Як правильно відпрошуватися з роботи

robota1

У кожного, навіть самого відповідального трудоголіка, періодично виникає необхідність відпроситися з роботи, щоб вирішити якісь особисті питання: подати документи, забрати дитину, сходити на збори або до лікаря. Як правильно відпроситися з роботи, щоб не зіпсувати свою репутацію і не втратити довіру колег та начальства, з’ясуємо в даній статті.

Завжди говоріть правду

Не потрібно намагатися придумати поважну причину. Якщо необхідно зустріти родича в аеропорту чи на вокзалі, так і слід говорити. Таємне завжди стає явним, і, якщо весь час вигадувати ситуації, можна втратити довіру колег та керівника. Говорити з начальником потрібно чітко і по справі, не вдаючись у подробиці, але максимально обґрунтувавши необхідність відходу з роботи.

Керівники теж люди і всі вони розуміють, що часом виникають проблеми чи певні ситуації, тому й готові йти назустріч. Але для них головне, щоб робота не стояла на місці. Тому співробітник, коли відпрошується, повинен вирішити, коли він доробить всі свої справи, або варто домовитися з колегами про те, щоб його підмінили.

Якщо працівник відпрошується нечасто, то ніяких заплутаних історій вигадувати не потрібно, а якщо відгули входять в звичку, то навіть правда не допоможе відпроситися в десятий раз за місяць.

Домовлятися потрібно заздалегідь

Бувають ситуації, які передбачити неможливо: піднялася температура, затопили сусіди, дитина захворіла – в такій ситуації попередити про свою відсутність можна навіть просто по телефону. В інших випадках відгули потрібно планувати заздалегідь і вирішувати відразу, як їх оформити – в рахунок відпустки, за свій рахунок, за відпрацювання в інший день. Оскільки колектив і начальник повинні бути готові до відсутності одного зі співробітників.

Раптова відсутність на робочому місці через бурхливо проведений вечір напередодні або через веселу безсонну ніч навряд чи сподобається роботодавцеві і колегам, бо комусь все ж таки доведеться робити чужу роботу. Однак, якщо це сталося вперше за рік або навіть кілька років бездоганної роботи, то в офісі на це, швидше за все, закриють очі.

Дослідження показують, що найчастіше відпрошуються молоді співробітники, а от люди старшого покоління ставляться до роботи більш серйозно і відповідально. Це звичайно зрозуміло, оскільки у молодих бурхливе особисте життя, діти, багато турбот. Але, якщо Ви почали часто брати раптові відгули, потім зовсім розслабилася і стали щотижня на 1-2 дня пропадати, то така поведінка є неприйнятною. Тобто, керівники частіше за все виходять з того, наскільки часто і з якої причини відпрошується співробітник, і йдуть назустріч тим, у кого дійсно важка ситуація і хто працює добре.

robota2

Не варто брати відгули занадто часто

Потрібно намагатися брати відгули не частіше трьох разів на місяць. Якщо є обставини, через які співробітнику доводиться постійно відпрошуватися, то краще поговорити з начальником про можливість встановлення гнучкого графіка або часткової роботи на дому.

Якщо, наприклад, на руках хвора дитина, то потрібно підготувати довідки і документи з соціального захисту про те, що їй необхідний певний режим відвідування лікарів. Виходячи з цього можна скласти графік роботи.

Також і співробітникові, який є єдиним батьком і тому, кому потрібно забирати дитину зі школи або садочка, можуть стати в нагоді довідки з установ освіти та соцзахисту. Головне, щоб людина якісно виконувала свою роботу, тільки за такої умови роботодавець захоче піти назустріч і в якості винятку встановить для працівника гнучкий графік.

Варто відразу виконувати обіцяне

Взявши відгул і пообіцявши виконати роботу в строк, потрібно так і зробити. Не можна відкладати справи на потім і зловживати довірою.


Якщо ж співробітник пішов у відгул, але обіцяв, що у вихідні він доробить всі звіти, то в понеділок зранку керіник повинен бачити ці документи у себе на столі. Інакше довіряти йому начальство вже не буде і більше відгулів не дасть. Другого шансу зазвичай не надають, оскільки відразу стає зрозуміло, відповідальна людина чи ні.

Відпрошуючись, потрібно бути впевненим, що робота не постраждає. Тому, краще виконати її заздалегідь, в такому випадку і начальник відпустить у відгул охочіше.

Ось такі прості поради допоможуть Вам безпроблемно відпросити з роботи, а найголовніше – не зловживайте довірою керівництва.