Кухня: фасади, поверхні та пристосування

kuhid0

Гарна кухня, зазвичай, служить достатньо довго не потребуючи капітального ремонту. Але час від часу її хочеться освіжити чимось новим. Є деякі ідеї, за допомогою яких можна перетворити інтер’єр кухні за вихідні.

Освіжити фасади

Найшвидший та найбільш ефективний спосіб оновити кухню – оздобити фасади самоклейною плівкою, її можна придбати будівельних супермаркетах.

kuhid1

Для цього треба обклеїти периметр фасаду малярним скотчем (якщо просто розмічати, потім може бути складно стирати). Далі зворотний бік плівки змочують водою. Вологу плівку акуратно наклеюють на дверцята.

kuhid2

Користуючись ракеллю, розгладжують плівку, це виводить воду. Орнаменти з квадратиків та інших фігур плівки іншого кольору зможуть оживити вигляд фасадів.

kuhid3

Барвистий пазл

Об’єм для зберігання, котрого ніколи не вистачає, є шанс помножити за допомогою невеликих хитрощів: просто пересунути готові верхні навісні шафи відносно один одного та встановити в отримані порожнини полички. Комбінацію можна собі дозволити будь-яку, все диктується смаком та фантазією, а також призначенням бонусних комірчин для зберігання.

kuhid4

Стійка до води

В продажу можна знайти для кухні дерев’яні стільниці, оброблені оливою, але якщо вас зацікавила водотривкість, краще нанести додатковий шар оливи. Її наносять шарами валиком на протязі кількох годин, доки олива не припинить усотуватися у поверхню. Надлишок витирають ганчіркою.

В стилі кантрі

Якщо подобається у приміщенні рустикальний (фольклорний) стиль, це не значить, що треба вчитися на каменяра. Зараз можна придбати системи панелей, імітуючих будь який будівельний матеріал. Вони досить прості – їх можна розпиляти звичайним лобзиком та прикрутити до стіни. Шпаклівкою та пензлем успішно маскують стики. Серед малюнків «під камінь» та кольорів настінних покриттів є багато чого: вапняк, чорний сланець аж до червоної класичної цегли.

kuhid5

Догори ногами

Такий металевий стояк частіше використовують для шафи, розпираючи підлогу та стелю. В цьому випадку це – кухонна стійка з круглим столиком та утримувачем для бокалів.

kuhid6

Випилюють круг з з клеєної деревини та просвердлюють в центрі отвір для стояка свердлом Форстнера.

kuhid7

Аналогічно з фанери випилюють утримувач для бокалів. Щоб визначити розмір та кількість прорізів на круг ставлять бокали за роблять позначки. Свердлом Форстнера надсвердлюють кінці та лобзиком випилюють перетинки. Диски, вставлені між кругами, забезпечать потрібний проміжок для ніжок бокалів. Встановлюють кріплення та надягають утримувач на стояк.