибір між ванною та душовою кабіною?

kabina1

Почати потрібно з розміру приміщення для облаштування. Якщо воно маленьке, то вибір очевидний – душова кабіна. Далі необхідно визначитися, які потреби є у Вашій сім’ї зараз і які додаткові опції можуть знадобитися згодом.

Великі ванні кімнати досить часто обладнують і ванною, і душовою кабіною. І те, і інше буде використовуватися в разі потреби. У маленьких приміщеннях або гостьових ванних частіше встановлюють душову кабіну.

Якщо Ви ніяк не можете визначитися з вибором, зважуєте за і проти, а якщо рішення так і не може знайти – Вам підійде душова кабіна з глибоким піддоном. Є моделі, що вдало поєднують сидячу ванну і душову кабіну.

Крім того, слід врахувати дизайн і колірну гамму ванної кімнати і не забути про надійність всіх додаткових елементів, сифона і інших комплектуючих, оскільки вони визначають довговічність покупки.

Душова кабіна – вибір сучасного динамічного світу. Це простота і економічність. Втім, ванна теж має свої переваги і масу прихильників. Вибирати Вам!