Фартух для кухні: МДФ, мозаїка, скиналі, дзеркало, метал, камінь, грифель

kuhfar000

МДФ

Ламіновані МДФ-панелі великими листами прикріпляють до стіни, це велика перевага перед будь-якою плиткою або мозаїкою. Ніяких швів немає, тобто догляд – мінімальний. Ніякого плиткового клею, значить ніяких брудних робіт. Монтаж відбувається разом зі складанням меблів, одразу виходить готова кухонна композиція. З декоративних позицій теж – ніяких претензій – плити в стані досить природно імітувати деревину, набірний паркет, оздоблювальне каміння, хоча й можуть бути просто кольоровими. Дуже важливо, що їх виробляють з тим самим декором, що й МДФ-стільниці.

kuhfar4

Саморобна мозаїка

Своїми руками стіну можна викласти ріллям або битим посудом, ще якоюсь дрібнотою. Тут маємо діло з мінімальною вартістю та унікальністю композиції, ідентично друзі або сусіди вже не зроблять. Мозаїчне каміння краще всього класти на білий плитковий клей, черепки на контрастний кольоровий (притискати та затирати тим же клеєм). Монетки з карнавки – на рідкі цвяхи по фарбованій темною фарбою стіні (тут затирати не треба). Такі фартухи для кухні непрактичні, тож всю площу ними вкривати не слід, краще скомбінувати, наприклад, з плиткою.

kuhfar5

Скиналі

Пластик або загартоване скло з позитивною фотографією або малюнком фрукті та квітів обов’язково покращує настрій у кожного відвідувача кухні. Малюнок може бути будь-яким, з тим же ріллям або цеглою. Але така поверхня, на відміну від оригіналу легко доводиться до блиску, оскільки немає ніяких швів.

Існують різні методи нанесення зображень на прозору поверхню, він них залежить і довговічність скиналі. Оптимальним є ультрафіолетовий друк на зворотному боці скла. Симпатикам мінімалізму рекомендують використовувати скиналі як просто матове скло з підсвічуваням. Лаконічно, суворо і зі смаком.

kuhfar6

Дзеркало

Зручно для жінок – готує, себе вивчає та за дітьми приглядає. Дзеркальний фартух візуально збільшує площу кухні та створюється враження, що навісні шафи плавають у повітрі. Світла стає вдвічі більше, але за таким фартухом треба весь час доглядати. На платинованому дзеркалі бруд так не видно. Ідея взагалі спірна та точно, що не для сонячного боку.

kuhfar7

Метал

Фартух з металевих листів – і кухня прикрашена в стилі хай-тек. Краще обрати рифлені металеві листи з малюнком, оскільки рівний метал прийдеться чистити так само, як і дзеркало, з використанням засобів для неіржавої сталі.

Натуральний або штучний камінь

Дуже дорого, але красиво. Стільниця з онікса разом з фартухом з онікса – дуже ефектно. А якщо онікс ще підсвічувати ззаду – просто чарівно, адже камінь має деяку прозорість. Більш демократичним варіантом є гранітне або мармурове лиття. Брутальне рішення для лофт – полірований бетон.

kuhfar8

Грифельна стіна

Найпростішим, дешевим та креативним варіантом є грифельна фарба. Малюнок може мінятися кожен день. Стирай та пиши знову! Наприклад «Сьогодні у матусі день народження, не забувайте про подарунки». Мити такий фартух прийдеться постійно. Більш за все цей варіант пасує кухні у скандинавському стилі.

kuhfar9