Який пральний порошок найкращий?

pralnii_poroshk

Щоб речі довго носилися і завжди були красиві, за ними необхідно правильно доглядати. А пральний порошок – невід’ємна частина існування сучасної людини і головний компонент у системі догляду за одягом, тому попит на нього буде завжди. Марка прального порошку – це, звичайно, особистий вибір кожного, і на сьогоднішній день асортимент пральних порошків в магазинах досить широкий. Тож, який пральний порошок найкращий? Давайте дізнаватися разом!

Про пральні порошки

Кожен з порошкових складів по-різному впливає на різні типи забруднень. Також дуже важливо, яким способом Ви перете речі і з яких тканин вони зроблені. Тому спочатку потрібно ознайомитися з різновидами пральних засобів.

Всі засоби для прання можна розділити на наступні категорії: для прання руками та для машин-автоматів. Призначення миючого має бути зазначено на його упаковці.

Якщо ми порівняємо склади для ручного прання і для машини-автомата, то зауважимо, що вони майже не відрізняються. Єдиною відмінністю буде, хіба що, велика здатність перших – пінитися. Надмірна кількість піни впливає на якість прання одягу в машинці. Барабан машини під час роботи крутиться, речі перевертаються і вдаряються об воду. Якраз саме ці удари по воді підвищують ефективність очищення білизни. Якщо ж піни утворюється занадто багато, вона утримує білизну від падіння, немов подушка, і, отже, прання речей погіршується. Тому, для машини-автомата потрібно використовувати тільки спеціальні пральні засоби з позначками «Автомат».

Склад пральний порошків

Порошкові засоби нового покоління в основному містять одні й ті ж речовини: поверхнево-активні сполуки, фосфати, соду, стабілізатори піни, ензими або біодобавки, відбілювачі, ароматизатори, компоненти від накипу (для машин) і багато інших.

У складі практично всіх миючих, на першому місці – ПАР (поверхнево-активні речовини). Вони чудово поєднуються з жирами, прибирають плями і загальне забруднення, вимиваючи їх з тканини. Цей основний компонент, безпосередньо забезпечує чистоту білизни. Винятком в цьому правилі є дитячий пральний порошок і біопорошки, в яких процентний вміст ПАР набагато нижчий.

Засоби з ензимами добре перуть плями білкового походження в автоматичних машинах. Такий порошок легко може відіпрати сліди крові, вина, що не під силу звичайному милу. Однак його не можна застосовувати для шовкових і вовняних речей, так як він непомітно руйнує натуральні тканини, що веде до швидкого зносу речей. Для цих тканин потрібно підбирати засоби з відповідними позначками на упаковці. Ензими починають діяти через деякий час і в воді, температура якої не вище 40 градусів Цельсія.

Відбілювачі – усувають жовтизну білизни. Ефективні в гарячій воді, тому що тільки при високих температурах виділяється кисень, що відбілює волокна тканини. Іноді в порошок додають активатор хімічного відбілювача, який відбілює тканину і при більш низьких температурах.

Стабілізатори піни – знижують утворення піни і тому підходять для пральних машин-автоматів. Також знижують повторне прилипання бруду до тканини. Раніше вважали, що чим більше піни, тим кращий миючий засіб, але це не так.

В сучасних порошкових складах, неймовірно білою білизну робить «активний кисень». Хлорвмісні відбілювачі вже не застосовуються, оскільки вони руйнують тканину. Крім того, зараз випускаються екологічні миючі засоби. Ціни на них трохи вищі звичайних. Основна їхня відмінність в тому, що в них немає фосфатів, що дозволяє їм швидко розкладатися, не порушуючи екологію і не завдаючи шкоди людській шкірі. Адже саме фосфати пошкоджують роговий шар шкіри, полегшуючи тим самим проникнення шкідливих мікроорганізмів і речовин в організм, особливо дитячий.

Для прання дитячих речей використовуйте нешкідливий порошок! А для догляду за білизною новонароджених купуйте миючі на основі натурального мила.

Обираємо пральний порошок

На ринку ми бачимо дуже великий асортимент продукції вітчизняних і зарубіжних торгових марок. Але орієнтуватися тільки на ціну і багатообіцяючу барвисту рекламу при виборі не можна. За обсягом продажів і відгуками споживачів лідируючі позиції на ринку займає продукція фірм Losk, Persil, Tide, Ariel. Вони зарекомендували себе як досить ефективні, хоча, якщо зауважити, вони не всім підходять.

Тепер, коли ми знаємо, що види пральних засобів відрізняються вмістом і кількістю тих чи інших добавок, спробуємо розібратися, як правильно обрати порошок.

Добавки можуть бути призначеними для різних видів тканини і певних забруднень. Якщо Вам доводиться прати одяг з дуже різних матеріалів, то краще за все купити спеціальні порошки для різних видів тканин:

  • для речей з вовни і шовку;
  • для кольорових виробів;
  • для відбілювання та виведення плям;
  • для делікатних тканин;
  • дитячий.

Також зверніть увагу на пральний рідкий гель і капсули – вони є чудовими пральними засобами.

Якщо Ви вирішили скористатися універсальним миючим, ретельно підбирайте програму і температуру. Майте на увазі, що навіть при самому відповідному режимі прання, універсальні порошки перуть не так якісно, ​​як спеціальні. Вибираючи дорогий якісний сухий порошок, пам’ятайте, що не можна з ним кип’ятити білизну. Висока температура категорично протипоказана сучасним високоякісним миючим засобам. В таком випадку вони будуть працювати, як дешеві. Високі температури вбивають біологічно активні речовини. Періть при 40 градусах – при цій температурі вони найбільш ефективні.

Якщо порошкові склади приблизно однакові, то, може, і не варто гнатися за брендами, а просто користуватися дешевими? Виявляється, що на якість побутової хімії безпосередньо впливає кількість активних добавок і процентне співвідношення баласту і ПАР. На думку фахівців, ефективніше прати з додаванням 150 г дорогого засоби, ніж 300 г дешевого.

Це пояснюється тим, що недорогий порошок містить велику кількість сульфату натрію, який не здійснює ні очищувальну, ні будь-яку іншу дію. Тобто, ця речовина є просто баластом, через яку витрата такого засобу різко збільшується.

Характерною ознакою якості є схильність гранул при перепаді вологості злипатися між собою, а не розсипатися.

Відмітною якістю недорогого порошку є погана розчинність в будь-якій воді, незалежно від температури. Це особливо помітно при ручному пранні. Але, якщо уважно придивитися, то можна побачити, що і при машинному пранні сульфат натрію дуже погано змивається з кольорових речей і залишає білі плями.

Рідкий гель або капсули – хороша альтернатива порошку, оскільки гарантовано швидко розчиняються у воді і при цьому зберігають яскравими кольори.

Порошкові засоби для машини-автомат

Правила успішного прання з порошком в машині гранично прості:

  • підбирайте пральний засіб відповідно до типу білизни і типу забруднення;
  • використовуйте порошок відповідно до дозування, зазначеного на упаковці (надлишок призведе до надмірного піноутворення, а недолік – до нестачі діючих компонентів);
  • кількість повинна відповідати кількості білизни в машині;
  • при пранні на малих температурах, порошку потрібно сипати менше: у холодній воді він погано розчиняється, тому не варто витрачати його даремно;
  • завжди знайомтеся з інструкцією на упаковці і дотримуйтеся її.

Звичайно, дитячий одяг потрібно прати спеціальними складами, в яких містяться спеціальні компоненти, що видаляють плями від соків, шоколаду, фарб, і т.п. Також потрібно враховувати, що вода в різних місцевостях і навіть в різних районах одного населеного пункту помітно відрізняється по жорсткості. Це пояснює, чому одні жінки нахвалюють один дитячий порошок, а інші його критикують. Тут можете тільки експериментальним шляхом знайти дитячий порошок для прання, який буде ефективніший за всіх.

Вирішувати, який же саме порошок вибрати, слід, уважно вивчивши його склад. Найкраще, для різних видів прання придбати окремі порошки. Можна, звичайно, придбати і універсальний порошок, але тоді слід ретельно підбирати програми і температуру прання.