Правила здорового сну

son

Уявіть собі, що третину життя людина проводить уві сні. Так задумано природою не випадково: тілу регулярно потрібні не тільки відпочинок, а й «ремонтно-профілактичні роботи» – вночі шкіра оновлюється, в організмі відбуваються інтенсивні гормональні і метаболічні процеси.

Ті, хто постійно економить на сні, згодом розплачуються за це передчасно зістарілою шкірою. Вона стає сірою, млявою (через нестачу сну порушуються обмінні процеси в епідермісі), а під очима з’являються темні кола – недосипання викликає розширення кровоносних судин. Та й настрій від недосипання буде не самим найкращим. Міцний сон цілком може замінити дорогі косметичні засоби і підняти настрій на цілий день. Тож, поговоримо з Вами про те, які є правила здорового сну.

Правила, які сприяють хорошому сну:

pravila_sn
  • Лягайте спати до півночі. Оптимальний час – з 22.00 до 23.00.
  • Привчіть себе лягати спати в певний, один і той же час – завдяки цьому з’явиться умовний рефлекс, що сприяє легкому засипанню і більш глибокому сну.
  • Не пийте кави після 14.00. Вплив кофеїну триває довше, ніж прийнято думати.
  • Не намагайтеся спати «про запас» – це гарантовано призведе до нічного безсоння. Якщо днем ​​засинаєте на ходу – здрімніть годинку після обіду, але не намагайтеся виспатися на повну. У вихідні дні також не рекомендується спати до 11-12 години – досить 1-2 годин додаткового сну (приблизно до 8-9).
  • Спіть в темряві – забудьте про нічники, на вікна повісьте світлонепроникні штори, які захистять від світла ліхтарів і рекламних вивісок. Мелатонін, необхідний для відновлення організму, виробляється тільки в темний час доби. Навіть слабкого джерела світла достатньо, щоб вироблення мелатоніну припинилося.
  • Не переїдайте на ніч, під час вечері уникайте жирної їжі і такої, що погано засвоюється. Процес перетравлення їжі займає приблизно 3-4 години. І, поки цей процес не буде завершений, про відпочинок організму не може бути й мови. Не варто також вживати алкоголь.
  • Не влаштовуйте мозковий штурм пізніше 21 години – присвятіть цей більш приємним речам: читання, спілкування з близькими, перегляд улюбленого фільму і т. д. Поступове зниження розумової діяльності до кінця дня допомагає легше зануритися в сон.
  • Провітріть спальню – свіже повітря має хорошу снодійну дію. Тому, спати рекомендується в добре провітрюваній кімнаті. Найкраще прогулятися перед сном. Якщо не виходить – вийдіть на балкон або подихайте біля відкритого вікна.
  • Випийте снодійний напій – заваріть собі трав’яний чай з ромашки, м’яти, лаванди, материнки, меліси і випийте повільними ковтками перед сном. Це не тільки допоможе швидко зануритися в сон, але і позитивно позначиться на стані шкіри. Ще одне класичне «снодійне» – тепле молоко з медом. Але не переборщіть з кількістю меду: чайна ложка меду розслабляє, столова – тонізує.
  • Створіть ритуал відходу до сну – це може бути гарна книга, улюблена музика в плеєрі, розмова з подругою або мамою по телефону.
  • Прийміть ванну. Ванна допоможе не тільки розслабитися, але і повноцінно очистить шкіру.
  • Забезпечте оптимальну температуру для сну. Тому що нічний сон в задушливій кімнаті – це гарантія ранкового головного болю. Оптимальна температура для кімнати, в якій Ви спите, – 18-20 градусів. Краще одягніться тепліше, накрийтеся ковдрою, але спіть в прохолоді. Привчити себе до цього можна, поступово знижуючи температуру в спальні.

Правильна постільна білизна

postilna_bilizna1

Головна вимога – зручність і комфорт. Щоб заснути, необхідно повністю розслабитися. Якщо щось доставляє незручність, ризик безсоння різко зростає.

Поговоримо про найголовніше – подушку. Ідеальна її висота 5-9 см – це забезпечує підтримку шийного вигину.

Жорсткість залежить від улюбленої пози: тим, хто спить на боці, рекомендується висока і жорстка подушка, любителям спати на животі – низька і м’яка, на спині – прямокутної форми, ширша плечей.

Лікарі насторожено ставляться до будь-яких натуральних наповнювачів: пуху, пір’я і т. д. Вони швидко вбирають бруд і вологу, повільно сохнуть і вимагають спеціального догляду (зазвичай хімчистки). А при відсутності належного догляду швидко перетворюються в джерело грибків, цвілі, кліщів, бактерій і кімнатного пилу.

Синтетичні матеріали гіпоалергенні, безпечні з точки зору інфекційних проблем, добре тримають форму і пропускають повітря. Їх можна прати в пральній машині при температурі 45 градусів, а доступна ціна дозволяє їх міняти у міру потреби. Прати подушку треба 1 раз в 2-3 тижні.

Існують також ортопедичні подушки. Вони показані людям з порушеннями опорно-рухового апарату. Форма і розмір ортопедичних подушок підбираються строго індивідуально. Якщо проблем немає – витрачатися на дорогу подушку немає сенсу: в якості профілактичного заходу ортопедична подушка марна.

Читайте також: Як зробити бантики на ялинку

Нічний догляд

kosmetika_na_nich

В арсеналі жінки будь-якого віку повинен бути нічний крем (якщо мова йде про дівчат 30+, то навіть не один). Принцип дії нічного і денного кремів різний. Денні креми забезпечують захист, зволоження та живлення. Нічні – харчування, відновлення і детокс. До того ж концентрація діючих речовин в нічних кремах вища, ніж в денних.

Важливо! Наносьте крем за 1-2 години до сну. Безпосередньо перед сном надлишки крему потрібно зняти серветкою – вони закупорюють пори і утворюють на шкірі плівку.

Ну що ж, маємо надію, що поради, як правильно готуватися до сну, будуть Вам корисні. Приєних снів!