Все про Хрещенську воду

hreszenska_voda

Хрещення Господнє – Велике свято, яке припадає завжди на один і той жедень – це 19 січня. У цей день належить піти на ранкову службу і там же в храмі набирають освячену воду. Ті, хто відвідував Водохресні служби, знають, що священник намагається рясно окропити людей водичкою. Звиайно ж, з відра нікого не обливають, але бризок потрапляє досить, щоб рясно вмитися свяченою водою. Це робиться не просто так. Справа в тому, що це єдиний день в році, коли будь-який віруючий може змити з себе всі гріхи. При цьому зробити це можна в будь-якому природному джерелі!

Занурення в ополонку

zanurennya_v_vodu

Всі, хто купався в Водохресні морози, стверджують, то процедура впливає на організм цілюще. Ніхто ніколи не хворіє від цього. Тільки стрес при цьому організм отримує величезний. Крижана вода в сукупності з морозним повітрям – це випробування не для всіх.

Лікарі не рекомендують стрибати в ополонку людям зі слабким серцем. Кажуть, що такий перепад температур воно може не витримати. Під час такого контрасту (температура навколишнього середовища змінюється більш ніж на 36 градусів) миттєво активізується робота всіх систем, в першу чергу – кровоносної. Судини моментально стискаються, намагаючись зберегти внутрішні органи від холоду, а потім, швидко розширюються – зігріваючи шкіру. Так як це все відбувається дуже швидко, то людина перебуває у стресовому стані. Кров переповнюють гормони, основний з яких – адреналін, який стимулює швидкість проходження всіх процесів. Лікарі кажуть, що саме позамежна кількість цієї речовини небезпечна для хворих людей.

Тим, хто обов’язково хоче долучитися до загального Водохресного купання, рекомендується завчасно зайнятися загартовуванням організму. Почати варто з контрастного душу. Потім практикувати обливання холодною водою в приміщенні, поступово зменшуючи її температуру. Після півроку такого загартовування можна і в ополонку пірнути.

Властивості Водохресної води

vlastivosti_vodi

Навіть церковнослужителі визнають, що вся природна вода 19 січня стає цілющою. Не обов’язково навіть чекати поки її освятять. Можна набирати з будь-якого джерела вночі, відразу після півночі. Вчені цей ефект пояснюють положення зірок і планет.

Хрещенську воду багато разів досліджували. Було доведено, що опівночі вона змінює свою структуру, стаючи мало кластерною, живою.


В незалежності від думки вчених і священнослужителів, рекомендується запастися Хрещенською водою. Її потім п’ють, вмиваються для зняття пристріту. Часто цю воду додають в чай ​​або ліки, якщо людина захворіла.

Звичайно, пігулки і уколи вона не замінить, але допомагає у відновленні природних сил організму. А ось в справі духовного заспокоєння і позбавлення від порожніх тривог і туги, вона цілком може позмагатися з лікарськими засобами. Тому що вона містить, як кажуть священнослужителі, Благодать Господа.

Хрещенською є практично вся вода, що знаходиться під відкритим небом в певний час. Коли її набирати? Якщо Ви хочете набрати її в Храмі, то – після служби. Священник проводить спеціальний обряд, тільки після цього вода є освяченою.

А якщо мається на увазі та вода, що перебувала під відкритим небом – то її набирають відразу після півночі. Деякі стверджують, що можна без метушні, набрати воду в будинки з-під крана. Це не зовсім вірно. Вода, «захована» від неба могла і не отримати особливої ​​структуризації. Набирати слід воду тільки ту, що перебувала під відкритим небом. Але можна заготовити у відкритому посуді і заздалегідь виставити на вулицю. Вся ця вода стане Хрещенською після півночі.

Зберігатися вона може не просто довго, а бескінечно. Вода просто не псується і це також багато разів перевіряли. Рекомендується заготовити стільки води, скільки потрібно, щоб використовувати її до нового Великого Свята.

А призначається вона, як і інша освячена в Церкві для того, щоб пити, додавати в чай ​​і інші напої, робити на ній ліки і настої, вмиватися і інше. Однак, якщо Ви набрали воду з відкритого джерела, то її потрібно пропустити через фільтр.

Не обов’язково пити одну тільку заготовлену святу воду. Її додають потроху в інші напої або воду. При цьому не треба боятися, що вона може зіпсувати кип’ячену воду або від їх змішання будуть наслідки. Нічого подібного не трапиться, адже така водичка може тільки благотворно впливати на тих, хто її використовує.