Більшість людей впевнені, що вони не зможуть підтримувати чистоту в будинку без магазинних засобів. Ця думки не правильна, а придбані засоби можуть приносити шкоду Вашому здоров’ю. Дезінфікуючі хімічні речовини часто є шкідливими для здоров’я людини і можуть завдавати шкоди не тільки Вам та Вашим рідним, але і навколишньому середовищу. То як же можна створити власні засоби для чищення, щоб підтримувати чистоту в будинку? Давайте поговоримо!
Хімічні речовини – вороги нашого здоров’я
Основна проблема продуктів, які купуються в магазині це те, що вони містять в своєму складі інгредієнти, що завдають шкоди нашому здоров’ю, оскільки є синтетичними і нафтохімічними. Вони можуть викликати алергічні реакції, оскільки є токсичними. Серед домогосподарок, покоївок і прибиральниць поширені такі захворювання як: екзема пальців, кистей рук і передпліч. Крім того, можуть проявлятися аллергічні реакції, ускладнене дихання і чутливість. Все це відбувається через контакти з хімічними речовинами без використання масок і рукавичок.
Більш того, кілька мільйонів тонн цих речовин спускається в річки і океани, які згубно впливають на навколишнє середовище. Чим швидша і ефективніша реакція очисних засобів, тим більше токсинів вони містять. Про ці важливі питання варто задуматися, особливо в тих випадках, коли у Вас в будинку знаходиться маленька дитина або домашні улюбленці.
Альтернатива хімзасобам – оцет
Якщо Ви хочете очистити будинок за допомогою домашніх засобів, Вам обов’язково потрібно мати під рукою оцет. Цей чудовий засіб дає неймовірні результати. Він дезінфікує, видаляє плями, жир, бактерії, запахи, іржу, прибирає плями з килимів, чистить електрочайники від нальоту і кавоварки.
Ось кілька способів, для використання оцту в домашніх умовах:
- Промийте внутрішню частину холодильника оцтом, в тому числі і місця іржі. Залишіть на 20 хв, а потім змийте теплою водою.
- Змішайте 1/4 склянки яблучного оцту і 4 склянки води, потім отриманим розчином очистіть вікна, дзеркала і будь-яке скло у Вашому домі.
- Змішайте 1/4 склянки яблучного оцту, 4 склянки води і 1 ст.л. соди. Отриманий розчин можна використовувати для очищення поверхонь в кухні та у ванній.
- Налийте трохи оцту в пральну машину, щоб позбутися від неприємних запахів, залишків прального порошку.
- Змочіть губку оцтом і протріть плями на плиті в кухні і в ванній кімнаті, щоб позбутися від них.
- Для того, щоб позбутися від запаху цибулі та часнику, протріть руки оцтом, а потім сполосніть їх водою.
Харчова сода та інші безпечні речовини
Крім оцту дуже добре використовувати для прибирання приміщень харчову соду, вона не завдасть такої шкоди Вашій родині, як магазинні хімічні речовини. До того ж, сода доступна в будь-яких магазинах.
Ось кілька способів застосування харчової соди для прибирання:
- Щоб очистити поверхню ванни і кухонної плити без подряпин, насипте трохи соди на вологу губку і протріть. Потім змийте водою. Для більш ефективного варіанту можна змішати соду, сіль і воду.
- Використання в якості засобу для миття посуду. Заповніть раковину з посудом водою, так щоб вона покривала поверхню. Додайте 2 ст.л. харчової соди і залиште на деякий час. Це полегшить видалення залишків їжі з каструль, сковорідок і тарілок.
- Полірування срібних виробів. Робимо суміш у співвідношенні 3 до 1 – три частини соди до 1 частини води. Сухою ганчіркою натерти срібні вироби, потім змити водою і просушити.
- Для очищення підлоги використовують півсклянки соди на відро гарячої води. Звичайною шваброю протираємо підлогу і всі плями зникають, не залишаючи подряпин.
Cода для видалення запахів:
- Залиште невелику кількість соди у відкритій коробці на верхній полиці холодильника;
- Присипати кухонну дощечку содою, залишити на деякий час, а потім змити водою;
- Засипати півчашки соди в стічну трубу мийки, через деякий час залити гарячу воду;
- Посипати килими содою і залишити на ніч. Все ретельно пропилососити.
Дивіться також: Як зробити тюльпан з паперу
Серветки для збирання без хімії
Використання серветок з мікрофібри значно спрощує прибирання в будинку. Секрет їх дії простий. За рахунок електростатичних властивостей частинки пилу втягуються всередину сухої тканини при терті. Коли серветка знаходиться у вологому стані, капілярний тиск що виникає в мікроволокнах, сприяє всмоктуванню бруду. Незвичайна поглинаюча здатність серветки з мікрофібри дозволяє їй вбирати в себе воду, пил і бруд в кількостях, в кілька разів більших, ніж їх власна вага.
Не буде перебільшенням назвати такі серветки передовим досягненням сучасної промисловості. Над їх розробкою працювало безліч фізиків, хіміків і технологів. За невеликі гроші Ви отримуєте універсальний засіб, що допомагає домогтися дивовижної чистоти без додаткової хімії.
На думку фахівців, використання серветок з мікрофібри замість традиційних способів із застосуванням побутової хімії покращує здоров’я і самопочуття людини вже через два тижні.
Що ж, прибирання в будинку без застосування хімії в наш час можливе і все більш популярне. Прислухайтесь до порад і бережіть своє здоров’я!