Неврози — які бувають та як їх правильно лікувати

Неврози — це патологічні стани, які з’являються внаслідок виснаження нервової системи. У нормі на її стан впливає багато зовнішніх та внутрішніх подразників, але завдяки адекватній реакції це не провокує розвиток відхилень. За деяких факторів ризику робота нервової системи та психіки може порушитись. Виникає виснаження, на фоні якого з’являються перші ознаки неврозів. Якщо вивчати це захворювання, можна виявити, що воно не вважається небезпечним для життя та здоров’я людини. Але якість життя на фоні постійних невротичних проявів значно погіршується. Саме тому спеціалісти рекомендують за перших ознаках патології звертатись до лікарів. Вчасно діагностований невроз досить легко піддається терапії, на фоні якої пацієнт може вести повноцінне життя і не страждати від виснажливих симптомів. Терапія, як правило, теж щадна — вона відбувається з приймання заспокійливих ліків, які дозволяють нормалізувати стан хворого. Наприклад, за посиланням https://anc.ua/product/korvalol ви можете ознайомитись з інструкцією Корвалола, що активно застосовується у терапії неврозів завдяки своїм легким седативним властивостям.

Які виділяють неврози

Класифікація неврозів ґрунтується на домінантних ознаках, що супроводжують їх появу та розвиток:

  1. Неврастенія. Інакше називається неврозом виснаження, бо під час неї розвивається нервове виснаження, з яким пацієнт не може боротися. Клінічно вона проявляється емоціональною лабільністю, дратівливістю, що різко змінюються на стомленість, відчуття повного виснаження. Це може супроводжуватися і вегетативними симптомами, наприклад, нападами головного болю.
  2. Невроз нав’язливих станів. Проявляється нав’язливими звичками, яких пацієнт не може позбутись. Є фобії, депресивний синдром. Часто спостерігається іпохондрія — надмірна увага до власного здоров’я, бажання захворіти, аби привернути до себе увагу.
  3. Істеричний невроз. Проявляється регулярними істеричними демонстраціями, надлишковою емоційністю. Усі реакції цього типу неврозу гіпертрофовані.

Існує ще багато видів неврозів зі своєю унікальною симптоматикою (наприклад, соматовегетативні, за яких є симптоми ураження внутрішніх органів), але ці три вважаються основними.

Як правильно лікувати неврози

Лікування частіше за все охоплює:

  1. медикаментозну терапію (препарати ви зможете знайти за посиланням https://anc.ua);
  2. психотерапію — оскільки в основі виникнення стану виснаження психіки.

Лікування повинен призначати лікар після проведення всебічної діагностики (диференційної). Він же буде контролювати ваш стан впродовж лікування — не намагайтеся за власним бажанням перервати терапію. Це негативно відіб’ється на вашому здоров’ї.