Название сайта

Поради по оригінальному складанню серветок

12 грудня 2017 Цікаві поради
skladannya_servetok.jpg (28.43 Kb)

Серветка за своєю суттю - це шматочок тканини або м'якого паперу, прямокутної форми. Якщо звернутися до історії, можна знайти згадка про серветки ще в стародавній Греції, але тоді це були лише фігові листи. Європейці стали використовувати цей предмет побуту в середньовіччі, і робили вони це виключно в цілях особистої гігієни, а не так, як зараз.

У наш час це вже не просто шматочок тканини, це справжня прикраса святкового столу, звичайно, якщо красиво скласти її. Як навчитися складати серветки різними способами? Можна згорнути серветку квадратиком і покласти під кожен прилад, але трохи праці - і сервіровка Вашого столу буде створювати святковий настрій, як тільки гості за нього сядуть.

Зараз складання серветок для урочистого сервірування столу, можна сміливо назвати мистецтвом. Якої тільки форми не набуває цей предмет нашого побуту в умілих руках господинь! Тож, про це і поговоримо!

Способи складання серфеток

sposobi_skladannya.jpg (27.15 Kb)

Фігур, які можна отримати з звичайних серветок, зараз дуже багато. Нижче представлено 7 варіантів, красивих і, в той же час, нескладних для гостинної господині:

  • сердечко;
  • шапка з відворотом;
  • конверт;
  • лілія;
  • метелик;
  • свічка;
  • віяло.

Тепер розберемо ці способи докладно.

СЕРЦЕ

serce_servetka.jpg (21.3 Kb)

Перед Вами квадрат. Згорніть його навпіл, і потім ще раз, тільки тепер з боків до середини, щоб не було видно краю. У Вас вийшов вузький прямокутник, ширина якого 8-10 см, в залежності від початкового розміру серветки.

Обидва кінці прямокутника відігніть під прямим кутом, як в дитинстві робили літачок, щоб вільні частини були однакові. Верхні куточки підігніть всередину, щоб сформувати серце.

serce11.jpg (36.39 Kb)

Такий спосіб підійде для сервірування романтичної вечері для двох на День Народження або на День Святого Валентина. І виконати серце можна як з паперової серветки, так і з тканинної.

Дивіться також: Новорічна гірлянда

ШАПКА З ВІДВОРОТОМ

servetka_shapka1.jpg (32.63 Kb)

Покладіть серветку лицьовою частиною на стіл. З'єднайте протилежні кути так, щоб вийшов трикутник. Тепер правий і лівий кінці загорніть до верхівки, але не до кінця, між утвореними з боків трикутниками повинна залишитися порожня смужка близько 3 см.

Отриману внизу перевернуту трапецію загорніть наверх, закривши 3/4 всієї фігури. І від верхньої частини, тільки що загорнутої трапеції, відверніть на себе 2-3 см тканини (паперу) в залежності від того, з чим Ви працюєте.

servetka_shapka.jpg (22.88 Kb)

Переверніть весь виріб вигинами до столу, так щоб зверху була горизонтальна пряма. Тепер кут, з одного боку, всуньте в нішу, з іншого боку. Переверніть і помилуйтеся на результат. Це святковий варіант.

КОНВЕРТ

servetki_konvert.jpg (22.92 Kb)

Складіть виріб вчетверо, так щоб вийшов квадрат. Нижню частину квадрата загніть наверх, закривши при цьому перший шар тканини на ¾. Тепер, відгорніть на себе невелику облямівку. Краї загорніть назад. Таким способом Ви можете порадувати своїх домочадців під час обіду або вечері.

ЛІЛІЯ

servetka_liliya.jpg (39.9 Kb)

Перед Вами розгорнута серветка. Складіть всі її кути до центру. Тепер зробіть це ще раз. Потім поверніть квадрат цільною стороною до Вас. Знову зведіть кути до центру.

Поставте палець на серединку, щоб куточки не відкрились і обережно, щоб не порвати серветку, дістаньте з-під кожного кута пелюстку.

servetka_liliya1.jpg (26.07 Kb)

Розправте квіточку, що утворилася. Королівська лілія здивує гостей на святі в Вашому домі.

МЕТЕЛИК

metelik_servetka.jpg (45.7 Kb)

Перед Вами квадрат. Згорніть його так, щоб Ви отримали ромб. Тепер візьміться за нижній кут і починайте загортати смужками приблизно по 5 см. Коли закінчите, покладіть смужку до себе тією стороною, на якій опинився останній куточок.

Правий і лівий краї загорніть, так щоб лицьова частина вийшла близько 15 см. Знову переверніть. Прямокутник, перев'яжіть по центру іншою серветкою, скрученою в джгут, або спеціальним кільцем. Куточки, які опинилися всередині, витягніть вниз.

СВІЧКА

svichka_servetka.jpg (20.29 Kb)

Поверніть серветку по діагоналі. Візьміться за кінчик в правому кутку і щільно скрутіть, прямуючи в ліву сторону. Кінець загорніть в середину Вашої "свічки". А верхній куточок, "полум'я" - відігніть вниз. Прикраса готова.

ВІЯЛО

viyalo.jpg (34.87 Kb)

Складіть тканину навпіл. Прямокутник переверніть перпендикулярно собі. Згорніть 2/3 всієї довжини в гармошку. Зігніть, по вертикальній лінії гармошку і прямий шматок. Кути від цього прямого шматка заправте в гармошку. Тепер покладіть виріб на стіл, складеною частиною вниз і відпустіть. Віяло готове!

Практично всі способи складання серветок з паперу підходять і до тканинних. Просто тканину потрібно перед використанням крохмалити, щоб вона тримала форму.

Якщо Ви просто обідаєте з сім'єю або з близькими друзями, підійдуть і звичайні паперові. Але якщо у Вас святкове застілля постарайтеся, щоб Ваш стіл прикрашали тканинні вироби, та ще й непросто складені в квадратики, а красиво оформлені серветки, приємного відтінку в тон скатертини.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация