Название сайта

Регулювання пластикових вікон

26 жовтня 2017 Цікаві поради
vikna1.jpg (30.15 Kb)

Помітили, як швидко підкралися холоди. І зовсім скоро надворі стане зовсім прохолодно. Саме зараз потрібно задуматися над тим, як забезпечити у своєму будинку максимальне теплоутримання. І розпочати потрібно саме з вікон. У порівнянні зі своїми дерев'яними родичами, сучасні пластикові вікна цілком можна вважати складним механізмом, що вимагає відповідного налаштування і належного управління. Сьогодні пропонуємо поговорити про те, як налаштувати та відрегулювати пластикові вікна на зиму.

Навіщо регулювати вікна?

regulyuvannya_vikon.jpg (27.07 Kb)

Виявляється, що навіть такий сучасний віконний пристрій потребує додаткової теплоізоляції. На щастя, зазвичай вона зводиться до використання тих можливостей, які спочатку є у кожного металопластикового вікна, але, на превеликий жаль, про які знає дуже мало користувачів.

Про що це ми говоримо, запитаєте ви? Про налаштування пластикових віконних конструкцій для їх підготовки до майбутньої зимівлі.

Не потрібно сильно дивуватися, якщо Ви читаєте про це в перший раз. Та й думати, чим заклеїти вікна на зиму теж не слід, оскільки ПВХ вироби не потребують обклеювання папером або скотчем. Їх досить грамотно відрегулювати, і забезпечити стулкам, що закриваються, максимальний притиск до остову.

Запитаєте, чому все це не було зроблено відразу? Все просто: у пластикових віконних конструкцій є декілька режимів застосування - «літній» і «зимовий», що дає їм можливість продовжити термін корисного використання заводського ущільнювача. Якщо ж безперервно тримати стулки в режимі «літо» або «зима», то ущільнююча гумка швидко зношується, утворюючи протяги.

Дивіться також: Як зробити новорічну сніжинку

Налаштування на зимовий лад

vikna2.jpg (18.12 Kb)

Отже, щоб досконально зрозуміти, яким чином відбувається налаштування пластикових вікон на майбутню зиму, потрібно просто подивитися на торцеву частину їх стулок, де і можна виявити запірні елементи. Вони зазвичай представлені циліндричними рухомими деталями, які фіксують стулки в закритому положенні шляхом входження до відповідної планки віконних рам.

Якщо ж оглянути конструкції більш детально, то такі ж циліндри можна побачити також на верхніх, і на нижніх торцях. При більш детальному вивченні, виявляється, що циліндри - це ексцентрики, і положення ексцентрика гарантує гранично можливе або просто щільне прилягання. Їх конструкцією передбачено наявність розширень навпроти закінчень смуг, що проходять через їх торець.

Так ось, пластикові вікна готові до холодів, а регулювання на зиму може вважатися закінченим, коли всі ці розширення і технологічні лінії «дивляться» на вулицю. Приймаючи подібну позицію, віконна стулка набагато щільніше прилягає до рами. Останнє і не допускає потрапляння холодного повітря ззовні.

zimovii_rezhim.jpg (24.66 Kb)

Зрозуміло, що регулювання металопластикових вікон на літо має на увазі зміну напрямку ексцентриків, при якому вони будуть спрямовані уздовж стулок. Щоб утеплити конструкції таким чином і надати ексцентрикам необхідну позицію, потрібні шестигранники, хоча все можна зробити і пальцями.

Варто зауважити, що в окремих випадках самочинне утеплення пластикових вікон на майбутню зиму може бути ускладнене нестандартним набором фурнітури, а, точніше, відсутністю ексцентриків циліндричної форми. Не потрібно переживати і думати, що утеплення таких конструкцій апріорі неможливо.

Швидше за все, стулки все ж можна налаштувати і притиснути, але для цього доведеться вивчити всі існуючі елементи блокування, і зрозуміти принцип їх роботи.

Цілком можливо, що положення втулки варто вивчати по відео в Інтернеті, які викладає завод-виготовлювач саме Вашої марки вікон, або потрібно зв'язатися з дилером, який Вам їх продав і встановив.

Щоб регулювання пластикових вікон на будь-який режим, будь-то зима або літо, проходило без псування ущільнювача, його рекомендується зрідка покривати мастилом на основі силікону. Його можна придбати на автозаправних станціях або в будь-якому господарському магазині.

Чому на вікнах з'являється конденсат?

kondensat.jpg (56.55 Kb)

Пошуки відповіді на питання того, чому "пітніють" пластикові вікна взимку, хвилює переважна більшість володарів ПВХ конструкцій. Крім банальної і цілком зрозумілої проблеми різкого перепаду, існуючого між внутрішньою і зовнішньою температурою, вікна «плачуть» ще й з таких причин:

 • Заводські несправності і помилки, допущені при установці;
 • Критична, або ж просто підвищена вологість в кімнаті;
 • Слабке опалення, що нерівномірно розподіляє тепло;
 • Зношення певних запчастин, нехтування правилами користування.

Зимових та осінніх «сліз» цілком можна запобігти ще на стадії замовлення і установки конструкцій, для чого достатньо здійснити такі нехитрі кроки:

 • Поставити склопакет, де є два скла з енергозберігаючим ефектом;
 • Застосувати в склопакеті раму з ПВХ;
 • Ізолювати відкоси;
 • Змонтувати припливний клапан;
 • Заповнити вікно аргоном і зробити підвіконня максимально широким, щоб воно перекривало батарею.

У тому випадку, якщо цю проблему вікна не вирішує елементарне налаштування, то потрібно зателефонувати до фахівця, який порадить вчинити так:

 • Змінити, налаштувати, переглянути або полагодити існуючу фурнітуру;
 • Встановити додаткові елементи, що забезпечують провітрювання;
 • Замінити ущільнювач;
 • Виправити похибки установки аж до демонтажу вікна;
 • Ущільнити і утеплити монтажні шви;
 • Налаштувати деталі притиску;
 • Змінити сам склопакет.

Якщо Ви будете виконувати запропоновані поради по підготовці вікон до зими та правильній їх експлуатації, то тоді в Вашому будинку стане тепліше і комфортніше.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация