Моменти, за які Ви не повинні відчувати провину

vidchuttya_provini

Безумовно бувають в житті такі ситуації та моменти, згадуючи які Ви спочатку червонієте, потім бліднете і намагаєтеся зробити все, щоб якомога менше людей дізналися про те, як Ви зганьбилися. Але чи все так страшно насправді або Ви просто себе, як-то кажуть, накручуєте? Ми пібрали кілька моментів, за які Ви не повинні вибачатися або відчувати почуття незручності та провини.

Відразу по закінченню дієти Ви дозволили собі шматочок десерту.

Якщо Ви хочете себе побалувати чимось смачним, то чому б ні? І Вам не повинно бути соромно за те, що Ви зірвалися і тепер дієта буде зовсім неефективною. Іноді можна собі дозволити заборонені, але такі бажані продукти. Головне, щоб це не стало регулярним ритуалом.

Не підходите до телефону, якщо не можете, навіть коли бачите десять пропущених дзвінків чи повідомлень від подруги

Ви не можете бути на зв’язку 24 години на добу, і це нормально. У Вас є своє життя і свої потреби, тому не варто щоразу кидатися до телефону або щохвилини перевіряти електронну пошту і соціальні мережі. Просто дайте собі перепочинок, а подрузі передзвоніть потім, коли закінчите зі своїми справами. Адже ненормальна залежність від гаджетів може зіпсувати Ваше особисте життя.

pochuttya_provini3

Не можете відвідувати батьків так часто, як би їм та Вам того хотілося

Багато людей починають себе картати за те, що не приділяють достатньо часу або уваги своїм батькам, особливо якщо живуть з ними в різних містах або навіть країнах. На жаль, але життя часто розділяє людей, і це природний процес. Ви ж не хочете перекреслити свої мрії і повернутися в рідну домівку, аби зробити приємність іншим людям? Інакше Ви просто будете шкодувати про втрачені можливості і про те, що життя пішло не за тим сценарієм, як Ви хотіли. Але як тільки є реальна можливість, то обов’язково завітайте до рідних, або хоча б зателефонуйте.

Витрачаєте останні кошти на щось шалено дороге

Якщо Ви відкладали гроші на щось глобальне, але потім раптом вирішили спустити всі заощадження на сумочку з нової колекції або останню модель смартфона, то в цьому немає нічого поганого. Адже ці речі приносять Вам радість, а на велику серйозну покупку можна ще накопичити, повірте – все життя попереду. Але якщо відкладені кошти потрібні Вам для справи, яка стосується Вашого здоров’я, то варто добре все обдумати.

vidchuttya_provini2

Ваша зовнішність і спосіб життя не такі, як у всіх оточуючих

Те, як Ви виглядаєте, – це повністю Ваш вибір, і лише Вам вирішувати, бути стрункою або пишнотілою, мати розкішні локони або зробити коротку стрижку. Головне, щоб Вам було комфортно і приємно. Те ж саме стосується і Вашого способу життя. Якщо, скажімо, Вас вабить неспішне проведення часу десь далеко від мегаполісу, то не варто ставати «білим комірцем» і цілий день просиджувати в офісі тільки тому, що так прийнято.

Не приховуєте радості, якщо Вам пощастило більше, ніж іншим

Ви не повинні виправдовуватися за свій успіх! Навіть якщо у оточуючих Вас людей не ладяться справи на роботі або особисте життя тріщить по всіх швах, Вам не варто відчувати себе винуватою і намагатися підлаштуватися під їх настрій. Навпаки! Пишаєтеся тим, як чудово у Вас все виходить.

Не соромтеся розірвати відносини, якщо бачите, що людина Вам зовсім не підходить


У житті буває так, що одного разу ми прокидаємося і розуміємо, що не любимо більше тієї людини, яка знаходиться поруч. Але чомусь відчуваємо почуття провини і боїмося поранити її/його своїм визнанням. У підсумку Ви самі лише посилюєте ситуацію і стаєте нещасними. Якщо Ваші почуття пройшли (на жаль, так буває), то краще чесно, але акуратно скажіть про це партнерові.

vidchuttya_provini1

Ви відмовили комусь у допомозі

Ви можете відмовитися щось робити і не зобов’язані пояснювати своє рішення. Іноді навіть корисно сказати тверде «ні», щоб Вас не вважали безвідмовною людиною і не сіли на шию, як це часто буває. У Вас є свої справи, потреби та життєві позиції, і Ви не зобов’язані переступати через себе, щоб комусь було добре.

Завжди говорите лише правду, якою б вона не була

Вам не варто мучите себе і відчувати докори сумління за те, що Ви намагаєтеся бути чесним насамперед перед з самим собою і висловлюєте людям правду, якою б гіркою вона не була. Ситуації, звичайно, бувають різні, проте Ви ж знаєте, що інформацію можна піднести так, щоб не образити людину.

Ну ось і все. Можливо на душі Вам стало трішки легше, прочитавши дану статтю – і це вже чудово. Не варто себе мучити та почувати винним постійно, адже життя таке непередбачуване і не все завжди іде за планом.