Секрети білосніжного унітазу

unitaz

Туалет – це, мабуть, найбільш відвідувана кімната в будинку. І до сантехніки висувається безліч вимог, що включають: відсутність шкідливих мікроорганізмів і зовнішню чистоту. Але після тривалого користування санвузол втрачає свою білизну, тому давайте розберемося, як очистити унітаз.

Причини утворення нальоту

unitaz1

Поява нальоту в унітазі може бути обумовлено декількома факторами. Перший з них – це скупчення мінералів, присутніх в воді. При змиванні мікротріщини сантехніки забиваються маленькими частинками, утворюючи в результаті вапняний наліт.

Ще однією причиною появи нальоту може стати сечовий камінь. Він утворюється лише в тому випадку, якщо регулярно забувають про змивання води. Краплі сечі просто висихають і виходять непривабливі розводи на білій поверхні унітазу. А пізніше це призводить до утворення більш жорсткого сечокам’яного нальоту.

Методи боротьби з нальотом

unitaz2

На щастя, сьогодні існує чимало засобів для боротьби за чистоту туалету. Багато господинь вже вибрали для себе свої методи і точно знають, як почистити унітаз. Всі способи відрізняються за ступенем складності і за ступенем агресивності, адже деякі з них засновані на використанні вкрай їдких речовин.

Чистка унітазу може бути умовно розділена на наступні способи:

  • доступні (народні), так як зазначені препарати можна придбати в будь-якому магазині;
  • складніші, так як для їх проведення потрібно йти в спеціалізовані магазини.

Розглянемо першу групу методів – народні засоби.

Оцет. Цей універсальний помічник будь-якої господині здатний очистити унітаз. Адже його компоненти можуть розм’якшити жорсткий наліт, якщо не за один раз, то за 2-3 – точно. При чому, оцет можна використовувати будь-який як концентрований, так і 9%, і навіть яблучний.

Щоб оцет зміг відчистити поверхню, необхідно для початку відкачати воду з унітазу, інакше його концентрація буде занадто мала для хорошого результату. Потім варто трохи підігріти оцтову есенцію, приблизно до 40 ° С і додати в неї таку ж кількість йоду (тобто 1 мл оцту на 1 мл йоду) і трохи харчової соди, виходячи із пропорції – 1 столова ложка на 200 мл оцту.

Лимонна кислота. Наведемо ще один недорогий засіб, що допомагає розчинити наліт, і тим самим очистити унітаз. Необхідно засипати декілька пакетиків лимонної кислоти в унітаз і залишити на ніч для кращої реакції. Потім потрібно за допомогою йоржика почистити проблемні місця і змити водою. Таку процедуру можна повторити кілька разів для успішного результату.

Щавлева технічна кислота. Пакетики з щавлевої кислотою можна придбати в побутових магазинах. Її компоненти відмінно справляються з сечокам’яним нальотом і здатні відмінно очистити унітаз. Використовувати кислоту необхідно наступним чином: розсипте порошок під обідком унітазу і залиште на ніч, а зранку змийте його і почистіть унітаз йоржиком.

Сода. Очистити і відбілити поверхню унітазу можна навіть за допомогою звичайної харчової соди. Нею не тільки можна мити посуд, але видаляти старий наліт. Насипте порошок соди на місця нальоту і залиште на деякий час, а краще на ніч. Зранку просто пройдіться йоржиком, без жодних зусиль, видаляючи бруд з поверхні унітазу.

Газована вода. Відомі всім газовані напої, здатні розчинити кам’яний наліт за рахунок вмісту в них досить великої кількості лимонної кислоти. Перед сном залийте в унітаз 3 літри напою, а щоб очистити бруд під обідком, можна прикласти туди шматок матерії, змоченої в Кока-колі, Спрайті або іншому газованому напої. А вранці слід просто помити унітаз йоржиком.

Всі перелічені методи цілком ефективні в домашніх умовах, тільки якщо наліт не дуже застарілий. А ось як очистити унітаз, коли мова йде про великі забруднення?

Нижче мова піде про застосування більш специфічних засобів, перед використанням яких слід ознайомитися з інструкцією, щоб з’ясувати як почистити унітаз, дотримуючись всіх необхідних заходів безпеки. Адже сильні кислотні та лужні речовини можуть створити хімічний опік і нашкодити здоров’ю.

unitaz3

Друга група методів боротьби з туалетним нальотом – радикальні засоби.

Ортофосфатна кислота. Дана кислота дуже сильна і нею можна заливати не тільки унітаз, але і зливний бачок, щоб очистити його від іржі. Заливши близько 100 мл 5-7% розчину, варто почекати 15 хвилин, щоб приступити до чищення йоржиком або спеціальною щіткою. Після такої процедури унітаз буде як новий.

Перед використанням ортофосфатної кислоти буде правильно убезпечити себе, надягши захисні рукавички.

Перевагою даного засобу є його нешкідливість для сантехніки, так як кислота не впливає на стан гуми, емалі і пластика. Коштує вона недорого, а придбати можна в магазинах для автомобілістів.

Дивіться також: Як зробити тюльпан з паперу

Розчин соляної кислоти. Даний 33% розчин дуже їдкий, тому його використання вимагає граничної обережності, адже навіть вдихання парів може обпалити легені і принести непоправної шкоди здоров’ю.

Для очищення унітазу необхідно влити приблизно стакан кислоти і протерти стінки губкою, змоченою в кислоті. При цьому на руках обов’язково повинні бути рукавички. Хвилин через 15 можна змивати соляну кислоту, попередньо закривши унітаз кришкою.

Соляну кислоту не можна використовувати, якщо до унітазу підведено пластикові труби. Це може привести до псування матеріалу.

Придбати соляну кислоту складніше, її поширення строго контролюється. Але все ж вона іноді зустрічається в господарських магазинах. Але скоріше її можна придбати тільки в магазинах, що займаються реалізацією хімічних реактивів.

Акумуляторний електроліт. Сірчана кислота, що входить до складу машинного електроліту, допомагає відмити унітаз і позбавити його від нальоту. Спосіб її застосування аналогічний попередньому. Заходи безпеки такі ж суворі, як і з соляною кислотою.

Придбати акумуляторний електроліт можна, природно, в автомагазинах.

Рідкий електроліт і соляна кислота не підходять для частого використання, так як ці речовини настільки їдкі, що можуть зруйнувати поверхню емалі і створити тріщини.

Хлор. Хлорвмісні засоби ( «Білизна», «Доместос» і т. Д.), можна без проблем придбати в будь-якому господарському магазині. Ефективність багатьох чистячих засобів заснована саме на цьому компоненті. Однак їх застосування теж шкідливе. Навіть вдихання впізнаваного аромату небезпечно для організму, особливо для вагітних жінок. Адже хлор впливає на здоров’я репродуктивної системи.

Для очищення унітазу за допомогою хлору в домашніх умовах слід нанести речовину на поверхню і приблизно через годину змити водою і почистити все йоржиком.

Галузь побутової хімії випускає сьогодні безліч засобів для чищення. Їх використання грунтується на різних хімічних сполуках. Буде правильно ознайомитися з інструкцією і чітко слідувати її рекомендаціям.

ВАЖЛИВО!

Для підтримки постійної чистоти унітазу і профілактики утворення нальоту можна скористатися наступними рекомендаціями:

Використовуйте таблетки для бачка. Дані таблетки перешкоджають утворенню сечокам’яного нальоту в унітазі, а також дезінфікують поверхню і створюють приємний аромат.

Регулюйте подачу води. Зайва вода призводить до швидкого утворення вапняного нальоту.

Ось такі поради та рекомендації по очищенню унітазу ми Вам пропонуємо, використовуйте їх та утримуйте свій санвузол в чистоті.