Як видалити сліди від скотчу (клейкої стрічки)

skotch1

Звичайній людині добре відомо, що без скотчу все звалилося б в один момент. Цій липкій стрічці під силу витримати буквально все: карниз, що хоче відпасти, стіл, який ось-ось розвалиться, коробка з картону, що розпадається і все в такому дусі. Але, як і все, що існує в світі, скотч має свої недоліки, а саме: властивість закінчуватися в самий невідповідний момент і… залишати важкозмивні сліди на різних поверхнях. Тому, саме про те, як видалити сліди від скотчу з різних поверхонь ми і поговоримо в даній публікації.

Чому скотч залишає сліди?

skotch2

Сліди, а, вірніше, липкі плями, залишаються через те, що клейка стрічка має специфічну структуру: на основу з фольги, паперу або поліетилену нанесено липкий шар. Причому клейове з’єднання з основою набагато сильніше, ніж з тією площиною, на яку переноситься стрічка. Здавалося б, клей повинен послідувати за своєю основою відразу ж після того, як ми почнемо віддирати скотч, але тут не так все просто.

Справа в тому, що саме ця клеюча речовина має погану (а може і чудову) властивість – «в’їдатися» в скло, пластик або метал з силою, яка залежить від двох чинників:

 • структури поверхні, що оклеюється: чим більш вона неоднорідна, тим складніше буде усунути наслідки використання скотчу. Щоб зрозуміти, про що йде мова, просто спробуйте відірвати липку стрічку від паперу і пластикового тазика. Листок однозначно порветься, тоді як на ємності просто залишаться липкі плями;
 • часу, протягом якого стрічка знаходилася на поверхні. Чим довше пройшло часу, тим складніше буде відшукати засіб, який в одну мить прибире сліди використання скотчу.

Очищаємо меблі від слідів скотчу

skotch3

Як вже говорилося вище, клейка стрічка – це універсальний спосіб скріпити, склеїти, зібрати, підтримати речі і предмети з найрізноманітніших матеріалів. На предметах інтер’єру сліди від скотчу зазвичай з’являються після переїзду, або коли в будинку живуть малі діти, які полюбляють приклеювати на шафи і дзеркало вирізки з журналів, картинки і фотокартки.

Але, як тільки дитинка виростає, бажання негайно відмити чим-небудь застарілі сліди від скотчу стає просто величезним, і зробити це реально декількома способами:

 • будь-яка олія рослинного походження – це найперший засіб для безповоротного видалення слідів скотчу. Просто змочіть ним ганчірку і пройдіться по забруднених місцях. Плями зникнуть практично відразу;
 • ефірні олії теж прекрасно справляються з аналогічним завданням, тільки перед їх застосуванням на руки слід одянути рукавички;
 • якщо потрібно відмити липкі відмітини, які дуже в’їлися, спробуйте змішати рослинну і ефірну олію в рівних кількостях. Перш ніж Ви нанесете склад на поверхню меблів, перевірте його вплив на непомітній ділянці шафи або столу. Справа в тому, що деякі різновиди деревини не витримують такого впливу.

Очищаємо скло від слідів скотчу

skotch4

Необхідність видалити неприємні сліди скотча з скла зазвичай з’являються після свят, коли на вікна хочеться приклеїти сніжинки, новорічні трафарети та інші прикраси. Як тільки урочистості закінчуються, перед господинями постає нагальне питання: чим же можна швидко очистити сліди від скотчу?


Пропонуємо наступні варіанти, які допоможуть Вам видалити сліди від скотчу зі скла:

 • У деяких випадках можна просто очистити скляну поверхню одним зі звичних миючих засобів, яких є безліч в будь-якому будинку чи магазині. Практично вся побутова хімія здатна видалити липкі плями з вікон, дзеркал, скляних дверцят;
 • Ацетон, або рідина з його вмістом теж допомагає позбутися від наслідків використання скотчу. Його потрібно нанести на ватний диск, і протерти забруднену поверхню. Для захисту манікюру рекомендується одягнути гумовані рукавички;
 • Спирт – ще один відмінний і безвідмовний спосіб очищення скла, який, до всього іншого, не зіпсує лак на Ваших нігтях. Один мінус: такий розчинник неймовірно висушує шкіру, тому не нехтуйте господарськими рукавичками.

Якщо все це не допомогло Вам позбутися від клейких слідів, спробуйте зішкребти їх лезом. Приготуйтеся до неприємного звуку і , звичайно ж, високої ймовірності залишити подряпини. До речі, аналогічними способами можна видалити сліди скотчу і з пластика, і з металу.

Як видалити сліди від двосторонньої липкої стрічки?

skotch5

Двостороння липка стрічка (скотч) ще більше спростила життя сучасної людини, ось тільки з наслідками її використання вже не впораєшся мильним розчином або іншими примітивними засобами. У даній ситуації потрібно вчинити так:

 • Для видалення липких відмітин, їх спочатку потрібно нагріти феном, і тільки потім постаратися зчистити хімічною речовиною або механічним способом, тобто, з використанням грубого боку вологої губки;
 • Більш радикальні, але безвідмовні способи видалення клейких плям мають на увазі використання уайт-спіриту, бензину або іншого розчинника, який не зашкодить поверхні;
 • Сьогодні дуже модно користуватися меламіновими губками. Це і правда відмінний варіант для того, щоб позбутися від слідів скотчу. Досить просто протерти брудне місце губкою, щоб залишки речовини, що приклеїлися перетворилися в ковтунці. А ось їх доведеться прибирати довго, по одній, і можливо навіть вручну.

Якщо все це здається Вам занадто складним, наступного разу просто придбайте скотч, який згодом ніяких слідів не залишить ні на будь-якій поверхні. Коштує подібний продукт дорожче свого аналога, але від пластику і скла його можна відірвати безслідно.

В цілому ж, навіть сліди, які залишає скотч – це не така вже й глобальна проблема. Просто потрібно проявити кмітливість і трохи терпіння.