Матрац – важливий атрибут повноцінного відпочинку

matrac-1

Щоб забезпечити комфортні умови для сну, необхідно грамотно підійти до вибору спального місця, подушки, постільної білизни, а також створити затишну атмосферу в кімнаті. Але особливої ​​уваги потребує матрац. Це не лише обов’язковий елемент повноцінного відпочинку, але і помічник для розслаблення м’язів, правильного положення хребта і поліпшення функціонування організму. Як вибрати матрац для сну і на що звернути увагу? Про це ви дізнаєтесь далі.

Матрац – головний елемент ліжка

Основна мета елемента спального місця – забезпечити комфортний, повноцінний відпочинок, зняти навантаження з хребта, усунути больові відчуття при наявності захворювань опорно-рухової системи. Вибір матраца – суто індивідуальне питання. Покупцям необхідно керуватися виключно власними уподобаннями. Жорсткий, м’який або помірний рівень комфорту – серед сучасних варіантів можна знайти виріб, що відповідає вимогам кожного. Основні критерії вибору:

  • виробник – віддавайте перевагу відомим торговим маркам, які цінують свою репутацію. Такі компанії мають великий досвід у виробництві матраців, їхня продукція проходить тестування ортопедами, кардіологами, невропатологами і створюється з найякісніших натуральних матеріалів;
  • наявність ортопедичного або анатомічного ефекту. Безпружинні моделі рівномірно розподіляють вагу тіла, забезпечуючи правильне положення хребта. Виріб з анатомічним ефектом приймає форму людини, яка лежить на ньому. Така властивість знижує тиск на тіло, не порушує кровообігу, дозволяє розслабити м’язи і суглоби. У пружинних моделях такий ефект відсутній;
  • тип матеріалів і повітропроникності. Внутрішній блок повинен швидко випаровувати, а не накопичувати рідину, яка призводить до виникнення неприємних запахів, алергічних реакцій, розмноження бактерій;
  • електробіологічність – здатність виробів накопичувати статичну електрику, що сприяє високій стомлюваності, порушенню якості сну, дратівливості. Ця властивість може викликати небажані шкірні реакції;
  • несуча здатність – чим вищий цей показник, тим виріб стійкіший до деформацій і продавлювання в період експлуатації, і тим довше він прослужить, зберігаючи свої властивості.

Матрац – це не просто доповнення ліжка, а повноцінна система для комфортного сну. Завдяки наявності і взаємодії різних параметрів, вона здатна поліпшити якість відпочинку, зміцнити здоров’я і нормалізувати функціональність всього організму.

matrac-2

Ідеальний матрац – який він

Щоб підібрати і купити матрац з бездоганними для вас характеристиками, випробуйте не менше трьох моделей. Тестування місця для сну має займати 20–30 хвилин, протягом яких рекомендується полежати на спині і на боці, «слухаючи» свої відчуття. Переконайтеся, що стегна не впираються в основу, хребет знаходиться в рівному положенні, ви не відчуваєте навантаження на відділи опорно-рухового апарату і м’язи.

Довжина основи для спального місця має бути на 15 (не менше) сантиметрів більше зросту людини. Коли ви лежите на спині, лікті не повинні виступати за його межі. Важливо, щоб матрац відповідав параметрам ліжка. Допускається виступ за контури конструкції не більше ніж на 2 сантиметри.

Спальня – джерело сил і енергії

У шаленому ритмі сучасного життя не завжди є час для створення комфортних умов у спальні. Багато хто не приділяє належної уваги атмосфері і мікроклімату кімнати. І це негативно позначається на якості відпочинку. У процесі підготовки до сну необхідно:

  • провітрити приміщення і забезпечити достатньо свіжого повітря;
  • оптимальна температура для комфортного сну – 18 градусів тепла;
  • необхідний показник вологості – 50–60%;
  • обмежте перегляд телевізора і використання мобільних девайсів за 2 години до сну;
  • приберіть із спальні будь-які джерела світла (люмінесцентні випромінювачі, індикатори зарядних пристроїв і т. д.).

Рекомендується відмовитися від килимів та інших речей, які накопичують пил. Кімната повинна бути свіжою і чистою. Для розслаблення та щоб заспокоїти нервову систему, заповніть приміщення та насолодіться легким ароматом ефірних масел мандарина, апельсина або лаванди.