Натяжні стелі діляться на два види, в залежності від використовування матеріалів – ПВХ і тканинні. Принцип установки в обох випадках приблизно ідентичний: по периметру стелі закріплюється профіль, в який потім і заправляється вживаний матеріал. Різниця існує тільки в методах установки матеріалу – для ПВХ використовується спеціальна газова гармата, що нагріває приміщення, а для тканинних натяжних стель нагрівання не потрібно.
Установка натяжної стелі і екологічність
Процес монтажу натяжної стелі з використанням ПВХ можна порівняти з отруйною сауною. Балони для газової гармати, монтажники заправляють на газових автозаправках. А в складі подібного газу може бути намішано все, що завгодно, наприклад, суміш пропану, бутану, різних добавок і присадок. В процесі згоряння подібного газу утворюються шкідливі для організму субстанції, в першу чергу, чадний газ, і летючі хімічні сполуки. Тому господарям вкрай небажано знаходитися в будинку в момент установки натяжних стель з ПВХ.
Чи може натяжна стеля нести певну небезпеку для здоров’я?
На жаль так. Загрозу для мешканців будинку може представляти неякісний або підроблений матеріал (ПВХ), який використовується для виготовлення даної натяжної стелі. Найбільшого поширення набули натяжні стелі з ПВХ через низьку вартість в порівнянні з тканинними. Вони практичні, легкі в догляді і не бояться підвищеної вологості або потопів зверху. Найголовніший мінус стель з ПВХ – ніякої захищеності від підробок. Замовник не може дізнатися, з яких матеріалів виготовлений даний конкретний вид плівки, так як на ній немає ніяких написів. Недобросовісні фірми, які бажають швидко збагатитися за рахунок довірливих клієнтів, цим часто користуються, показуючи замовникам сертифікати від абсолютно інших товарів. Самі ж використовують дешеву й екологічно небезпечну плівку.
Переваги тканинних натяжних стель
Слід зазначити, що установка натяжної стелі з тканини не вимагає попереднього розігріву приміщення і полотна гарматою, отже, в простір не викидаються шкідливі сполуки. Плюсом у виборі даного матеріалу є його стійкість до низьких температур (до -40). Для порівняння, полотно з ПВХ не можна встановлювати в приміщеннях з коливанням температури нижче +5, наприклад на неопалюваних дачах. За своїми технічними характеристиками натяжна стеля з тканини значно міцніша, ніж з матеріалів ПВХ. Правда стеля з тканини обійдеться вам значно дорожче, ніж з ПВХ.